Бъдещата селска градина на Белика

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
belika
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1075
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 386 пъти
Получил благодарност: 243 пъти

Re: Здравейте всички, да се представя :)

Мнение от belika »

Здравей, Калико :ieeee:

Ами нямам някакви красиви снимки, не съм подготвяла цветарски албум.

Ето тук може да видите само единични снимчици част от болните или вече подарени мизерничета от последния месец, албумът го спретнах за един друг цветарски форум, където намерих и линк към тукашния :tzvetentze:

http://belika.snimka.bg/nature/cvetia.664395" onclick="window.open(this.href);return false;

Предстои да го пълня :tzvetoman:
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
Аватар
desitata
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1004
Регистриран на: Сеп 15, '10, 22:41
Местоположение: София

Re: Здравейте всички, да се представя :)

Мнение от desitata »

Здравей и добре дошла,belika! :tzvetentze:
незабравка

Re: Здравейте всички, да се представя :)

Мнение от незабравка »

Здравей и добре дошла при нас :dovolen:
Аватар
belika
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1075
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 386 пъти
Получил благодарност: 243 пъти

Re: Здравейте всички, да се представя :)

Мнение от belika »

Здравейте, Деси и Незабравка! :ieeee: :tzvetentze:

Днес ми е много щастливо и цветно - снабдих се с първата ми клематис-гражданка /на вилата имам една от години/ - Мазури светлосиня гъстичка с 4 пъпчици, новопресадена вече в бяла гигантска саксия, дано не повредя пъпчиците и да цъфтят и растат цяло лято :tzvetoman: :stiskam:
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
Аватар
liljana
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1128
Регистриран на: Фев 5, '10, 11:46
Местоположение: Пловдив

Re: Здравейте всички, да се представя :)

Мнение от liljana »

Добре дошла :tzvetoman:
http://liljana.snimka.bg/flowers/orhi-v ... 8.30411789" onclick="window.open(this.href);return false;
Не можеш да състариш мисълта. Можеш да състариш само формата.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31789
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1151 пъти
Получил благодарност: 2827 пъти

Re: Здравейте всички, да се представя :)

Мнение от Мария Николова »

Добре дошла! :tzvetentze:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
belika
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1075
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 386 пъти
Получил благодарност: 243 пъти

Re: Здравейте всички, да се представя :)

Мнение от belika »

Здравейте, Лиляна и S T M! :tzvetentze: :tzvetentze:
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
Аватар
liubami
Кафевар/ка/
Мнения: 789
Регистриран на: Яну 11, '13, 13:08
Местоположение: софия

Re: Здравейте всички, да се представя :)

Мнение от liubami »

Здравей и от мен :tzvetoman: Ако ми разрешиш веднага ще те добавя в приятели,защото виждам че горе долу по едно и също време сме се регистрирали във форума,на една възраст сме,май живеем близо и двете разполагаме само с балкони :tzvetentze:
https://flickr.com/photos/147607694@N05 ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Здравейте всички, да се представя :)

Мнение от Светката »

Браво!Най-после си там където трябва.. :dovolen: :tzvetentze:
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Аватар
belika
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1075
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 386 пъти
Получил благодарност: 243 пъти

Re: Здравейте всички, да се представя :)

Мнение от belika »

belika написа: Апр 22, '12, 15:40 Здравейте,

От известно време по един или друг повод влизам в тукашния форум, и намирам полезни теми и информации, за което ви благодаря. :tzvetentze:

Занимавам се с цветарство и градинарство откак се помня. Живея в апартамент в София и за сега разполагам със неговите ограничени помещения и балкони.

Мисля, че цветята са очарователни създания, и с присъствието и красотата си правят живота не само по-търпим, но и много по-красив. Сред първитеми любимци са момината сълза, розите, и много други. Обичам всички на практика, но най-много цъфтящите, и такива отглеждам предимно.

