Розите - технология за засаждане и грижи

Публикувай отговор
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от Moria »

:lol: Калико, няма да купуваш червеите, а торта им.
Блу, благодаря за темата, последното инфо ще ми е от полза, защото и аз се чудех дали този тор ще е подходящ .
Изображение
Аватар
Denis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1358
Регистриран на: Юли 11, '10, 16:48

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от Denis »

Блу, страхотна си :nod: Като знам само как мирише чистата тор на к.червей в чувала- не се и учудвам :sgiggle:Иначе има по магазините-пакетирана, но е разредена и излиза солено за по-мащабни операции. Аз ще питам от коя ферма е , че съм я получила за без пари -мъжа ми я донесе дал му я приятел, и кое, как..., че и без това искам още.
Как можеш да знаеш какво искаш, докато не получиш каквото искаш и не видиш дали ти харесва?
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от Titi »

Блу, благодаря за изключително полезната информация. Ще си я принтирам и ще садя новите рози с лист в ръка :tzeluvka:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от calico »

Moria написа::lol: Калико, няма да купуваш червеите, а торта им.
Блу, благодаря за темата, последното инфо ще ми е от полза, защото и аз се чудех дали този тор ще е подходящ .
добре, ама откъде? моля който е купувал отнякъде и е бола добра, да каже.
само да е по интернет че тук на село магазини няма.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
violi16
Кафевар/ка/
Мнения: 899
Регистриран на: Юли 25, '10, 17:00

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от violi16 »

Мога да ви дам тел. на производители на продукти от 4ервей от пловдивско. Хората я докарват на място .Май веднъж месе4но развозват по определен маршрут, да ре4ем до Петри4 през вси4ки градове по пътя.Може да се уто4ните за някоя спирка по пътя им. Имат интересни неща- гранули, те4на тор и субстрати.
http://violi16.snimka.bg/flowers/2014.821675" onclick="window.open(this.href);return false;
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от isa »

Видя ми се подходящо да споделя две снимки, на които попаднах в един канадски сайт. Пак става въпрос за засаждане и грижи, но с оглед конкретно място за постигане на определен ефект. На снимките е една от розите на Остин- Gertrude Jekyll през м. февруари и лятото. Аз лично мисля веднага да си организирам едно такова място, само не съм решила с коя от поръчаните рози да експериментирам :hmmm: /В случая май приемам поръчани за пристигнали и то здрави и читави :lol:/
Изображение
Изображение
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от Blue sky »

Иса :tzeluvka: , страхотен ефект :shock:
и аз започвам да обмислям :ieeee:

Виоли, дай повече подробности за тази фирма :tzvetentze: това със разкарването крайно ме заинтригува :nod:
He who plants a garden, plants happiness
dal

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от dal »

статиите и темата са чудесни :tzeluvka:
на Исето методиката е близка до постигнатия с хоризонтиране на клоните ефект ;
ако ще се търси такъв с рози на остин някои сортове са по подходящи от други :
например крокус , кралицата на швеция , пилгрим , уич катедрал , бенджамин брайтън поради изправения си растеж и структура право нагоре може би няма да се получат... :hmmm:
ама па от гр. томас , гертруд джекил , мари розе , пат остин , херитаж ,грейс би станало страхотно, с Claire Austin също
струва ми се ,че и с голден целебрейшън и маргарета принцесата ще се получи , и изобщо с всички които ги дават леко виещи се-такива обозначения има в сайта розебуук, руския;http://www.rosebook.ru/roses/english-rose-austin/
Изображениетази форма
а да не говорим за жаклин дю пре и кардинал хюм-те сякаш са създадени за подобно извиване и полягане....и както цъфтят непрекъснато.... :liubov2:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от calico »

Като говорим за формирането на розовите храсти, една идея ми се върти изг главата, дали ще може да стане?
големите храсти- напр.А.Дарби, дето могат и да се катерят, а могат и на фонтан да стават, дали е възможно част от тях да се пуснат да се катерят, да кажем 1-2 клона, а другата им част да се оформи като кълбо-храст нацъфтял до долу? :hmmm:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
violi16
Кафевар/ка/
Мнения: 899
Регистриран на: Юли 25, '10, 17:00

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от violi16 »

Блу, Биотор от 4ервен кал.4ервей ми доставят от
С. РЪЖЕВО ПЛОВДИВСКО ЕТ,,ВЕДИ-53'' 0898743524 http://www.biotor.dir.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
На телефона търси Радка.
http://violi16.snimka.bg/flowers/2014.821675" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”