Лалета 2021

Публикувай отговор
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2608
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 777 пъти
Получил благодарност: 773 пъти

Re: Лалета 2021

Мнение от Lalel4e »

Salmon Dynasty и Apricot Beauty (след поправката на Неви, която е в следващия пост). Salmon Dynasty е минало и то покрай Salmon, ама айде... По-скоро е жълто, доста по-жълто, отколкото на рекламните снимки, може на прецъфтяване да избелява, не знам. То и така си е хубаво, аз го харесвам, просто не е това, за което го представят!

Изображение

Изображение

Apricot Beauty пък е доста нисичка, иначе чашката е невероятно нежна и красива! И като цвят, и като форма:

Изображение

Изображение


Daydream си остава най-слънчевото лале! Тук е 'сървайвър' след свинското нашествие, малко гътнато настрани, но се е изправило и отново грее - герой!

Изображение

И една болна красавица. Такива имам 4-5. Изглеждат като отделен сорт, жалко че са заразени, мнооого са красиви! :cry:

Изображение

И една вечерна панорамка със затворени чашки:

Изображение
Последно промяна от Lalel4e на Май 1, '21, 11:49, променено общо 1 път.
Аватар
Nevita
Баш кафе майстор
Мнения: 2200
Регистриран на: Май 27, '15, 21:36
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 124 пъти

Re: Лалета 2021

Мнение от Nevita »

Тъй, lalel4e, прекрасни шаренийки показваш! Дано имаш здрав кръст и гръб за тях!

Salmon Dynasty си е то, грешка няма.
Atlantis всъщност правилно си се ориентирала, че е Flaming Flag. Вирус по него не се вижда, такава си му е боята. На Атлантис от известно време му пропадат реколтите (що ли), така че, като видиш някъде да се предлага, имай едно наум.
А тази Elegant Lady ми се струва, че е Apricot Beauty. Да не си объркала табелки? (погледнах таблицата от есента, и двете си ги поръчвала).
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2608
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 777 пъти
Получил благодарност: 773 пъти

Re: Лалета 2021

Мнение от Lalel4e »

Nevita написа: Май 1, '21, 11:33 Тъй, lalel4e, прекрасни шаренийки показваш! Дано имаш здрав кръст и гръб за тях!
Намирват са... То и акълеца като е малко в недостиг и комбинацията е трепач! :daaa:

Salmon Dynasty си е то, грешка няма.
Да, аз тук само цвета имам предвид - че е минал покрай сьомга, ама не е закачил много.. Иначе сорта е същия и все пак много ми харесва :daaa:

Atlantis всъщност правилно си се ориентирала, че е Flaming Flag.
Дано си съвсем права! Че Flaming Flag го дават по-беличък под тъмните ивички, ама аз вече като видя ивици и :chchaa:

Вирус по него не се вижда, такава си му е боята. На Атлантис от известно време му пропадат реколтите (що ли), така че, като видиш някъде да се предлага, имай едно наум.

Имах си аз и две наум, ама бях длъжна да опитам :angelche:
Иначе пък тоя Flaming Flag такава яка комбинация ще направи с Light and Dreamy!! Само че съм ги засадила далеч тази година, само видях как хубаво съвпадат по цъфтеж и цвят. Догодина ги лепкам заедно!


А тази Elegant Lady ми се струва, че е Apricot Beauty. Да не си объркала табелки? (погледнах таблицата от есента, и двете си ги поръчвала).