Имам някакъв опит и познания, макар постоянно да се боря с болести и вредители, с променлив успех.

Надявам се не само аз да черпя от познанията ви, но и да успея да допринеса с нещичко за компанията и дискусиите.

Жена съм, от София, на 34, обичам да чета и много други работи :tzvetoman: :P :ieeee:
Да се обновя в тази тема.

Много остаряла, поуморена, с убити всички орхидеи, събирани и гледани с години, много балконски рози, клематиси и други, заради злополучно саниране на моята кооперация, продължило повече от година, и оставило цветенцата без нужни условия и грижи...

С по-малко сили и по-приземен житейски ентусиазъм, започващата ми селска градинка, няколко хортензии от била подарени за рождения ми ден, от тях оживели само 2. :\
Успешно вкоренена една синя от резник от съседа в София. 3 големи новонасадени от нановски. Една скромна смокинка мичуринска от сортови семена София. Върза 8 смокинки, които бяха невероятно вкусни.

Днес чакам две рози от Елена Кирилова, после още прекрасни от Мечтица ❤️

Една розова ароматна гръцка от пазара, на никъде, както ще видите от снимките.

3 клрматиса от Елин Пелин, много мизерни, един червен божур саксиен от Елин Пелин, и той май така, но грудката е големичка.

Ще дойдат скоро от София моите саксийни божури от пра баба ми, родом от това село, розови, и прекрасния розов от Милени ❤️

Трите ми клематиса от нановски, и ехинацеята, и трите лозички, също старите болни двечки от баща ми, и една софийска балконска от 50л саксия донесена много трудно.

В събота моите нови съседи, прекрасни младежи от Силистра ще донесат фиданки от проверен разсадник, дано се справим.

Много турти, по нашенски, тагетис по научно, собствен разсад, много бял крем някак оцелял, от пра баба ми. Малко полужива момина сълза. Насадени лятото доста ароматни лилиуми от сортови семена, не е ясно какво ще оцелее.

Имам си селски котета. Прекрасни.

Къщата има огромни неща за ремонтиране, кретам по малко със съмнителни успехи. Замазахме с един възрастен съселянин чугунената печка със шамот онзи ден. И вчера всичко падна, включително изкърти част от оцелелите тухли 😢
Сега на първия етаж, където единствено обитавам, макар горе д аима спални с читави ел радиатори, много тежки за да мога да ги сваля, там просто не се чувствам ок.
Та останах само с камината, класическа голяма, за красота, почти не топли, а много гълта... Не съм я палила още, с надеждата да успея да подкарам печката някак...

Печката е много стара и спомен. Много голяма и искам да я реставрирам. Но дали ще стане... Има няколко теча. Много е трудно да накарам какъвто и да е майстор да дойде и работи тук, независимо от парите.

Има местни новозаселени малцинства, които обаче виках и плащах няколко пъти. С жалки резултати.

Вече имам ремонтирано колело, кола не карам от години. Но ще трябва, надявам се скоро да се стегна и подкарам и купя кола. /имам катастрофа по чужда вина преди години и после спрях да карам от паник стрес/. С колелото няма да мога без двигател да стигна и до съседното село.

Снимки: Не се смейте на зеленчуците, както направиха всички съселяни, които ги видяха /а такива почти няма останали тук, за съжаление. Мен си ме радват. Макар садени юни и юли. Имам вече магданоз, мизерен копър, целина, много босилек, мащерка, джоджен, мента, риган и някакви други май. Някои от семена, други саксийни.

Ще садя и пролетни луковици от мм трейдинг. Доста мизерни, дано цъфнат.

И още много исках д ви споделя, но с писане от телефона /само йетел и Виваком обещаха да опитат да ми сложат 5г, кабелен никой не може, а Булсатком, а1 ме отрязаха генерално/ е малко трудно за мен.
Много цветни радости пожелавам на всички, балконски и градински цветари и градинари.





Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”