Рози, цъфтящи през зимата

Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Рози, цъфтящи през зимата

Мнение от Titi »

незабравка написа: А бре хора,искам зимата сняг ,а лятото рози,не обратното.! :|
Мен ме устройва целогодишно рози, бих прежалила снега :dovolen:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Рози, цъфтящи през зимата

Мнение от milena02 »

Titi написа:Мен ме устройва целогодишно рози, бих прежалила снега :dovolen:
И това без съмнение е, понеже НЕ си розарка. Като те видя в такива теми, се ухилвам злорадо моментално. :mrgreen:
Аватар
Denis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1358
Регистриран на: Юли 11, '10, 16:48

Re: Рози, цъфтящи през зимата

Мнение от Denis »

milena02 написа:
Titi написа:Мен ме устройва целогодишно рози, бих прежалила снега :dovolen:
И това без съмнение е, понеже НЕ си розарка. Като те видя в такива теми, се ухилвам злорадо моментално. :mrgreen:
С огромни пъпки - цъфнали, полу, не съвсем,
абр.дарби /сложих го в коледната украса, че е поразцъфнал, а и нали е остин емблематичен ;) /, пастелла, лариса, броселианде, лимончелло и т.н.
причината е във времето, необичайно топло за сезона, и колко съм ги орязала новите клонки преди 2 месеца примерно в очакване на зимата,
не че сега са красиви- клонки голи без листа- пръскани-опадали и рязани, но с пъпки и цветове.
Иначе през зимата рози не цъфтят,
ако сме 8-9-10 и пр. високи зони не знам, но като знам, че съм 6-та, не ме и интересува.
Как можеш да знаеш какво искаш, докато не получиш каквото искаш и не видиш дали ти харесва?
незабравка

Re: Рози, цъфтящи през зимата

Мнение от незабравка »

А,не може без сняг и зима ,моля ви се.Че аз тогава съвсем ще балайдисам.А сега така хубавичко си почивам,гледам телевизия,седя на компа и чак към средата на февруари започва да ме стяга шапката за зелено. :P
Аватар
galqdumanova
Баш кафе майстор
Мнения: 2699
Регистриран на: Фев 17, '11, 16:00
Местоположение: Враца
Обратна връзка:

Re: Рози, цъфтящи през зимата

Мнение от galqdumanova »

Baby Romantika с дата Коледа :!:
Изображение
https://plus.google.com/photos/10143430 ... banner=pwa" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
sendi1966
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1195
Регистриран на: Апр 7, '13, 12:17
Местоположение: Хасково

Re: Рози, цъфтящи през зимата

Мнение от sendi1966 »

С дата 24 декември
Еаsy Doest it от пролетната поръчка
Изображение

неизвестен катерач
Изображение

и тази неизвестна от резник от букет
Изображение
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Рози, цъфтящи през зимата

Мнение от Titi »

Аз пак да се отчета в тази тема. Вчера /01 януари 2015 г./ наминах да видя какво се случва с комшийските рози. Не вярвах да заваря цветове, защото след първите снимки, които ви пуснах на 20-ти декември, имаше няколкодневен сух студ, от нощни минус 11 градуса, дневни - минус 5 и всичко денонощно беше покрито със скреж. След това падна малко сняг, пак доста студено. И от вчера отново рязко се затопли.
Ето как ме посрещнаха за ЧНГ, вижте ги, не са мръднали цветовете. Какви са тези рози, какво е това чудо :hmmm: Най-вероятно е някакъв канадски сорт, за който говореше Дал.
/отделно от темата, обаче и с тревните площи е същото положението - никакви поражения от студ, скреж и сняг. Зелени и свежи, все едно е пролет/.
Изображение

Изображение

Да ви кажа честно, хич, ама хич не ми липсва снега.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: Рози, цъфтящи през зимата

Мнение от Galq 03 »

Явно зимата ни ще е такава и тук си имаме зимни рози /не само в Швеция/ :liubov2:
Ние правихме Коледна украса, а в градинката цъфнали рози

Изображение

Изображение

Изображение
Вики
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Мар 23, '15, 10:23

Re: Рози, цъфтящи през зимата

Мнение от Вики »

През есента на миналата година насадих вкоренени рози. Преди една седмица изринах земята, с която бяха покрити и установих, че нямат никакви пъпки и всички пръчки са изсъхнали. Дали ще покарат отдолу или само от пръчките покарват?
libra
Наркоман
Мнения: 11646
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 98 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Рози, цъфтящи през зимата

Мнение от libra »

Не всичко е загубено-може да изкарат някоя пъпка към присадката.И по-внимателно при разкриване на присадката-изронват се драгоценните пъпки.
Имам черни клони на есеннозасадени масадки и едвам се удържам да не чопля,но за моя район е още рано да разривам.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”