Проблеми с геснериеви

Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15971
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 979 пъти
Получил благодарност: 1911 пъти

Re: Проблеми с геснериеви

Мнение от Гео, граф »

Не би трябвало да е от слънцето, Ноел. Те са на перваза на източен прозорец на 1.50 м от остъклението ... :|
Ето ги :

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10796
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 473 пъти
Обратна връзка:

Re: Проблеми с геснериеви

Мнение от botan »

Причината е рязка смяна на температурата.
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Проблеми с геснериеви

Мнение от Noel »

Гео, граф написа:Не би трябвало да е от слънцето, Ноел. Те са на перваза на източен прозорец на 1.50 м от остъклението ... :|
Ето ги :

Изображение
Ех,че ти е хубаво балкончето :liubov:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
simplyred
Виенско кафе
Мнения: 465
Регистриран на: Яну 7, '12, 23:33
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблеми с геснериеви

Мнение от simplyred »

Гео, граф, чудесно ги е наредила. :daaa:
Но botan със сигурност е прав, и аз преди години съм имала такива петна. Затова избягвам да отглеждам Геснериеви до врати на балкони или често използвани за проветряване прозорци. От този род никой не обича течението и студа. :nod: Там слагам амарилиси или затворени парничета със стрептокарпуси, глоксини, фукси и т.н...
Гео, граф да им намери по-закътано място или поне зимата точно до вратата да слага други растения, а най-добре никакви. ;)
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15971
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 979 пъти
Получил благодарност: 1911 пъти

Re: Проблеми с геснериеви

Мнение от Гео, граф »

Прави сте бе, хора :ufff: :ufff: ! И Ботан, и Симпли. Ама нямам друго подходящо място и ще трябва да се справям с даденостите. Да не мислите, че за разкош така съм ги наредила на три реда. Единствено поради липсата на място са тези мои измислици-премислици, пък Шефчето ми ходи по г*за с техническите си умения :tzvetoman: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10796
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 473 пъти
Обратна връзка:

Re: Проблеми с геснериеви

Мнение от botan »

Нищо ти няма на измислиците, просто кекавите или ги премести някъде на по-закътано или се оттърви от тях.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15971
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 979 пъти
Получил благодарност: 1911 пъти

Re: Проблеми с геснериеви

Мнение от Гео, граф »

Май само аз имам проблеми с геснериеви, щом никой друг не пише в тая тема.

Към днешна дата мъча едни мъници-стрепсита, и те мен ме мъчат също. Обяснете ми къде бъркам и защо са такива хилави кеки :?: Вече няколко загинаха, тези трите останаха и едва кретат. Имат вид на полусварени. На сянка са, близо до прозореца, в кутия, която не е много плътно затворена. Какво искат, по ягодите :svekurva: :svekurva: ...

Изображение

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
laydidi13
Баш кафе майстор
Мнения: 2310
Регистриран на: Юни 26, '12, 22:06

Re: Проблеми с геснериеви

Мнение от laydidi13 »

Тези не мога да ги отглеждам ,затова и повече не се мъча с тях. :eeeh:
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Проблеми с геснериеви

Мнение от katia »

Да бе само ти...аз онзи ден оставих един стартер на Елит Стрелец жив и здрав като се върнах на другия ден долните листа бяха загнили, махнах ги но продължиха по- нагоре....накрая прекъснах връхчето изчистих го и го потопих в чашка да пуска корени...По клипчета от рускините, как да се подновява старо растение теменужка...аз ползвах същия метод да спася стартер. Не знам ще успея ли но факт е че растението е добре сега, лисата му спряха да гният и се втвърдиха... А Донето вика, че при всеки проблем със стрепси пресажда...аз така бих направила нищо че са малки...доста по-малки пресадих щото в почвата имаше мушици които ми ядяха коренчетата и сега са добре
Ето ми дребосъците дето ги ядеше гадната мушица преместени преди 2 седмици и растат като луди Изображение

Това пък са мъници от едно листо на бял стрептокарпус имаха някакви бели налепи по тях...като мухъл...разделих ги съвсем мънички изчистих го, пресадих и сега и те са добре Изображение Та май Донето не че имам много опит но на мен с пресаждане ми се получава
Ама теменужката си гниеше и реших, че пресаждане няма да помогне та ето я и нея Изображение Изображение тук вече ще успея ли...не знам :snif:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15971
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 979 пъти
Получил благодарност: 1911 пъти

Re: Проблеми с геснериеви

Мнение от Гео, граф »

Кате, аз вече няколко стари розетки на сентполии спасих по този начин, както си показала на последните две снимки. Само че пълня чашката почти до ръба с вода, покривам я с парче прозрачно домакинско фолио, което опъвам с ластик през гърлото на чашката, пробивам дупчица в средата и там пъхам стеблото на розетката. Но преди това го остъргвам внимателно с остър нож, за да няма по него остатъци от стари листа. Така слагам и листа за вкореняване - не могат да паднат във водата и да загният, а и самата вода много по-бавно се изпарява. Даже ако чашката е по-голяма, залагам по 3-4-5 листа :nod: :daaa:

Викаш да пресадя стрепситата, а :hmmm: ? Ма много са мънички, няма начин да не ги изпочупя, хич не ме бива във фините дейности. Аз съм импулсивна и нетърпелива грубиянка, заради тези си отрицателни качества никак не ме бива и с разсадите :snif: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Геснериеви и бегониеви”