Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от Noel »

За юниперусите не каза нищо ;)
Виж тази хвойна синя стрела-Blue Arrow
Изображение
аз много я харесвам,но се нуждае от завързване зимата,тежък сняг ще я попилее
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от renimoss »

Nini, точно този смърч и на мен много ми харесва и го мисля за дружка на плачещата лиственица.
Ноел, и аз си мислех за Синята стрела, обаче не ми харесва как се разкекерчва от снега, а ако е в група с др. растения няма да е лесно достъпен за овързване. Освен това съм забелязала, че се оголва грозно там, където е засенчен от стена или други растения, явно иска да си е сам.
Чудя се за някаквъв тис - в поръчката от Плантмар има едни колоновидни и кълбовидни, че и жълтолистни дето ми изглеждат примамливо. Не намерих нищо за корените им, но като гледам колко масово ги използват за жив плет зад всякакви цветни композиции в Англия, явно не са съществен проблем. Обаче гледам, че тисът не е популярен у нас в озеленяването и се чудя защо е така :hmmm: На софийския климат държи добре (има по парковете тук там хубави индивиди).
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от Noel »

Виж това
Изображение
Picea pungens ‘Iseli Fastigiate
миналата година я обсъждахме в поръчка от поляците,сега я има във витрофлора
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
dal

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от dal »

да те поздравя ! да ти пожелая много успех търпение и на нас да си пожелая да разглеждаме красивите ти снимки час по скоро!
кое му не улучиш мястото , има и местене , кое се види че е тръткаво и забито - търпи корекция с нещо по едро до него , от три две като объркаш и с третото изправяш и имаш готова композиция :dovolen: Тук има майсторки , в местенето , в композирането , във всичко - разчитай :nod:

ти не знаеш ква мъка е когато знае къде и какво вече всичко да е пълно :tzvetoman:
едно по едно всичко ще се нареди , живи и здрави !

лиродендроните растат бавно и цъфтят след 25 тата година , не очаквай кат мен лалеподобни цветлета следващата пролет :nod:
Последно промяна от dal на Яну 17, '15, 22:00, променено общо 1 път.
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от Noel »

Тисовете са отровни при поглъщане,затова мисля ги избягват в парковете :hmmm:
аз също ги харесвам много :nod:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1887
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от elmaz »

Ще стане чудно местенце! :dovolen:
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от renimoss »

Аууу, Ноел, този смърч Picea pungens ‘Iseli Fastigiate ми е минал пред очите, но не съм го забелязала! Благодаря! Сега се сещам, че в една книга гледах убийствена комбинация с подобен сребрист смърч, императа "Red baron" и бледо жълта книфофия. Ако я намеря ще я сканирам да я видите, императата стоеше като пламъци пред смърча, а книфофията страхотно уравновесяваше картинката най-отпред :potekoha:
Вярно, тисът е отровен, но пък е много хубав и търпи на рязане. То, докато стане градината, децата ще са пораснали, пък и нали са деца на биолози - да се научат овреме кое се яде и кое не. Само чакам да видя какво ще отпадне от при "люляците" на ToBo и ще си заръчам в другата полска поръчка.
dal, много се радвам, че се отби и в моята тема :tzeluvka: Ще разчитам да ме посъветваш млако по-нататък като взема да редя розите. Споделеното за бавния растеж на лириодендрона е обнадеждаващо. Той ме притеснява с размерите си, но ми е много любимо дърво. Пък когато цъфне, тогава, достатъчно е красив и без цветове. Имаш ли наблюдения относно съжителството му с други растения? Листаците му са доста едри и сигурно пада яко чистене наесен. Под него расте ли трева? Нали не е като ореха?
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13781
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 247 пъти
Получил благодарност: 521 пъти

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от zeleno »

първо и аз да кажа , че Хамамелисите искат яко вода , като люляците са
по същия начин им изсъхнаха листата в този дъждовен сезон :!:
мойте успях да ги спася , слава богу
като гледам в какво голо поле сте , съседа със сигурност ще прасне един двуметров дувар :snif:
но ти винаги можеш да наредиш край него още розииии :mrgreen:
ах , ах , суперски ще стане :daaa:
пп аз си открих едно много красиво голямо дърво
Stewartia pseudocamellia
има го и при люляците и при ТоВо
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от milena02 »

Рени, къде точно е това равно пОле? Ти да не си нейде близо до наше село, а? Моята обител е в с. Драговищица, северозападно от София, на 5 мин. от Костинброд. Стара Планина ми започва от двора, кажи-речи. Да не си съседка?
лалесъм

Re: Градината на renimoss - между дървета, рози и мъхове

Мнение от лалесъм »

renomoss, честито :daaa: От тук насетне да сбъднете всичките си мечти, да се случат нещата леко и даже по-хубаво, отколкото си го представяте :stiskam:
Проектът ви е чудесен, но две неща супер ме впечатлиха. Първото е пътеката от верандата до мястото за кафе - на плана се виждат някакви стълбички - да не би пътеката да е повдигната и да свързва площадката и верандата на едно ниво :o Ако е така - направо съм изумена, виждала съм подобни пътеки в нета - много нетрадиционно и раздвижено се получава. :potekoha: Аз, за разлика от Ноел ;), съм ужасен практик и ми се струва твърде отдалечена площадката за кафе от къщата, но ти си знаеш как ще го оправиш отмък-примъка :dovolen: Иначе така закътана в ъгъла и дърветата аз бих си полегнала с книга в ръка :D
И другото, което много ме впечатли и същевременно развесели, спомняйки си моя хал, е Японската градинка с неясен дизайн (ЯГНД) :lol: И при нас имаше запланувана такава тераска за ЯГНД със сумати вода прокарана за езерца, водоскоци и прочие, обаче във времето ММ заряза бонсайството и така й не се осъществи. Обаче съм мислила по въпроса :idea1: , та - прецени как ще отделиш ЯГНД от зеленчуковата градина, както и как продължително ще й се наслаждаваш - доста е отдалечена от площадката за кафе и къщата, а и самата тя ще е изградена от малки детайли :nod:
Много успех и само приятни моменти вав вашето красиво място :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”