Старост

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Старост

Мнение от ivanina »

....и нещо, което оприличавам на възрастта са Сезоните.
Човек не губи чарът си , минавайки през всяка възраст....запътил се към своята зима. :nod:

Догаря лятото и с пиршество
небето го изпраща -
събира облаци и зарево
одеждите обхваща;
разлива пламъци, като вино
и страстите подклажда.
Завихрят клоните танго…
тъй лято се изпраща!
Догаря лятото и в мен,
но багри се разпалват.
Скъсяват се ден подир ден,
а нощите - охлаждат.
Ще дойде скоро есента,
загърната в позлата.
Килим от падащи листа
ще срещам пред вратата.
Могла ли бих да подбера
сезоните по чудост
или узрях за мъдростта,
че всеки носи хубост?
Валентина Цукева
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Deleted User 2919

Re: Старост

Мнение от Deleted User 2919 »

Който знае руски, да намере в Гугла Николай Амосов, хирург, академик..Той ми (земляк) превод на български е неточен, не е само сънародник, а от моите краища.. Той с няколко пъти оперирано сърце живял е до 90 години..Академик Амосов дава съвети, как да се бори със старостта..
Баба ми дожива до 105 години..


Аз последните години се връщам към детството
Идват спомени за баба ми, за нейната старост
Галих бръчките й и правих комплимент, че са хубави
Питах я за нейното детство, а отговорите й точили благост

Аз не вярвах, че и тя е била девойка,
Баба ми се смееше :да не бях се родила старичка....
Ужасявах се на нейните думи, истински:
Значи и аз ще бъда набръчкана бабичка?

Баба пак се смееше над думите ми:
Още дълго.. това е в бъдеще, миличка
Не тъгувай, като пораснеш, ще мислиш за тези сложности
И докато съм жива - ти си младичка

Не разбрах, защо съм млада , докато тя е жива
Чак когато пораснах, светна ми...
А сега и внучка ми пита за тези Сложности
Аз повтарям думите на баба, светла ми
ГЦ 09.09.2017
Deleted User 2919

Re: Старост

Мнение от Deleted User 2919 »

Вчера с колата спряхме на светофара На ул.Цар Освободител..На преходната пътека чакаше зелено жена-девойка или девойка-жена..Так и не стигнахме с съпруга до общо заключение: млада ли ,стара ли :hmmm: и на колко години е..Облечена беше , като 45 годишна, пълничка, но аз направих извод че ученичка , която не се грижи за себе си и с доста ниско Ай Кю..
Имах колежка беше доста пълничка ,която на 35 изглеждаше 50 годишна, а сега я срещнах, доста в непреднала възраст и пак изглежда като 50 годишна..Е, кое по-добре, не знам.. :hmmm: :hmmm: :hmmm:
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Старост

Мнение от ivanina »

.....сега за облеклото :hmmm: ...
Аз смятам че жената трябва да избира моделът си на обличане и мъжът до себе си по това - дали и подхождат, а не по възраст...защото често възрастта лъже. :mrgreen:
А това за бабата с внучето е много вярно :D така бях и аз с въпросите към моята баба...която въпреки бръчките , беше за мен царица! ... И въпросите - същите ....не вярвах че е била малка , след което и ....млада! :shock:
Днес същите въпроси към мен са отправени... :twisted:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Deleted User 2919

Re: Старост

Мнение от Deleted User 2919 »

В Майла пък тази статия точно като че ли за тази тема излезе :dovolen: :
https://lady.mail.ru/article/497345-bab ... -germanii/" onclick="window.open(this.href);return false;

90 годишнина в Доминикана:

https://lady.mail.ru/article/494759-bab ... kane-foto/" onclick="window.open(this.href);return false;
troll

Re: Старост

Мнение от troll »

