Аз мечтая да посетя........

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.

Модератор: scleri

Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Аз мечтая да посетя........

Мнение от ida_ili64 »

И това е интересна дистнация :daaa: ,само да не друсаше земята толкова... :hmmmmmm:
А аз съм "лакома"на очи и за това искам да видя от всичко и- по много!!! :dovolen:Така,че ще съпреживявам с вас! :daaa: И се надявам в реалния живот да "загреба "достатъчно много пътувания,на достатъчно много места,като на първо място -най близките райони в Европа.Искам Дрезден,искам Рим,искам Прага,искам Виена,искам Дубровник,искам Каталуния,искам Ирландия и Шотландия,искам Скандинавието,искам Амстердам,Женевското езеро...искам,искам, искам! :ieeemyzh: И къщичка в България! :daaa: Давам си сметка,че ако се помоткам още,трудно ще превъзмогна нарастващата паника,да живея отново в България и дали ще се справя със системата... :hmmmmmm: Човек се учи на хубавото бързо и става невероятно критичен към лошото-чак досадно мърморещ и понякога за околните звучи неразбираемо(знам го от личен опит,когато мои близки се прибираха от странство,с идеята да е за "винаги",но само след седмица се раздумваха,след две-страдаха,след три-плануваха и след месец-отново ги нямаше :snif: )
Давайте ще идейки за разходка!!! :daaa:
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Аз мечтая да посетя........

Мнение от bouquet »

Аз искам да отида на Мавриций и на Сейшелите /и на др места искам :oops: ИзображениеИзображение
Търся добри хора
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Аз мечтая да посетя........

Мнение от bouquet »

Ето и СейшелитеИзображение
Изображение
Изображение
Търся добри хора
Аватар
paju4eto_Ligla
Баш кафе майстор
Мнения: 2168
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20
Местоположение: София

Re: Аз мечтая да посетя........

Мнение от paju4eto_Ligla »

Малее, побъркахте ме с това море :hmmmmmm:
И щото то просто почти няма какво да се покаже повече от него (ма ще се постарая след малко, де),
показвам единствената планина, на която ми се иска да се покатеря:
Изображение

Искам да се гмуркам тук:
Изображение

Да ловя риба тук:
Изображение
(въобще, бих поживяла в Корфу)
Изображение
Изображение

А ето едно място, което бих искала да посетя - ей така, на инат, но няма как да стане :hmmmmmm: :twisted:
http://patepis.com/wp-content/uploads/aton-7.jpg
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Аз мечтая да посетя........

Мнение от ida_ili64 »

Ще те предрешим,споко! :daaa:
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Аз мечтая да посетя........

Мнение от Blue sky »

Аляска, освен Бора-Бора :nod:

това е 49-ият щат на САЩ, считано от 3 януари 1959. В него живеят близо 700 000 души. Името „Аляска“ (на английски Alaska) най-вероятно произлиза от алеутската дума за „голяма страна“ или „суша“. Местните я наричат „Алиеска“, което означава „голямата земя“. Граничи с Юкон и Британска Колумбия, Канада на изток, с Аляския залив и Тихия океан на юг, с Берингово море, Беринговия проток и Чукотско море на запад, и с Бофортово море и Арктическия океан на север. Това е най-големият щат в САЩ по територия (1 477 261 км²), ако се наложи карта на Аляска върху карта на континенталните 48 щата, то тя би заела пространството от Минесота до Тексас и от Джорджия до Калифорния.

Изображение

Силно се колебая обаче, дали с влак, или с кораб.

Влаковото приключение е страхотно :nod:
Аляска Рейлроуд е железопътна линия, която минава от Анкоридж до Уитиър и от Анкоридж до Феърбанкс. На южния път за Уитиър, влакът също така спира в Суърд, а в северна посока спира в Денали и Талкеетна. Тези маршрути разкриват едни от най-красивите пейзажи в Аляска. Това е изключителна възможност да се стигне места, които са доста отдалечени от по-главните градове в щата.

това е влакът
Изображение
и определено нямам против да пътувам така Изображение

Освен това, пътешествието с влак включва и настаняването в хотел и предоставя възможност за наслада на едни от най-красивите пейзажи в Северното полукълбо, както и да се докоснете до живота на местните хора. Едно от най-атрактивните предложение на железниците се нарича - "През Аляска с влак" и е добро предложение за всички ентусиасти, които искат да се усетят полъха на местната култура и ритъма на живот на хората в Аляска. Започва и завършва в Анкоридж, трае девет дни с осем нощувки в луксозни хотели. Маршрутът включва Национален парк "Кенаи Фиордс", разходка по брега на река Кенаи. Влакът обещава да ви разведе из вътрешността на щата и да ви разкрие дивите обитатели на Национален парк "Денали".

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

При една от спирките се предлага дори възможност пътниците да се повозят с параход с голямо гребно колело отзад (sternwheeler). Има и специално приключение за всички, които обичат природата и дивите животни - тридневно пътуване с влак до Национален парк "Денали" -възможност да се полюбувате на приказните планински пейзажи на Аляска и техните обитатели като северния елен например. Най-великото изживяване, което можете да изберете, е "Одисеята Аляска" -11 дневно пътуване из вътрешността, което започва от Пасифика и завършва в Арктическия океан, и включва пътуване с влак, със самолет и с автобус -за да видите северното сияние и да опознаете живота в обширната тундра.
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Аз мечтая да посетя........

Мнение от Blue sky »

Аляска е едно от малкото още почти недокоснати места на света, със своя жива и самобитна култура, място само за истински мъже и жени. И свят поразяващ с красотата си
място където небето сияе

Изображение

и където често е само нощ, но когато е само ден, слънцето не залязва изобщо, цветята се развиват като луди и достигат невероятни размери, наситеност на багрите и изобщо, градинарствотатам е специално явление

Изображение Изображение Изображение Изображение

където все още има много животни, в естествената им среда

Изображение Изображение Изображение

там къдeто са естествени мъже, а не метроподобието им

Изображение

Изображение

Изображение

където работата е тежка

Изображение

но и знаят как да се забавляват

Изображение Изображение Изображение

и разбира се, има и жени, които да подкрепят мъжете, но само на равна нога с тях

Изображение Изображение Изображение
Последно промяна от Blue sky на Фев 25, '10, 10:38, променено общо 1 път.
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Аз мечтая да посетя........

Мнение от Blue sky »

това е място, което е просто красиво
с дъждовни гори

Изображение

и снежни планини
Изображение Изображение

и дъги, цветове и вода

Изображение Изображение Изображение

и най-вече, гостоприемно за тези, които наистина искат да го опознаят

Изображение

и където понякога е малко ретро

Изображение

но винаги и само истинско
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Аз мечтая да посетя........

Мнение от Blue sky »

и където е красиво и с кораб, не само с влак

Изображение
Изображение Изображение Изображение

светлината е по-различна

Изображение Изображение

Изображение

Изображение

ледена пещера
Изображение

и последно
корабчето, за което стана дума най-в началото, но вече не мога да променя първия пост, за да го сложа на мястото му, отново ретро

Изображение
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Oponent
Кафе с мляко
Мнения: 228
Регистриран на: Фев 10, '10, 11:42

Re: Аз мечтая да посетя........

Мнение от Oponent »

Страхотно си изпипала мечтат си :stiskam:
Определено много вдигна летвата на темата и сега всеки следващ
трябва да качва ниво :idea:
Публикувай отговор

Обратно към “Пътешествия и туризъм”