Биотор от калифорнийски червеи

Модератор: Миша

simid
Кана кафе
Мнения: 593
Регистриран на: Сеп 14, '10, 09:12

Re: Биотор от калифорнийски червеи

Мнение от simid »

Тук може да се прочете за използване на тор от калифорнийски червей,само че на руски http://www.elfi.ru/article/biogumus.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31789
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1154 пъти
Получил благодарност: 2827 пъти

Re: Биотор от калифорнийски червеи

Мнение от Мария Николова »

Веско6969 написа: На всякакви растения може да се слага ,естествено като не се прекалява.
"Да не се прекалява" най-общо означава: Каквото количество добре угнил говежди тор слагате в почвата за всякакви растения, от този биотор, (когато е в сухо състояние, а не воден разтвор и или гранулиран) да слагате не повече от една трета от количеството говежди тор.
И много е важно винаги да е добре разбъркан в почвената смес!
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
TARALEG
Кафе с мляко
Мнения: 255
Регистриран на: Юли 9, '10, 22:02
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Биотор от калифорнийски червеи

Мнение от TARALEG »

Здравейте!
Като начинаещ градинар, аз съм с повече теория отколкото практика...
Относно торене на растения прочетох това: http://www.cvetochek.ru/korm.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Дори и в парник лехите може да подгряват: http://www.sofora.ru/zhz_article.html?id=10" onclick="window.open(this.href);return false;
Съгласна съм с автора, че от химия по-добре да се откажа за стайните цветя, все пак не ми е безразлично какво ще дишам и аз...
А още мислих да си заведа на тераса 2-3 пъдпъдъчета... Така и азотни торове ще имам... :mrgreen:
[img]http://aquariumbg.com/forum/index.php?a ... ype=avatar[/img] "Бъдете внимателни с вашите мечти, защото те са сбъдват" (японска поговорка)
[img]http://s51.radikal.ru/i131/1008/be/7dd76283af3d.gif[/img]
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11881
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 178 пъти
Получил благодарност: 265 пъти
Обратна връзка:

Re: Биотор от калифорнийски червеи

Мнение от johnstalker »

steffi1 написа:В темата с хибискусите е обяснено продължително и подробно . :nod:
И в доста други теми е споменавала винаги. Историята на нейните хибита е като легенда във форума - носи се от уста на уста.
Ще проверим тази легенда. Както споменах на чашка в барчето, ще използвам ТКЧ (Тор от Калифорнийски Червеи) точно за подхранване на хибискуси бебета. Рових из Интернетя, и намерих само във ФлауърсНет писано по темата, но то не е достатъчно. Равик ми сподели проблемите които е имала с ТКЧ, чакам Дал да се появи, за да я разпитам и нея. :)
dal

Re: Биотор от калифорнийски червеи

Мнение от dal »

johnstalker написа:
steffi1 написа:В темата с хибискусите е обяснено продължително и подробно . :nod:
И в доста други теми е споменавала винаги. Историята на нейните хибита е като легенда във форума - носи се от уста на уста.
Ще проверим тази легенда. Както споменах на чашка в барчето, ще използвам ТКЧ (Тор от Калифорнийски Червеи) точно за подхранване на хибискуси бебета. Рових из Интернетя, и намерих само във ФлауърсНет писано по темата, но то не е достатъчно. Равик ми сподели проблемите които е имала с ТКЧ, чакам Дал да се появи, за да я разпитам и нея. :)
сториш ли го , бог да ги прости твоите хибита...
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11881
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 178 пъти
Получил благодарност: 265 пъти
Обратна връзка:

Re: Биотор от калифорнийски червеи

Мнение от johnstalker »

dal написа:...

сториш ли го , бог да ги прости твоите хибита...
Аз определено ще го сторя, щом съм почнал да вдигам шум по темата. Искам само да сондирам за практически опит и наблюдение. :daaa:
Какво точно стана при теб? Какви бяха дозите и пораженията?
dal

Re: Биотор от калифорнийски червеи

Мнение от dal »

johnstalker написа:
dal написа:...

сториш ли го , бог да ги прости твоите хибита...
Аз определено ще го сторя, щом съм почнал да вдигам шум по темата. Искам само да сондирам за практически опит и наблюдение. :daaa:
Какво точно стана при теб? Какви бяха дозите и пораженията?
досипах около стъблата поне по шепа тор , защото прочетох на пликчето че нещо ставало 4-5 пъти ПО ПО НАЙ и аз реших че ще си очетворя хибитата ,това през именно този период някъде , след два дена листата увиснаха , хибитата пожълтяха , пъпките изпадаха , изгребах с лъжица торта на 4 пръста до корени , насипах нормална в саксиите , намалих поливането , внесох ги на топло /през това време вече бяха станали само голи пръти / и след около месец Блу ми каза какво да им сипя и едно по едно започнаха да се съвземат и да избиват листа

ето така Изображение


понеже те познавам , знам че ще опиташ със сигурност , независимо че си сигурен че ще има проблеми , за това ще заделиш няколко по обикновени и лесно намираеми ;
предполагам че нещо в тази тор им е в повече , но не знам какво точно-не съм хибист

още на другия ден след насипването ще ти се получи ето това
Изображение
докато се ориентираш какво става-ето това -ако изгребеш бързо и достатъчно и насипеш тор за лилиумите
Изображение

хайде сега върви ги натори с тор за калифорнийски , че да затвърдим впечатленията и да проверим крайните изводи с експеримент :lol:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11881
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 178 пъти
Получил благодарност: 265 пъти
Обратна връзка:

Re: Биотор от калифорнийски червеи

Мнение от johnstalker »

Хм, при теб торенето има различен ефект, доста по различно е от при Равик, и не прилича на преторяване.. по-скоро на проблеми с корените. Дали не си ги преполяла? :hmmm:
dal

Re: Биотор от калифорнийски червеи

Мнение от dal »

излишни въпроси и отговори са това...и честно казано дори не ми е интересно и какво ще се получи при теб
ако бяха преполяни да са изгнили-това се случва януари , терасата е хладна
хибитата на всеки се гледат при различни условия ,и ще се радвам ако задоволиш любопиството си без да умориш твоите-най малкото ще разочароваш всички надяващи се да ти изпросят вкоренени резници... :D

защо не питаш тихолов и останалите , които имат камиони с хибискуси?
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11881
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 178 пъти
Получил благодарност: 265 пъти
Обратна връзка:

Re: Биотор от калифорнийски червеи

Мнение от johnstalker »

dal написа:...

защо не питаш тихолов и останалите , които имат камиони с хибискуси?
Аз питам всички? :D Нека отговарят само тези които имат опит с него, а не предаващи митове и легенди. :D
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”