Франджипани - плумерия/Plumeria

Публикувай отговор
Аватар
svetla06
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1586
Регистриран на: Ное 29, '09, 19:41
Местоположение: Русе

Re: Франджипани - плумерия/Plumeria

Мнение от svetla06 »

mal4o_vasil4o написа:И моята плумерия е от dobis,зимата остана без листа,а сега има вече 4 броя.Поливам веднъж месечно и то по малко.Сега имам и семена на два вида плумерия,но още се услушвам да се занимая с тях :mrgreen:
Да не би да са ти много,а? ;) :lol:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17069
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 142 пъти
Получил благодарност: 497 пъти
Обратна връзка:

Re: Франджипани - плумерия/Plumeria

Мнение от Миша »

Blue sky написа:За рязането - не знам, обаче категорично данните са много рядко, много внимателно и много оскъдно да се полива, почвата да е песъклива, много добре дренирана.
А при мен плумериите искат много вода.Бях решила да ги гледам като по книга с малко поливане и листата им поокапаха.Сега си ги поливам редовно,наравно с другите цветя и те си растат безпроблемно
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
subversive
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1074
Регистриран на: Дек 23, '09, 08:44

Re: Франджипани - плумерия/Plumeria

Мнение от subversive »

Моята едната я нападнаха червени акари, листата и заминаха всичките, но поне успях да я спася- сега е гола пръчка с 1 доста бързо поникващо листенце, другата реших да я срежа, боднах резника в торф и гледам, че вече избива ново листо, но основата на втората не иска да пуска листа.. Възможно ли е да не пусне въобще?
Аватар
Майкъл
Виенско кафе
Мнения: 387
Регистриран на: Мар 15, '10, 12:58
Местоположение: Несебър - Пловдив

Re: Франджипани - плумерия/Plumeria

Мнение от Майкъл »

subversive написа:Моята едната я нападнаха червени акари, листата и заминаха всичките, но поне успях да я спася- сега е гола пръчка с 1 доста бързо поникващо листенце, другата реших да я срежа, боднах резника в торф и гледам, че вече избива ново листо, но основата на втората не иска да пуска листа.. Възможно ли е да не пусне въобще?
растението не пуска листа само в един случай....
ако започне да загнива....
това проличава много ясно, когато видимо кората се набръчка като шпек салам...
ако няма такова набръчкване
значи е здраво и ще се развива добре :hmmm:
"Хората се делят на три групи - тези, които са живи, тези които са мъртви и тези, които са на море" - Аристотел
0888/70-58-74
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5155
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: Франджипани - плумерия/Plumeria

Мнение от mileni »

Аз също имам от Добис.Моите пристигнаха без листа,разлистиха се бързо. :oПоливам ги доста често,просто е топло в стаята.Чакам и да се разцъфтят, :stiskam: вече са на 2г :dovolen: Засега не смея да режа,да не ги уморя.
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Майкъл
Виенско кафе
Мнения: 387
Регистриран на: Мар 15, '10, 12:58
Местоположение: Несебър - Пловдив

Re: Франджипани - плумерия/Plumeria

Мнение от Майкъл »

mileni написа:Аз също имам от Добис.Моите пристигнаха без листа,разлистиха се бързо. :oПоливам ги доста често,просто е топло в стаята.Чакам и да се разцъфтят, :stiskam: вече са на 2г :dovolen: Засега не смея да режа,да не ги уморя.
доста честото поливане е доста вредно за здравето и
"Хората се делят на три групи - тези, които са живи, тези които са мъртви и тези, които са на море" - Аристотел
0888/70-58-74
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5155
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: Франджипани - плумерия/Plumeria

Мнение от mileni »

Благодаря за съвета Майкъл :dovolen: Под често ,разбирам 1 път седмично.Саксийката е доста малка,затова и почавата съхне бързо.Понеже нямам място, сложих 2бр .заедно.Още малко и смятам да ги разделя.Интересното е ,че тези двете ,вървят по-добре,отколкото тази-самостоятелната.
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Майкъл
Виенско кафе
Мнения: 387
Регистриран на: Мар 15, '10, 12:58
Местоположение: Несебър - Пловдив

Re: Франджипани - плумерия/Plumeria

Мнение от Майкъл »

mileni написа:Благодаря за съвета Майкъл :dovolen: Под често ,разбирам 1 път седмично.Саксийката е доста малка,затова и почавата съхне бързо.Понеже нямам място, сложих 2бр .заедно.Още малко и смятам да ги разделя.Интересното е ,че тези двете ,вървят по-добре,отколкото тази-самостоятелната.
това набръчкване на кората има двустранно значение...
първото е, ако растението няма листа и страда
набръчкването показва че загива
обаче
ако върви добре, тогава се оставя без вода
докато леко набръччка кората и тогава го поливаш съвсем оскъдно :daaa:
"Хората се делят на три групи - тези, които са живи, тези които са мъртви и тези, които са на море" - Аристотел
0888/70-58-74
Аватар
Shanel
Дълго кафе
Мнения: 126
Регистриран на: Ное 30, '09, 20:32

Re: Франджипани - плумерия/Plumeria

Мнение от Shanel »

А аз може ли нахалничко да ви помоля за снимки на вашите?

Нищо че може да са без листа, просто за да видя растенията :oops: а може би и да реша дали и аз искам такова :hmmm: :lol:
Аватар
Майкъл
Виенско кафе
Мнения: 387
Регистриран на: Мар 15, '10, 12:58
Местоположение: Несебър - Пловдив

Re: Франджипани - плумерия/Plumeria

Мнение от Майкъл »

eeyore написа:А аз може ли нахалничко да ви помоля за снимки на вашите?

Нищо че може да са без листа, просто за да видя растенията :oops: а може би и да реша дали и аз искам такова :hmmm: :lol:
Така изглежда преди да цъфти
Изображение

Така като цъфти
Изображение
"Хората се делят на три групи - тези, които са живи, тези които са мъртви и тези, които са на море" - Аристотел
0888/70-58-74
Публикувай отговор

Обратно към “Редки екзотики”