Какво трябва да знае всеки новобранец за орхидеите?

Публикувай отговор
Аватар
дарето74
Дълго кафе
Мнения: 116
Регистриран на: Дек 12, '09, 19:54

Re: Какво трябва да знае всеки новобранец за орхидеите?

Мнение от дарето74 »

Какъв стрес? От магазина в колата, после вкъщи. Гледам го на топло точно срещу климатика.
Аватар
Bi_
Кафевар/ка/
Мнения: 991
Регистриран на: Дек 12, '09, 14:57
Местоположение: РУСЕ

Re: Какво трябва да знае всеки новобранец за орхидеите?

Мнение от Bi_ »

Чудесна темичка за новобранци! Ще си задаваме тъпички въпроси и ще се надяваме да не ни се смеят много :oops: Та вчера и аз получих първата си орхидея-подарък от щурата ми дъщеря.Първият голям проблем е къде да я сложа,тъй като в този сезон изборът на място е силно ограничен-всички светли и топли места са запазени :lol: Имам източен прозорец ,но зад балкон и срещу климатик.Другият вариант е на бюрото пред южен прозорец-нооооо за местенце там трябва да преговарям със сна ми :hihihi: Иначе изглежда добре-корените са светлозелени,листата са свежи.Саксийката е леко запотена,което вероятно значи,че е доста добре олята в магазина.
Едно коренче се е показало през дупчиците отдолу на саксийката,но не съм се сдобила още с нови кори и не смея да я разбутвам.
А бе страшничко си е -новобранец с орхидея,особено ако има сантиментална стойност.И не ми се смейте много :hihihi: :hihihi:
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Какво трябва да знае всеки новобранец за орхидеите?

Мнение от evita »

дарето74 написа:Какъв стрес? От магазина в колата, после вкъщи. Гледам го на топло точно срещу климатика.
Е това е стрес-магазина,колата ,в къщи :nod: .
И го вее климатика нали?Може и сухия въздух да са опадали пъпките.
Bi_ написа:Чудесна темичка за новобранци! Ще си задаваме тъпички въпроси и ще се надяваме да не ни се смеят много :oops: Та вчера и аз получих първата си орхидея-подарък от щурата ми дъщеря.Първият голям проблем е къде да я сложа,тъй като в този сезон изборът на място е силно ограничен-всички светли и топли места са запазени :lol: Имам източен прозорец ,но зад балкон и срещу климатик.Другият вариант е на бюрото пред южен прозорец-нооооо за местенце там трябва да преговарям със сна ми :hihihi: Иначе изглежда добре-корените са светлозелени,листата са свежи.Саксийката е леко запотена,което вероятно значи,че е доста добре олята в магазина.
Едно коренче се е показало през дупчиците отдолу на саксийката,но не съм се сдобила още с нови кори и не смея да я разбутвам.
А бе страшничко си е -новобранец с орхидея,особено ако има сантиментална стойност.И не ми се смейте много :hihihi: :hihihi:

Поговори със сина си ,Би :nod: .Моите са на южен прозорец,разбира се внимавам да не ги пече пряко слънцето.Темперетурата трябва да е стайна,умерена.Не е добре да е на течение.И все пак ако там където е сега растението се чувства добре ,не го мести.Това ,че излизат разни колени,да не те притеснява
Аватар
дарето74
Дълго кафе
Мнения: 116
Регистриран на: Дек 12, '09, 19:54

Re: Какво трябва да знае всеки новобранец за орхидеите?

Мнение от дарето74 »

Да го преместя ли оттам?
Аватар
Bi_
Кафевар/ка/
Мнения: 991
Регистриран на: Дек 12, '09, 14:57
Местоположение: РУСЕ

Re: Какво трябва да знае всеки новобранец за орхидеите?

Мнение от Bi_ »

Благодря Еви.Ще се преборя за една педя местенце за още 2-3 месеца :lol: ,а напролет като се позатопли-при мен в кухнята.Там на източен прозорец на всички цветя им харесва,надявам се и на фалчето да му е добре
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Какво трябва да знае всеки новобранец за орхидеите?

Мнение от evita »

дарето74 написа:Да го преместя ли оттам?
Даре,орхидейките не обичат местене,но ако му осигориш по -добро място ,мести го.Имай предвид,че всяко местене може да забави адаптацията .
dal

Re: Какво трябва да знае всеки новобранец за орхидеите?

Мнение от dal »

аз което знам за орхидеите сега ще го напиша :
у дома не е джунгла , няма и да стане , орхидеите са рожба на друг климат и природа , няма как да държа потни помещения с плесен и конденз ,за да угодя на фалчета налчета и малчета /чиито имена тук сефте прочетох , а бройката отглеждащи орхидеи хора направо ме смая/
Та , нищо не знам за орхидеите , освен че са адски претенциозни. И скъпи . И ще м и озурпират време място грижи и средства за много по благодарни и дълго цъфтящи цветя , които да ми носят радост.Па и не бивали баш орхидеи да са. Като стана бабичка със синя коса и имам замък ще си направя оранжерия за орхидеи и там ще си завъдя 250 сорта , и ще ги кръстя на всичките мъже в живота ми....ех , Иван как си цъфнал в лилаво ,у Ех Петреи каприз такъв -де тие жълтото що цъфтиш кафяво и т.н. Принципно :mrgreen:
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Какво трябва да знае всеки новобранец за орхидеите?

Мнение от evita »

Хаха,Дал ,развесе ли ме!
Не съм баба,е наскоро станах леля,ама съм млада и готина :D .Имам малко орхидейки и смея да твърдя че са по-благодарни от другите китки.Фаленопсисите цъфтят по няколко месеца,поливам ги веднаж на 2 седмици,отивам си на море безгрижно,не се притеснявам като за хибискусите ми.
Просто са си благодарни катки :nod: .А да знаеш "Зверо" как цъфтииииииии :mrgreen:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11881
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 178 пъти
Получил благодарност: 265 пъти
Обратна връзка:

Re: Какво трябва да знае всеки новобранец за орхидеите?

Мнение от johnstalker »

dal написа:аз което знам за орхидеите сега ще го напиша :
у дома не е джунгла , няма и да стане , орхидеите са рожба на друг климат и природа , няма как да държа потни помещения с плесен и конденз ,за да угодя на фалчета налчета и малчета /чиито имена тук сефте прочетох , а бройката отглеждащи орхидеи хора направо ме смая/
Аз обаче от прочетеното до сега останах с впечатление, че нема да ми е необходим палудариум, за да си гледкам 20-30 'орчидейки'? Дали не съм разбрал правилно?
Аватар
дарето74
Дълго кафе
Мнения: 116
Регистриран на: Дек 12, '09, 19:54

Re: Какво трябва да знае всеки новобранец за орхидеите?

Мнение от дарето74 »

evita написа:
дарето74 написа:Да го преместя ли оттам?
Даре,орхидейките не обичат местене,но ако му осигориш по -добро място ,мести го.Имай предвид,че всяко местене може да забави адаптацията .
Нямам, по- светло и подходящо място. Може да го понаторя малко.
Публикувай отговор

Обратно към “Орхидеи и бромелии”