Мушкато (1)

Заключено
Аватар
Bi_
Кафевар/ка/
Мнения: 991
Регистриран на: Дек 12, '09, 14:57
Местоположение: РУСЕ

Re: Мушкато

Мнение от Bi_ »

Вчера си преместих мушкатата на по-светло,полях ги малко и ги подстригах здраво.Така че имам малко резници-някой ако ги иска да сФирка
Аватар
svetla06
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1586
Регистриран на: Ное 29, '09, 19:41
Местоположение: Русе

Re: Мушкато

Мнение от svetla06 »

А на мен ми цъфна гомерче! По никое време - не се жалвам! :lol:
elena kirilova

Re: Мушкато

Мнение от elena kirilova »

няма ли да има нова поръчка от Гомер например
вече нямам никакво търпение-искам слънце и цветя :tzvetoman:
Аватар
Feeriq
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Дек 13, '09, 17:58
Местоположение: Sofia

Re: Мушкато

Мнение от Feeriq »

elena kirilova написа:няма ли да има нова поръчка от Гомер например
вече нямам никакво търпение-искам слънце и цветя :tzvetoman:
А тоз сайт е готин :potekoha: Няма ли да поръчаме нещичко аа? :hihihi:
Давайте снимки де не вярвам ,че още ни едно мушкатче не ви е цъфнало. 8-)
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Мушкато

Мнение от Titi »

Feeriq написа:
elena kirilova написа:няма ли да има нова поръчка от Гомер например
А тоз сайт е готин :potekoha: Няма ли да поръчаме нещичко аа? :hihihi:
аз оставам с впечатление, че от поръчаните до сега от Гомер мушката и фуксии, нищо не оцелява. Кажете вие какво мислите, хора дето са поръчвали повечко от там, аз само хибита съм вземала. Ама като чета мнения за другите китки, хич не съм очарована.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3094
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Re: Мушкато

Мнение от gyulcem »

Titi написа:
Feeriq написа:
elena kirilova написа:няма ли да има нова поръчка от Гомер например
А тоз сайт е готин :potekoha: Няма ли да поръчаме нещичко аа? :hihihi:
аз оставам с впечатление, че от поръчаните до сега от Гомер мушката и фуксии, нищо не оцелява. Кажете вие какво мислите, хора дето са поръчвали повечко от там, аз само хибита съм вземала. Ама като чета мнения за другите китки, хич не съм очарована.
Оцеляват , въпрос на грижи аз уморих половината поради неподходящо място или болест, иначе имам няколко които са добре и изкараха зимата на перваза на прозореца. Колкото и зле да изглеждат като дойдат мушкатата , много бързо се съвземат. Ще ги снимам и ще постна снимките. Много са хубави особено тези с пъстрите листа.
Това ми оцеля само.Те са на прозореца на баба , в нейната стая цветята ми растат много.
Изображение
Изображение
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Мушкато

Мнение от vodo-leika »

Titi написа:
Feeriq написа:
elena kirilova написа:няма ли да има нова поръчка от Гомер например
А тоз сайт е готин :potekoha: Няма ли да поръчаме нещичко аа? :hihihi:
аз оставам с впечатление, че от поръчаните до сега от Гомер мушката и фуксии, нищо не оцелява. Кажете вие какво мислите, хора дето са поръчвали повечко от там, аз само хибита съм вземала. Ама като чета мнения за другите китки, хич не съм очарована.
Фуксиите и при мен умряха до една. Първите ми мушката умряха след като ги подрязах и ги изнесох наоткрито. От втората поръчка смятам да ги гледам на закритата тераса и откровено казано, едва ли ще поръчвам от там повече, много са изнежени.
Аватар
svetla06
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1586
Регистриран на: Ное 29, '09, 19:41
Местоположение: Русе

Re: Мушкато

Мнение от svetla06 »

Titi написа:
Feeriq написа:
аз оставам с впечатление, че от поръчаните до сега от Гомер мушката и фуксии, нищо не оцелява. Кажете вие какво мислите, хора дето са поръчвали повечко от там, аз само хибита съм вземала. Ама като чета мнения за другите китки, хич не съм очарована.
Фуксиите и при мен умряха до една. Първите ми мушката умряха след като ги подрязах и ги изнесох наоткрито. От втората поръчка смятам да ги гледам на закритата тераса и откровено казано, едва ли ще поръчвам от там повече, много са изнежени.
Значи пасифлората умря скоропостижно - за няма месец-два, а имаше пъпки! Много странно ми се видя, но по-странно беше, че други съфорумци се оплакваха от същите "симптоми" и последици. Едното ми мушкато се спомина, не разбрах аз ли му помогнат или то само. Другите две са живи и сега цъфтят. На перваза от вътрешната страна са - ще рече в стаята. никога не съм гледала мушката вътре, но тези... Иначе са красиви - две мнения няма.
Аватар
AnetaJ
Кафевар/ка/
Мнения: 912
Регистриран на: Ное 27, '09, 20:50

Re: Мушкато

Мнение от AnetaJ »

Моите мушката и фуксии от Гомер са живи всичките. Наистина пристигат доста ошмулени, но бързо се съвземат и тръгват. Доволна съм от неговите растения.
nezabravka
Кана кафе
Мнения: 691
Регистриран на: Дек 14, '09, 17:55
Местоположение: Исперих
Дал благодарност: 1 път

Re: Мушкато

Мнение от nezabravka »

И аз се радвам на мушкато на Гомер. Изпратено ми е като резник от една скъпа за мен съфорумка.
Много добре се развива.
http://pqsyk.snimka.bg/flowers/cvetya-2010.511854" onclick="window.open(this.href);return false;
http://pqsyk.snimka.bg/flowers/liliumi-2010.511832" onclick="window.open(this.href);return false;
Заключено

Обратно към “Цветя в сандъци”