От А до Я за любимите домати 2021

Модератор: Миша

Заключено
penkeler
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1703
Регистриран на: Мар 19, '15, 21:30
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 51 пъти
Получил благодарност: 309 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2021

Мнение от penkeler »

ivko69 написа: Май 8, '21, 17:12 ...А иначе си имам мотичЕта,но с тях само тесам..Айде да видим дали ще се сетиш какво правя с подострения винкел...? :lol:
Изображение
Е, ти па с'я, не сме чак толко' отвеяни! "Пред винкело всички са равни!" И не само в Перник!!! :lol: :lol: 👍👍👌
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6037
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2109 пъти
Получил благодарност: 1220 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2021

Мнение от alys »

На тази страница ме отведе https://www.vassilopoulosbros.gr/proionta/organoximika
Виж дали можеш да получиш повече инфо.
Твоят е тъмносинята опаковка. Като отвориш pdf файла, по малко можеш да преведеш, но определено не пише нищо особено. Става за плодове и зеленчуци.
Аватар
Anyyyone
Дълго кафе
Мнения: 106
Регистриран на: Апр 1, '18, 16:23

Re: От А до Я за любимите домати 2021

Мнение от Anyyyone »

Благодаря ти много! 🤗🌺 Освен ще сложа по малко,за проба.
Цветарка
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Фев 20, '14, 22:20
Местоположение: градина в Трекляно

Re: От А до Я за любимите домати 2021

Мнение от Цветарка »

Ако телефонът е с Андроид, пробвай да го преведеш с гугъл обектив. Това, което успях да направя от снимката е за разбера, че за зеленчуци е 1.2 - 1.5. Не е ясно обаче това проценти ли са или някаква друга мярка. На прикът може по-добре да се види.
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6037
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2109 пъти
Получил благодарност: 1220 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2021

Мнение от alys »

Ако аз трябваше да торя, щях да ползвам препоръките, написани на Червен кристалон, а те са 1-2 г на литър вода. (200 г за 400 до 1000 кв.м, разреден в 100-200 л вода). Получава се 200 мл разтвор за 1 кв. м, примерно.
iriis
Kафенце
Мнения: 36
Регистриран на: Апр 7, '16, 06:56
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 7 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2021

Мнение от iriis »

Аз за момината сълза.
Това е едно малко доматче, което снимах есента:
Изображение
Една колежка си търсеше вкусен и месест домат и и го щракнах. А това е най-вкусния домат в моята градина.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4830
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 42 пъти
Получил благодарност: 576 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2021

Мнение от ivko69 »

Изображение

Изображение

Обаче слънцето ми е жарнАло всичко каквото насадих вчера...Същото ще се случи и с тези които засадих днес...Ма....каквото-такова...

Дупките са ф 100 и се правят с лекота..Като знам в какъв бетон ги правя,не виждам друг уред който ще се справи...
dreamer
Кафе с мляко
Мнения: 215
Регистриран на: Мар 10, '20, 21:34

Re: От А до Я за любимите домати 2021

Мнение от dreamer »

ivko69 написа: Май 9, '21, 19:04 Изображение

Изображение

Обаче слънцето ми е жарнАло всичко каквото насадих вчера...Същото ще се случи и с тези които засадих днес...Ма....каквото-такова...

Дупките са ф 100 и се правят с лекота..Като знам в какъв бетон ги правя,не виждам друг уред който ще се справи...
Ивко жалко, че това чудо, не го снима преди няколко дни, когато си избирах свредел. Аз си поръчах оня ден това : https://praktis.bg/gradinski-vintov-svr ... isad-850mm , но не знам дали ще ми върши добра работа. още не е дошло. Твоето от къде си го взел-изглежда доста здраво?
penkeler
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1703
Регистриран на: Мар 19, '15, 21:30
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 51 пъти
Получил благодарност: 309 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2021

Мнение от penkeler »

ivko69 написа: Май 9, '21, 19:04 ...Дупките са ф 100 и се правят с лекота..Като знам в какъв бетон ги правя,не виждам друг уред който ще се справи...
Без да имам практически опит мисля, че трябва да мулчираш не само пролет, но и есен. Навсякъде, където съм разпръснал през есента мулч, земята под него е като булгур. Иначе почвата ми е много глинеста и наистина става като бетон, ако не е третирана предварително по някакъв начин. Точно днес правих "вади" за поливане. По принцип сея домати, пипер и други такива на равното, а поне след седмица плътно до тях издълбавам вада за поливане. Тази вада я запълвам със суха трева (сено, слама или каквото имам в наличност) за да не се запълва с пръст, а в същото време държи влагата повече от седмица. Така практикувах когато идвах само в почивките, но ми допадна и продължавам и до днес. Сега никаква трева не хвърлям, а на всичко отгоре събирам и от комшиите, дето иначе пълнят контейнерите с нея, а се чудят дали съм в ред да я събирам и какво я правя. Не, че крия, а даже им обяснявам, че всичко това е тор, но те предпочитат да си я купят и тогава са спокойни. Ами така е в "градски" условия! Всички местни говорят "тук на село", но се правят на "граждани".
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4894
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 358 пъти
Получил благодарност: 299 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2021

Мнение от Di_Va »

ivko69 написа: Май 9, '21, 19:04 Изображение

Изображение
...
Дупките са ф 100 и се правят с лекота..Като знам в какъв бетон ги правя,не виждам друг уред който ще се справи...
Ивко, и за мен е интересно от къде е това приспособление.
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”