Под наем

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31883
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1231 пъти
Получил благодарност: 3119 пъти

Re: Под наем

Мнение от Мария Николова »

А дали няма да се намерят каки-съфорумки-софиянки, които да се поослушат, да разпитат и открият подобна опция? :hmmm: :hmmm: :hmmm: Да дадат препоръка? Даже аз започнах да прехвърлям през главата си дали няма да се сетя за нещо подобно. :sdaaa: :sdaaa: :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31883
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1231 пъти
Получил благодарност: 3119 пъти

Re: Под наем

Мнение от Мария Николова »

Ботане, пожелавам ти днес хубав купон! :ssvirka: Честит празник!!! :tzvetentze: :gush: :tzeluvka:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10796
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 473 пъти
Обратна връзка:

Re: Под наем

Мнение от botan »

краси кубарелова написа:Моите съседи дадоха къщата си не под наем, а срещу наглеждане и поддръжка на едно семейство, което живя 14 години там. Обитателите плащаха само ток и вода. Поне във Варна има цели фамилии, които се преместват и избират този начин за поддръжка на апартаменти и къщи. Но, обикновено, не става с обява, а с познати.
Това би било страхотно, но тук НО-тата са твърде много. На нас това жилище ни трябва за кратък период от време т.е. под 1 година, пък и си мисля, че тази практика е по-разпространена по морето.

Това, което търся е гарсониера, семпло обзаведена или поне повечето от основните неща да ги има, идеята на това местене е да съм на спокойно, а не да се нагърбя с още работа по търсене и реставриране на мебели. ;)
Вече с ММ набираме инерция. :ieeee:
Чудя се само как да разбера дали в предлаганото жилище има някакви гадове като хлебарки или дървеници? :hmmm:
Мария Николова написа:Ботане, пожелавам ти днес хубав купон! :ssvirka: Честит празник!!! :tzvetentze: :gush: :tzeluvka:

Мерси Мери! :gush: Беше толкова хубаво, че чак на 9-ти не беше, ама...съдба. :lol:
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4918
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 393 пъти
Получил благодарност: 321 пъти

Re: Под наем

Мнение от Di_Va »

botan написа:....

Чудя се само как да разбера дали в предлаганото жилище има някакви гадове като хлебарки или дървеници?
Ботанчо, едни познати, търсейки квартира за дъщеря си (два, три пъти вече :lol: ) държаха да е ново строителство, като предпазване от гадове, ама аз лично не съм много убедена, че в новите строежи е чисто. И да те питам това с дървениците как ти хрумна, да има хлебарки - разбирам, ама чак пък дървеници :hmmm: ? И още нещо - няма как да ти се получи, без да "инвестираш" време в това начинание, за да си намериш исканата квартира, трябва да я търсиш. :stiskam: , дори и агенция да наемеш, пак ще трябва сам да отидеш за да видиш и харесаш, или не харесаш предлаганите и някога тази процес е продължителен....а зависи и от претенциите, разбира се. Успех в търсенето ти пожелавам и да се похвалиш!
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10796
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 473 пъти
Обратна връзка:

Re: Под наем

Мнение от botan »

Да де, мисълта ми беше, че след квартирата ще се местя на постоянно, та няма много смисъл от мъкненето на мебели, които не е ясно дали ще ползвам на другото мято. Иначе за инфестирането на време за намирането е ясно.
С хлебарки по-мога да живея, много харесвам горските, градските са ми малко гаднички, но бих могъл да ги преглътна за разлика от дървениците... много ме е гад от тях. Да не говорим, че ММ изобщо не е очарован от идеята за свободно пълзящи гадове.
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Под наем

Мнение от katia »

С колко време разполагаш....кога трябва да се местиш. Щото ако търсенето продължи няколко месеца...то ще дойде време да отидеш на постоянното място. Кажи ни поне района в който искаш да отиваш, всички софиянци могат да ти помогнат, а и почти всеки от нас от провинцията имаме в София доста добри приятели, които можем да помолим да се ослушат и разпитат. А за гадините, ами може профилактично да извикаш фирма да обезпаразити...
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10796
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 473 пъти
Обратна връзка:

Re: Под наем

Мнение от botan »

Нямам лимити, просто колкото по-скоро, толкова по-добре.
Това с района е доста сложно и дори и ние не сме особено сигурни. Може би нещо по протежението Център-Люлин.
Отворих тази тема не за да търсят и други, а по-ското за съвети в тази сфера. Аз лично се сблъсквам за пръв път с такива житейски проблеми и съм много бос.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31883
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1231 пъти
Получил благодарност: 3119 пъти

Re: Под наем

Мнение от Мария Николова »

Вдигам темата на нашия botan, защото не зная от коя трънка може да изскочи заек. :lol:
Давам под наем в Нова Загора, в идеалния център, помещения в административна сграда на партерния етаж и на първи етаж - поотделно на различни наематели, или изцяло на един наемател.

И във връзка с горния имот, имам питане към нашите юристи-цивилисти.
Или не юристи, но с личен опит.
Във втора фаза на съдебна делба сме срещу съсобственика Община Нова Загора. При преустройството за разделяне на двата дяла, физически ще се отдели електрическата мрежа в сградата, с което ще се финализира учредяването на отделна моя партида. Наемателят ми до момента възстановява сумата на консумираната енергия, оставаща след като са измерени показателите на преотчитащи електромери, поставени на помещенията, собственост на Общината.
Към "оставащата" сума, обаче, е включена и сумата за ел.енергия, консумирана от общите части. Освен това, до преди седмица също така се включваше и консумираната ел. енергия от две помещения на Общината, наемателят в които не е поставил преотчитащ електромер.
Това мотивира моят наемател да не заплаща фактурираните суми за възстановяване от няколко месеца и до януари включително неплатената сума достигна 2235 лв. Общината правилно търси от мен тази сума. А токът на наемателя ми е спрян от Общината. Което изключва и охраната на офиса им. По силата на договора за наем, моят наемател се задължава да заплаща месечните си сметки за ел. енергия и други консумативи. Както и да си плаща уговорения наем в указания срок. В срока за февруари най-сетне плати януарския наем и не се знае кога ще е следващото плащане.

Мисля да предприема в понеделник стъпки, които от неудобство отлагах до сега.
1. Предизвестие (15-дневно) за прекратяване на договора за наем освобождаване на имота.
2. Завеждане преписка срещу наемателя ми при съдия-изпълнител за сумата, която Общината търси от мен.
3. Монтиране на преотчитащи електромери на моите помещения временно, до получаването на отделна партида след приключване на преустройствата и отделяне на двата дяла.
4. Разговор с ръководителя на служба "Общинска собственост" за съгласуване - временно - каква тегловна част от сумата за общите части ще плащат наемателите на Общината, които са много повече и каква част ще остава за моите наематели.

Не съм много уверена. Нуждая се от вашите корекции - какво е излишно, какво не се сещам.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
dal

Re: Под наем

Мнение от dal »

ами дали не трябваше да пишеш малко по рано а , ? добре че Краси ми го прати ....

ще ти пише който разбира , аз съм след двата шамара на стълбите евентуално :nod:
Аватар
vasileva
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1548
Регистриран на: Май 9, '11, 23:47
Местоположение: ВАРНА

Re: Под наем

Мнение от vasileva »

ще прочета по - внимателно и ще пиша, но на първо диагонално четене по т. 2 - преписка при съдебен изпълнител само с изпълнителен лист
Всичко ще бъде наред накрая, ако не е наред, значи това не е краят!
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 020&type=3" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”