Камелия (Camellia)

Публикувай отговор
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Камелия(Camellia)

Мнение от al.yank »

Миша,прелестно е бебчето!Аз нищо не й правя на моята,стоя на остъклената тераса,докато стана наистина много студено,внесох я съвсем за кратко и после обратно навън.Даже не съм торила,като изключим един-два пъти,дето й ливнах торната вода от орхидеите.Не знам дали има значение,ама,щото пуша на балкона,гася си фасовете в саксията й :oops: ..ама,де да знам,може да й харесва,а и не ми е боледувала :mrgreen: ,преди някои листа чернееха..
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10093
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 726 пъти
Получил благодарност: 1262 пъти

Re: Камелия(Camellia)

Мнение от greeneyed »

Наистина сте големи юнаци- Миша,Саша и Хриси! Поздравления! :tzvetentze:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
dal

Re: Камелия(Camellia)

Мнение от dal »

ех камелия , ех азалия , ех рододендрон , ех цикас ,ех араукария навън , ех разни други неща , некой ден некой ден когат кака ви дал се премести на юг и кат има беседка си пие кафето и да плете чорапи в нея и като ви заотвъжда , камелия до камелия , кисели почви , па торф , па ще ви засенчвам , и т.н. и т.н. и това няма да е толкоз далече колкот ще е схватката с орхидеите в оранжерията с оранжовите нокти и червило и сините коси- 500годишен орел с ориз ех ех... :D
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17053
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 140 пъти
Получил благодарност: 476 пъти
Обратна връзка:

Re: Камелия(Camellia)

Мнение от Миша »

s_t_m написа: Засега успявам само да я докарам до отхвърляне на пъпките... :oops: :oops: :oops: Тъкмо да започне да се разтваря и бавно, но сигурно започва вехнене, спиране на растежа на пъпката и туп!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Пъпките могат да паднат,ако камелията е преместена, след като е напъпила ,в по-топло помещение,или пък е преполята.Понижената въздушна влажност и по-високите температури също могат да причинят опадане на пъпките.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Камелия(Camellia)

Мнение от lila »

dal написа: и това няма да е толкоз далече колкот ще е схватката с орхидеите в оранжерията с оранжовите нокти и червило и сините коси- 500годишен орел с ориз ех ех... :D
:lol: аз ще чаткам като сом с мустаци по клавиатурата на лаптора и ще опръсквам цветоносте на Иван и Милчо :lol: а може да ходим за паламуд наесен с моторната лодка - морето е не знам колко хиляди годишно и синьоооооооооооооооооо :hihihi: :hihihi: :hihihi:
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Камелия(Camellia)

Мнение от dora »

А дали е подходящо сега вече да я изкарам отвън на южна тераса? :hmmm:
Няма пъпки , пуска доста нови листа и от няколко дни я изкарвам за по 5-6 часа през деня. :hmmm:
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
Аватар
elina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1000
Регистриран на: Ное 28, '09, 15:14

Re: Камелия(Camellia)

Мнение от elina »

Аз моите днес ги изкарах.
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Камелия(Camellia)

Мнение от dora »

elina написа:Аз моите днес ги изкарах.
Да разбирам за постоянно - без разнасяне насам натам :hmmm:
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
Аватар
elina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1000
Регистриран на: Ное 28, '09, 15:14

Re: Камелия(Camellia)

Мнение от elina »

За постоянно Доре ,аз дори ги прибрах чак като започнаха най големите студове ,такаче нямам намерение да ги разнасям от днес вече са на вън :nod: А аз пък да попитам вие подрязвате ли ги ? Моите едни такива с по една дълга пръчка ,ако ги подрежа дали ще се разклонят ?
Аватар
toni
Кафевар/ка/
Мнения: 900
Регистриран на: Ное 29, '09, 21:45
Местоположение: София

Re: Камелия(Camellia)

Мнение от toni »

Ще, ще, а резника- за вкореняване
(с вкоренител, рехава почва, поливаш, захлупваш с нещо и чакаш 2-3 месеца, като само отхлупваш да опръскаш леко)
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”