Какви ти табелки?! То за табелки време не е имало. Щракнах два кадъра и карах по спомени, но си напълно права, коригирах се :daaa:
Аватар
мечтица
Чист кофеин
Мнения: 5026
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 894 пъти
Получил благодарност: 1610 пъти

Re: Лалета 2021

Мнение от мечтица »

Въх незнам коя снимка да покажа,качвам ги всички с повтарящи лалета.
Ако съм досадна,извинете ми,но не мога да им се нагледам
,искам да цъфтят още дългоооо.... :liubov2:
Аника и нежната Марилийн,любими :daaa:
Изображение

Изображение

Изображение
Пак Марилийн на друго място
Изображение
Pistache,PURPLE PRINCE ,FLAMING FLAG и други
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
мечтица
Чист кофеин
Мнения: 5026
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 894 пъти
Получил благодарност: 1610 пъти

Re: Лалета 2021

Мнение от мечтица »

Още малко стари лалета,ще трябва да им търся имена
Това лале 3-та година,имам го на няколко места,не са вадени,не изчезват
Изображение
Grand Perfection
Изображение
Тук по средата трябваше да бъде Мерло,но отиде в цветния рай :cry:
Според мен по Grand Perfection има вирус,това жълтото оцветяване не трябваше да има.
Изображение
design impression високо,силно лале от миналата година ,даде прираст.
Снимка от вчера
Изображение Изображение
А днес като едри макове :liubov2:
Изображение
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31787
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1143 пъти
Получил благодарност: 2814 пъти

Re: Лалета 2021

Мнение от Мария Николова »

Като ги няма оня гръб и оня кръст, сега наготово се радвам на вашите зашеметяващо красиви лалета! :sheart: :sheart: :sheart:
Нови сортове искат години, докато тръгнат към световния пазар. И почти всички съм ги чакала да видя първото им разцъфтяване.
Започнах да събирам лалета толкова отдавна, когато можех да си позволя само по една луковичка от сорт. Докато да стигна до Амстердам, за да видя 200 дка парк Кюкенхоф с нацъфтели лалета.
viewtopic.php?f=17&t=4084

Жалко, че не е бил възстановен файла със снимките ми, когато компютъра ми се повреди и за по-бързо не всичко ми възстановиха.
Хубавото на лошото е, че съм показала няколко отделни снимки по-назад.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2561
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 1168 пъти
Получил благодарност: 1713 пъти

Re: Лалета 2021

Мнение от gevkati »

Моля за помощ! Тези Мерилинки с вирус ли са? От есента са ми
Вместо да им се радвам, ходя, ровяи се чудя здрави ли
Изображение

Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31787
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1143 пъти
Получил благодарност: 2814 пъти

Re: Лалета 2021

Мнение от Мария Николова »

Не ставай смешна, дибидюс здрави са лалетата! :wooow2: :wooow2: :wooow2:
Не вирус, секлекционера ги е шарил. :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Лалета 2021

Мнение от dar »

marillia написа: Апр 28, '21, 22:40
clock написа: Апр 28, '21, 22:27 Искам да питам за този вирус по лалетата. Тази година имам много нашарени лалета. А не ми се скубят. Освен да ми шари лалетата вирусът опасен ли е и за другите растения? За почвата? Ако не си изскубя лалетата какво да очаквам?
И при мен се появи за пръв път тази година. На няколко места из градината.
Само да кажа, че едното лале, което е на горната ми снимка, не е с вирус, такъв си е сортът.
Това е Marilyn :liubov:
Marillia, най- дясното клюмналото на снимката не е ли вирус? Снощи извадих няколко такива.
Изчетох ви и при мен вируса е на мода, даже и по новите лалета. Сега ще извадя и тия дето са сякаш поляти с киселина. Тъкмо си направих списък за нови и информацията, че на тези места не трябва да се садят нова лалета ме попари. По късно ще пусна снимки в моята тема.
Аватар
marillia
Баш кафе майстор
Мнения: 2704
Регистриран на: Юни 14, '16, 20:35
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 180 пъти
Получил благодарност: 123 пъти

Re: Лалета 2021

Мнение от marillia »

dar написа: Май 1, '21, 16:03 Marillia, най- дясното клюмналото на снимката не е ли вирус?
Не мисля. Или поне така ми се струва.
Но няма как да съм сигурна. Marilyn е многолика, шари се така, както си реши и всеки цвят се променя с времето.
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”