:lol:
Ха ха ха!
Здрасти Миша!
Ше носиш лилави ботушета ако можеш да си ги купиш!
С което кво намеквам?
Че битието, матерялното формира, доминира съзнанието.
Който не е съгласен с мен, ще му предложа да ме заведе на любимото си място, пейзаж, залез и да ми обясни какво му харесва там. Аз в туй време ще му размажа с чук малкия пръст на крака. Мислите ли, че запленен от красотата, той няма да обърне внимание на малкия си пръст?
Таз песен за оставането вечно млади е утопия.
Когато сутрин ставаш по 20 мин от леглото трудно се запазва младежкия дух.
Староста е най- доброто време да се види кой как е живял.
Щото не е важно да живееш 100 години, а какво е качеството на този живот.
А и тук бабите са облечени с червени, жълти и сини панталонки.
Но туй не е щото се радват на живота, а щото черните сивите и белите панталонки са изкупени от внучките им и тез ярки цветове ги намаляват. А бабите харесват намаленията.
:mrgreen:
Deleted User 2919

Re: Старост

Мнение от Deleted User 2919 »

:D :D :D На мен пък подаряват своето младежко облекло щерките....Няма да се отказвам!!! Ще нося ..на пук.. :D :D :D Сега седя, такава красива... с блузка с блестящ надпис, който вече не се чете..а работя в градината с фланелка на гърба пише:Живот като на кино.. :D :D :D
Последно промяна от Deleted User 2919 на Сеп 14, '17, 15:09, променено общо 2 пъти.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5297
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 129 пъти
Получил благодарност: 124 пъти

Re: Старост

Мнение от Daniela Pargu »

O,да така е. така изглеждат Там бабите, а Тук са с тъмни евтини роклета - без намаление- до нагласа е ,не до пари,драги! :dovolen:
пп.-и се чудех,защо като искам нещо голям номер- ме питаха -"за възрастна жена ли е " и ми подаваха нещо черно, сиво и гадно?!
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17062
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 142 пъти
Получил благодарност: 485 пъти
Обратна връзка:

Re: Старост

Мнение от Миша »

troll написа::lol:
Ха ха ха!
Здрасти Миша!
Ше носиш лилави ботушета ако можеш да си ги купиш!
С което кво намеквам?
Че битието, матерялното формира, доминира съзнанието.
Който не е съгласен с мен, ще му предложа да ме заведе на любимото си място, пейзаж, залез и да ми обясни какво му харесва там. Аз в туй време ще му размажа с чук малкия пръст на крака. Мислите ли, че запленен от красотата, той няма да обърне внимание на малкия си пръст?
Таз песен за оставането вечно млади е утопия.
................
Троле, троле , побърка те тоя западен свят, троле, материлното, та материалното .Разказвала съм ви, моята баба нито веднъж в тоя живот не се оплака, а е живяла много много тежък живот, такъв, какъвто не можем да си представим, най-малко дете в бедно семейство, омъжено на 15 години за сина на селския чорбаджия, за да има кой в къщи да готви и чисти, ама в богатия дом е било по-бедно от нейната къща, такъв циция бил дядото, не искам да казвам на какъв тормоз е била подлагана, че боли да разказваш, роднини са все пак, дете е изгубила след полицейски побой , правила хляб от смляна тиква да храни децата си и т.нат., удар получи на 40 години заради лекарска грешка , и пак работеше от зори до мрак, а зимата не оставаше без плетка в ръцете , ако не е в стана да тъче. Та веднъж я попитах защо никога не се оплаква за нищо,"Че защо да се оплаквам, ето , живи и здрави сме всички, внучки омъжих, скоро бебета ще дондуркаме", така каза . Тази жена ме е отгледала, с вечната усмивка и ласкави очи, тя ме научи да виждам залезите и да слушам вятъра, сутрин да ставам с песента на славеите, до последно ги слушаше ...тя остана вечно млада въпреки болести, недоимък и мъчнотии житейски, сега се чудя как успяваше вода да носи от чешмата по тоя стръмен баир , с гумени галоши посред зима, за да ни изкъпе, 4 деца, с изворна вода, че била мека, да са ни лъскави косите...Та каква утопия , бе, троле, това са истинските хора, които с младежки ентусиазъм живеят до края живота си
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
troll

Re: Старост

Мнение от troll »

Е сегаааа....
Баба ти се е занимавала цял живот с домакинска работа, а като е остаряла е правела по-малко. Туй, че не се е оплаквала не значи, че не я е болял гърба например.
А и е нямала фейсбук да се оплаче, та да я лайкнат хиляди жени от туй време със сходна съдба.
Тукашните баби и те са много сходни, а освен туй са ринали сняг и са цепили дърва. А и са имали по 12-15 деца.
:angelche:
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”