Амарилисови

Аватар
nadetoabromova
Кана кафе
Мнения: 666
Регистриран на: Ное 27, '09, 05:38

Re: Амарилисови

Мнение от nadetoabromova »

За неринето четох в един руски сайт как се сади и искам да споделя че е много ефективен,пробвах го и с други упорити луковици и подейства успешно като еукомис три вида,спрекалия и крокосмия.В паничка с хладка вода се слага вкоренител моя е сух ,водата е толкова че само коренчетата на луковиците да се натопят.Неринетата стояха по указанието в сайта 3 часа и ги посадих както се сади амарилис, след една седмица покараха листата и до сега само листак чак сега искараха пъпки.Другите луковици ги държах повече коя ден коя повече всички покараха но не цъвтяха надявам се догодина.Може някой да опита този метод вместо да се отказва .
http://picasaweb.google.bg/nadetoabromova" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5148
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 206 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Амарилисови

Мнение от mileni »

Наде,аз ще се пробвам с този метод-напролет :D
Имам нерине,вече не го знам и къде е ,чакам две години да цъфне и нищо :snif:
Добис,голяма си късметлийка :tzvetentze:
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Амарилисови

Мнение от dobis »

Споко , и двете бяха на разпродажба , не ги искаха ...и аз се смилих над тях . Затова сега цъфтят ... магазинското що не ще , а :lol: :lol:
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Амарилисови

Мнение от Blue sky »

ето го и моето, много е красиво, но съм разочарована - насадих 10 луковици, цъфнаха само две, и то нищо общо с искрящото розово, което поръчах

Изображение
He who plants a garden, plants happiness
denitsavm

Re: Амарилисови

Мнение от denitsavm »

Блу, много е красиво :potekoha:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Амарилисови

Мнение от Миша »

Блу,аз пък въздишам защо нямам като твоето,едва загатнато розово :snif: ,но пък имам две искрящо розови,така че мога да те уредя с едничко :tzeluvka:
Ето го,още не е цъфнало цялото
Изображение
и бялото ,с доста по-дребен цвят,но е много нежно
Изображение
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Амарилисови

Мнение от Blue sky »

Миша, договорихме се :ieeee: :gush: :tzeluvka: разкошни са :nod:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 819 пъти
Получил благодарност: 1742 пъти

Re: Амарилисови

Мнение от Мария Николова »

Утре ще фотна бялото мъниче като на Миша. И още една луковица с цветонос от същото. А в друга саксия с десетина луковици има само един цветонос. Още е далеч от цъфтеж, но се забелязва, че розовее нещо вътре. И пъпката е по-голяма от втората с белия мъник. Може да е като на Миша розовото.
Една саксия само с една луковица имах. Баих й, баих й цяло лято...цъ! Наврях я в мазето преди месец и нещо. Вчерах ходих да взема от мазето 4-5 саксийни подложки и видях в сухата пръст 3 зелени листа 10-12 см. Наредих единака до другите неринета, но съм силно озадачена. По форма и сивкавия оттенък, това са си отвсякъде листа на нарцис.... :sthinking:
Ще докладвам, ако се появи цветонос.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 549
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Амарилисови

Мнение от mimeta »

И аз събудих един поспалив амарилис така на времето. Направих решетка от клечки и само връхчетата на корените във вода, самата луковица не се допираше изобщо до водата. За няколко дни направи солидна коренова маса. След седмица внимателно го засадих.
Изображение
sasha

Re: Амарилисови

Мнение от sasha »

greeneyed написа:От Евробулб е , от миналата есен. Ще го оставя, Доби, какво пък, ще го позатрупам с трева и шума, ще измисля нещо. Аз съм виждала тук в градината да зимува зефирантес, а всички съветват да се прибира. :hmmm:
Четох, четох и накрая намерих кураж да се включа във вашите разговори и тук. Та Грийни, като как зимува навън зефирантес - за кой цвят говориш? Ако е така да оставя няколко проби за тази зима...
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”