Le jardin de la victoire

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Cactuz
Kъсо кафе
Мнения: 75
Регистриран на: Май 31, '14, 14:03
Местоположение: България, Благоевград

Re: Le jardin de la victoire

Мнение от Cactuz »

Не ме примамвайте така, че съм лесно податлива :) Днес не бързам да си лягам, ще прегледам Вашите поръчки :) да я видим мухичка ли е, мухище ли ще е :)
How brave a ladybug must be! Each drop of rain is big as she. Can you imagine what you'd do, If raindrops fell as big as you?~Aileen Fisher
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31837
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1192 пъти
Получил благодарност: 2953 пъти

Re: Le jardin de la victoire

Мнение от Мария Николова »

Притеснява ме вкарването на рози и клематиси в "саксия" от красиви каменни плочи над нивото на терена. Не мисля, че на корените им вътре ще им хареса. :hmmm:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Le jardin de la victoire

Мнение от calico »

Здравей и честито за къщата!
За какво се ползва каменната настилка? маса и столове с чадър? или нещо друго? Саксиите с които смяташ да зацветяваш там ли ще бъдат? За иглолистни мислила ли си?
Не те съветвам за филипенулата, тя има доста по-различни изисквания от останалите цветя, с които мислиш да я комбинираш. Цъфти само 20 дена оня розов захарен памук и това е. Пролетни луковици садила ли си? Лалета, нарциси и пр.

п. п. без поне една голяма роза катерач просто няма как да минеш, каквото и да правиш няма да е завършено :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Cactuz
Kъсо кафе
Мнения: 75
Регистриран на: Май 31, '14, 14:03
Местоположение: България, Благоевград

Re: Le jardin de la victoire

Мнение от Cactuz »

Забележката за клематисите и розите е много на място, и е въпрос който обмислях още докато бях там. Градинката се оказа по-плитка от очакваното, затова аз така набързо измайсторих тези саксии, те нямат дъно и предполагам че, ще са временни. Идното лято ще търсим декоративен начин да вдигнем цялата градинка до нивото на тези саксии и тогава ще ги махна, но за съжаление за в момента има по- наложителни ремонти по къщата които глътнаха сериозен финансов ресурс. Каменната настилка се ползва точно за това, имаме една градинска люлка и масичка с 4 стола, а на металното нещо слагаме хамак това е цялата градинска мебел, само хамака подлежи на смяна. Да, пролетни луковици има колкото си искаш - майка ми и баба ми навремето още са се погрижили за това. Сега при опитите ми за прекопаване даже нараних някои луковици , ее все пак реално тази пролет ще разбера наистина какво от тея луковици ще изскочи :)
How brave a ladybug must be! Each drop of rain is big as she. Can you imagine what you'd do, If raindrops fell as big as you?~Aileen Fisher
Cactuz
Kъсо кафе
Мнения: 75
Регистриран на: Май 31, '14, 14:03
Местоположение: България, Благоевград

Re: Le jardin de la victoire

Мнение от Cactuz »

П.С Като казахме каменни плочи, съвет как да се справя с мъха между тях.
How brave a ladybug must be! Each drop of rain is big as she. Can you imagine what you'd do, If raindrops fell as big as you?~Aileen Fisher
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Le jardin de la victoire

Мнение от Димана »

Кактусче, много се радвам за теб, че си имаш градина. :ieeemyzh:
Имаш много място да развихриш въображението си. То пък хич не ти липсва. :hihihi:
Защо искаш да махаш мъха между плочите? На снимките ми харесва. Придава старинен стил на двора. :tzvetentze:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Le jardin de la victoire

Мнение от calico »

Сакън, не пипай мъха.
Някои даже специално си го произвеждат
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Le jardin de la victoire

Мнение от Noel »

Не махай мъха,на мен Надин ми носи камъни с мъх от някъде си за да го имам.
Това е живот и е красив всеки сезон.
Доста плитка е градинката,но пък си имаш хладен климат :nod:
При саденето е добре да сложиш по лъжичка терауед около корените.
Освен че задържа влага,тази година открих,че отнема прекомерната вода.
Ако не можеш да откриеш при вас,пиши ми,ще ти пратя
Продава се в агро аптеки или сортови семена,не е скъп :nod:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
d_vitanova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1318
Регистриран на: Сеп 26, '10, 22:57
Местоположение: София

Re: Le jardin de la victoire

Мнение от d_vitanova »

Кактусче, радвам се за теб и майка ти! Чудесни хрумки са каменните саксии, ще ти открадна някои идеи.
И ад съм за хойхерите, прекрасни растения, много подходящи за бордюра ти! Сянката над двора от ореха ли е /аз не го видяс този орех :hmmm: / или е била от изкоренените лози? Че при мен докато пристигнат хортензиите за един сенчест и влажен "змиярник", той се превърна в най-върлия пек след изкореняване на разни там излишъци...Отплеснах се :dovolen:

За хойхери тичай във Витрофлоровската поръчка, да не си дала по една камара пари за това дето е на пазара! По 2 бр. от 3-4 цвята и си готова!
И някая хойхерелка обезателно.
Cactuz
Kъсо кафе
Мнения: 75
Регистриран на: Май 31, '14, 14:03
Местоположение: България, Благоевград

Re: Le jardin de la victoire

Мнение от Cactuz »

Изображение Не съм го снимала тоя орех в целия му ръст, по-висок е от къщата. Ето тук до котето се вижда част от него, тази година беше много лоша за него, кат че ли беше маносан . Аааа добре, мъха няма да го пипам,сега даже като гледам снимките може да го ползвам за индикатор, къде точно пада сянката.Малко трудно се ориентирам в поръчките, но ще се справя. Забравих, въпроса със саксийното зацветяване ми е любим:) Саксии ще има навсякъде, на дворчето, на верандата и на терасата на втория етаж-всичко е юг. Нагласила съм пълна палитра шарения, мушката и сакъзи, даже съфорумка ми даде и мини алба. На двора саксиите ще са само от естествени материали, да е по-природно, за верандата съм си харесала грудковите бегонии.Напролет ще садим заедно, Вие дайте предложения как да вдигнем дълбочината. Мислехме с едно куфражче, цимент и накрая да го облечем с тези хубавите обли речни камъни,да стане като декоративна оградка ;)
How brave a ladybug must be! Each drop of rain is big as she. Can you imagine what you'd do, If raindrops fell as big as you?~Aileen Fisher
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”