Ресторанти, кръчми, сладкарници или къде да отидем

Или само и само да не сме си в къщи... ;)
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Ресторанти, кръчми, сладкарници или къде да отидем

Мнение от Titi »

Препоръчвам ви горещо ресторант-пицария "Хасиенда", в нашия квартал се намира, на локалното посока Красно село. Някога, като го откриха беше много скъпарски и само баровци влизаха в него. После се усетиха, че така няма да просперират и от няколко месеца свалиха цените до съвсем нормални. Резултата е много уютна и скъпа обстановка, любезни сервитьори, качествена и на нормални цени храна. Пиците им на жар са великолепни, ммммм. Даже там ще си направим и Коледното тържество.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ресторанти, кръчми, сладкарници или къде да отидем

Мнение от ravik »

O, Тити, това е добра новина. Аз в Хасиендата бях ходила веднъж преди на високите цени и повече не повторихме - на тези цени просто не си струваше.
Feeriq, При кмета ми беше любимо място едно време. Първо става за хапване, после за диско. От около година не съм ходила обаче, ако има промени, не съм в час.
Избата ми е познато, но не се сещам коя беше...
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
paju4eto_Ligla
Баш кафе майстор
Мнения: 2168
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20
Местоположение: София

Re: Ресторанти, кръчми, сладкарници или къде да отидем

Мнение от paju4eto_Ligla »

Аз съм много капризна откъм храна. Това са ми и възраженията срещу "Милениум" и "При кмета". Второто обаче има страхотна вечерна програма и много добър DJ. Много го харесвам.
А под "възражения" имам предвид, че и на двете места съм яла полу-сурови зеленчуци, които трябваше да бъдат съответно на шиш и на плоча. Аз пък по това ги избирам кръчмите :mrgreen:
Да се оплача...няма я вече една от най-най любимите ми кръчми :cry: пицария АЙНЩАЙН. Сега е нещо друго, пак заведение, но изобщо не ми харесва как готвят :hmmmmmm: Правеха най-хубавите зеленчуци на плоча. :cry:
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Ресторанти, кръчми, сладкарници или къде да отидем

Мнение от nel4o »

Titi написа:Препоръчвам ви горещо ресторант-пицария "Хасиенда", в нашия квартал се намира, на локалното посока Красно село. Някога, като го откриха беше много скъпарски и само баровци влизаха в него. После се усетиха, че така няма да просперират и от няколко месеца свалиха цените до съвсем нормални. Резултата е много уютна и скъпа обстановка, любезни сервитьори, качествена и на нормални цени храна. Пиците им на жар са великолепни, ммммм. Даже там ще си направим и Коледното тържество.
Там нямаше ли едни воали, дето ти висят над главата :hmmm: Мисля, че предлагаха една невероятна домашна торта :potekoha: Доста отдавна не съм посещавала това местенце...
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Ресторанти, кръчми, сладкарници или къде да отидем

Мнение от Titi »

Работя точно до "При кмета", ако искате някаква информация от там, не ми е проблем да проверявам.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Ресторанти, кръчми, сладкарници или къде да отидем

Мнение от nel4o »

Вчера посетих обновения ресторант "Капри". Ядох най-хубавия гъши дроб, който съм опитвала. Великолепно шоколадово суфле предлагат. Обичам ресторантите да са с бели покривки и салфетки и сервитьорите да са мъже :twisted: Много ми угаждат :angelche:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Ресторанти, кръчми, сладкарници или къде да отидем

Мнение от zmei4o »

аз най мразя бели чинии и прибори като селскостопански сечива - лопати, вили, сатъри ... :nod: ;)
как не намерих някъде да се продават фини прибори за хранене :svekurva: :snif:
нещо такова си търся ;)
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
5ia
Кафевар/ка/
Мнения: 992
Регистриран на: Дек 13, '09, 09:06
Местоположение: Русе

Re: Ресторанти, кръчми, сладкарници или къде да отидем

Мнение от 5ia »

Пък аз мога всякак :D . И - да си призная - не предпочитам това с покривките. Навремето, като бях малка, смятах че е много върха да ходя по такива места. Ама нещо ми се промени ценностната система, и сега мисля, че не си струва да демонстрирам етикет и умение да не се накапя. Кефят ме кръчмите с дървените маси и пейки. Там се чувствам по-човек.
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Ресторанти, кръчми, сладкарници или къде да отидем

Мнение от ida_ili64 »

Аз също харесвам дървото в интериора,смятам,че то носи топлината в атмосферата.Но си мисля,че добре аранжираната ресторантска маса си изисква и покривката-не е задължително да е бяла,но да хармонира на обстановката-аз например винаги съм си представяла лично за себе си един ресторант в романтичен стил-дамаската да е съчетание на щампа в рози и бледо розово-до резеда-дюс...Един ден си мечтая аз да го спретна тоя ресторант,за романтици и влюбени на 20, 2 Х 20, 3 Х 20 и т.н. години :dovolen: ...
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Ресторанти, кръчми, сладкарници или къде да отидем

Мнение от lila »

Ида, надявам се да успееш за когато стана на 3x20- там съм :ieeee: ще искам от онази работа с ананаса :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Музика, концерти, кино, театри, купони”