Титанотрихум (Titanotrichum)

Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6610
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Титанотрихум (Titanotrichum)

Мнение от Lizi »

Като всички геснериеви мисля ,че не му се отразяват студа добре , поне на листата. Навън бяха станали по края кафяви .
И сега май масово правим пропагули. Кога трябва обаче да се садят ?
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10796
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 473 пъти
Обратна връзка:

Re: Титанотрихум (Titanotrichum)

Мнение от botan »

Да, надземната част не е студоустойчива, подземната повече деяне, както обикновените ризомни и тук отмира и на пролет се събужда. Ние май нямаме условията за отглеждане навън. Трябва да се експериментира. Пропагулите са живи, активни тъкани, които веднага щом узреят трябва да се засадят. Могат известно време да се удължи живота им ако се увият във влажна кърпичка, но това би увеличило трайността им с не повече от седмица.
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6610
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Титанотрихум (Titanotrichum)

Мнение от Lizi »

Ами как да разбера че са узрели?
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10796
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 473 пъти
Обратна връзка:

Re: Титанотрихум (Titanotrichum)

Мнение от botan »

Те узряват постепенно отдолу на горе и са разположени на отделни пом-пончета, аз жертвам най-долното за да видя какъв размер максимално ще достигнат и така преценявам за следващите. По-принцип когато са готови започват да се ронят лесно, но те са свързани съвсем финно с растението, така при повече желание винаги могат да се отронят и за това не взимам роненето като основен показател.
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6610
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Титанотрихум (Titanotrichum)

Мнение от Lizi »

Събудила се е . :ieeee:
Мислех че съм я засушила и няма да се събуди . Сложих я на топло с малко торф в една кутия с капак и днес забелязах че се е събудила ризомата .
Иначе имам и няколко, които не заспаха изобщо .
Публикувай отговор

Обратно към “Геснериеви и бегониеви”