ново начало

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: ново начало

Мнение от milena02 »

И Оакплант от българските търговци също предлагат читави рози, но почвопокривни май не съм виждала при тях. Абе, Мими, изчакай, зимата ще го доизмислим и с пролетните поръчки ще го нагласим. Сега само маркираме общи идеи. Щото можеше да не искаш с рози, а с тревисти многогодишни примерно да го аранжираш. Ще измислим точните сортове, цяла зима какво друго ще правим?! Хубаво е да видиш подобни композиции, да разгледаш избраните сортове как стоят в чужди градини и т.н. Ако насадиш необмислено розите, после ще местиш, ще изкореняваш и ще загубиш няколко години до крайния ефект.
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1719
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 21 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: ново начало

Мнение от mimivd »

Права си,че не бива да се бърза,но аз се страхувам да не губя ценно време.Зимата има повече влага,розите се вкореняват по-сигурно.Моята идея беше да съчетая многогодишни невисоки зелени,с лавандули и почвопокривни рози покрая.Обаче всяко ново предложение е приемлива идея.Знам само,че няма да се получи добре с високи растения или ако има такива, не трябва да са в средната част.
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: ново начало

Мнение от Noel »

Тя,Миленка си говори,ама душа цветарска трае ли :lol:
Високите растения ги виждам отзад,където сега има суха трева,там си представих една ефирна грива на мискантус например.В предната част само стелещи се растения.Пътеките ако се използват,розите трябва да са поне на метър навътре.
Снимай сухата част,там да се развихря с акъл :lol:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1719
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 21 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: ново начало

Мнение от mimivd »

Ноелче,тя в момента изглежда по друг начин.В десния ъгъл до зида има корнус пъстролистен.До него,навътре от ъгъла,съм засадила вайгела и спирея.По протежение на зида миналата година набодох резници от хортензии,които другия месец ще местя.Имам четири-пет млади дървовидни хибискуса.Мисля си дали не бих могла да ги засадя до зида.Имам и една туфа мискантус, имам стипа,стахис,салвия пъстра и лавандула,пръснати из цялата градина.Надявам се тази есен да успея с ваша помощ да композирам това място.Имам и една албиция,която незнам би ли се вписала там в левия ъгъл,това е точно до вратата.Горката албиция, тъкмо взе засилка и свекър ми я окоси(неволно)с тримера.Имам малко растенийца,най-важното нямам-замисъл.
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: ново начало

Мнение от Noel »

За корнуса-аплодисменти :D
В този ъгъл ще дава мекота,а през зимата ще грее(с червени клонки е,нали)
Май трябва по-честичко да се подрязва,че моите опънаха едни тъъънки снаги без разклонения.
Помисли и за три-четири топки зелени иглолистни,да не се дразни мами през зимата.
Хортензиите определено не са затам,това е повдигната леха и лятото ще е пещ.
Ще стане чудно,то и така е приказка :nod:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1719
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 21 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: ново начало

Мнение от mimivd »

Да,Ноелче.С червени е. А кога трябва да се подрязва ?Мога да посадя хамекипарис,имам две малки нана грасилис от тази пролет,само че там е много песъчлива почвата и не задържа много вода. А що се отнася до мами,ми тя е гражданка през зимата ,въобще не я вълнува моята градинка,само камъните я дразнят.
denitsavm

Re: ново начало

Мнение от denitsavm »

Мими, не ги слушай за почвопокривните рози :angelche: От години съм им фен и от толкова търся най-почвопокривната пълзяща по земята роза... няма такава! Най-най-най-близо до идеята за почвопокривност са Суони и Пинк суони /четирите сезона/, но и те не са пълзящи рози, а са почвопокривни да речем втората година и първия цъфтеж от третата... после стават сравнително ниски и много широки рози /моята Медуза в момента е около 80 см. висока, но пък е с диаметър около 2-2,50 м. :shock: Това ако го сложиш над бордюра, няма да се спуска по камъните надолу, а направо ще стърчи във всички посоки и ще направи мъчно минаването по пътеките. Ако искаш такава роза, избери все пак Четирите сезона или бялата Суони, /Кордес има една такава Gartnerfreude също много хубава/ но ще трябва да я сложиш на поне 80 см. от бордюра навътре.

Не зная къде си. Принципно в дупките до камъните долу може да изчовъркаш малки легла и да засадиш в тях от дребните бръшляни, по веригите продават няколко вида, в БАН също има няколко, а човекът във форума, който ги разбира е Муроф. Те не са толкова агресивни като дивия бръшлян, ще покрият прилично бързо камъните, захващат се сами и са вечно зелени :nod: , като стигат нагоре където не ги искаш вече, просто ще режеш и оформяш.

Слагай аубриета и флоксове съвсем покрая горе - за пролетен цъфтеж, за летен кампанули и сапонария. Все пак ако искаш рози за тази леха е добре да са почвопокрини, защото са топки цвят, а не голи крака :dovolen:

Освен това всичко може да сложиш и да подредиш както ти се иска, спазвайки "правилото", че в повдигната леха, растенията трябва да са ниски, особено по ръбовете :dovolen:

И ако знаеш как ми трябва една такава леха и такива камъни... не много, само за два реда и 5 м. :angelche: Направо ти завидях, че ги имаш :angel2: :tzvetentze: :tzvetentze:
denitsavm

Re: ново начало

Мнение от denitsavm »

Подрязването на корнуса - напролет :dovolen: , ако не е с декоративни цветове може и по всяко време
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1719
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 21 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: ново начало

Мнение от mimivd »

Дени,камъни имам в изобилие,идвай да си натовариш!Опитвам се да кача снимки,но нещо ми се опъва.
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1719
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 21 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: ново начало

Мнение от mimivd »

Изображениетова е почвопокривна от български приизводител Не е спряла да цъфти от пролетта.Е,от бяла стана розовано нищо.Само,че ми се искаше нещо по-наситено да имам. Вярно е, че става разлята,даже аз в момента съм я вързала на букет,за да не ми пречи.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”