Kakichkа

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
libra
Наркоман
Мнения: 11646
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 95 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Kakichkа

Мнение от libra »

Здравей ,добре дошла !
Докато се ориентираш в обстановката и си избереш многогодишни китки ,можеш да ръснеш семена в тези коминни тела . Невенче , аубриета , седуми -направо растения ,пламъче ,латинка ,иглика -селска ,горска и купешка ,карамфилче. Изтръскай и селските баби за някоя местна китка .
И да вземем да ти пратим по нещо ,каквото имаме из градините ? Казвай какво би искала ?
Аватар
макс
Кафе машина
Мнения: 3733
Регистриран на: Ное 13, '13, 15:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 52 пъти
Обратна връзка:

Re: Kakichkа

Мнение от макс »

Добре дошла и от мен Кате,Какичке! :tzvetentze:
Да ви е честита новата придобивка с здраве да си я ползвате дълги години ,страхотно местенце сте си взели там е приказно ,майка ми е от съседното село Петрич там ми е минало детството ,всяка ваканция тичах сама при баба и дядо ,ехххх спомени ,Браво миличка прекрасно ще стане :daaa:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Kakichkа

Мнение от dar »

Добре дошла и от мен, Кате! Къща с градина за чудо и приказ ще стане, щом цялото семейство се включва. Ще следя темата с удоволствие. И аз съм ти малко комшийка, ама не толкова близка, както Маргаритения.
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1081
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 39 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Kakichkа

Мнение от Оля »

Много интересна темичка се заформя тук, ще я следя. Мога да предложа лесни китки от сорта на ехинацеи, перовския и др. Ако искаш мятай адрес за другата седмица.
Аватар
Kakichka
Виенско кафе
Мнения: 453
Регистриран на: Юли 7, '20, 20:28
Дал благодарност: 187 пъти
Получил благодарност: 404 пъти
Обратна връзка:

Re: Kakichkа

Мнение от Kakichka »

Оля написа: Мар 6, '21, 13:05 Много интересна темичка се заформя тук, ще я следя. Мога да предложа лесни китки от сорта на ехинацеи, перовския и др. Ако искаш мятай адрес за другата седмица.
Както казах и на Мери, срам нямам, китка ли е, ако не се налага да и нося специални почви и да меря алкалност за да видя дали ще оцелее, вземам. Ехинацея харесвам много, харесвам маргарити големи, харесвам карамфилчета, седиуми, май ;) харесвам и далии, ириси също. Сигурно харесвам и други, но нямам идея как се казват. Всичко дето е шарено, но все пак с преобладаващо розово ми е най-любимо :)
Иглики съм насадила, и купени, и от бабите, мижаво изглеждат, но вече цъфтят.
Добрата фея, която понякога се превръща в луда кравичка. Обичам шарено в розови нюанси, пролетта и вярвам в доброто приятелство.
Аватар
desunie
Кана кафе
Мнения: 587
Регистриран на: Ное 30, '09, 11:07
Дал благодарност: 235 пъти
Получил благодарност: 114 пъти

Re: Kakichkа

Мнение от desunie »

Каке, далии имам над 10 вида и мога да ти дам, също така и червена кана много хубаво се съчетава с тагетиси в краката (и за тях ще ти пратя семена) или други подобни ниски едногодишни. За тях знаеш, че искат упражнението примък-отмък. Ще ти пусна линк да си избереш. Тъкмо хубав повод да се видим :)
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 30 пъти

Re: Kakichkа

Мнение от Margaritenia »

Kakichka написа: Мар 6, '21, 09:15
Марго, много ви е хубаво селото, наминаваме за кафенце с децата понякога. Тъкмо ще казваш какво вирее в нашия край, пък може и да се видим някой ден, знае ли човек.
Кате, с удоволствие, ще се радвам да съчетаете кафето с градинска среща у нас....и аз правя хубаво кафе:))) Тъкмо ще ти покажа от опит какво вирее по нашия край:))))
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Kakichka
Виенско кафе
Мнения: 453
Регистриран на: Юли 7, '20, 20:28
Дал благодарност: 187 пъти
Получил благодарност: 404 пъти
Обратна връзка:

Re: Kakichkа

Мнение от Kakichka »

Вмъквам се да спомена, че се сдобих с нови два плоскореза - първите ги купих за 42 лв, а тез ги намерих в емаг за далеч по-малко пари, при това с дръжки.
Изображение
И една снимка от днес, друга гледна точка на двора, да ми видите строените лехи:
Изображение
Тук се виждат камъните, които трупам между двете нива, над които трябва да се появи псевдо жив плет за да скрива грозотиите в долното ниво.
Изображение
Тук се вижда крушата ни скъпоценна.
Иначе днес беше студено и не съм си подавала носа навън, но пък правих мазилки със шаблони по стените на коридора. Утре продължавам, че и цвят ще вкарам малко и отсега съм го замислила какъв. Влече ме към зелено, все пак тревички, планини, камънак...кухня си поръчах днес с шкафове в цвят бетон, искаше ми се и бетонен плот да си излея, но ще е някога навън. Много се запалих по микроцимент, бетон за декорации и подобни, мерак ми е да пробвам поне за градината да си направя разни декорации, но засега е само идея, има време.
Добрата фея, която понякога се превръща в луда кравичка. Обичам шарено в розови нюанси, пролетта и вярвам в доброто приятелство.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5285
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 114 пъти
Получил благодарност: 118 пъти

Re: Kakichkа

Мнение от Daniela Pargu »

Добре дошла и от мен ,Кате/така тръгна вече!/,какиното ! :D
Прекрасно местенце сте открили!
Така става вече със селските къщи- късмет вадят ако някой като теб/мен/нас/
се влюби в някоя !Подмладяват се и заживяват наново !
Много щастливи моменти да имате там !Усмивки и веселие !
Приятен е този труд, макар сложен и отчайващ на моменти - резултата си заслужава :daaa:
Усмихна ме и с табелата - много сладкоо!
Тук ще съм често с кафето ! :gush: :tzvetentze:
libra
Наркоман
Мнения: 11646
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 95 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Kakichkа

Мнение от libra »

Не знам какво ще ти скрива живият плет , но помисли дали визуално искаш да ти се намалява парцела. Или ,това е покрай оградата ,може би ? Аз имам такъв пред зеленчуковия сектор и само кроя планове как да го махна , което няма как да стане . Иска поддръжка и рязане ,а прави едни ужасни тънки корени като мрежа и съсипва всичко засадено около него .Аз бях курдисала рози , които половината махах на следващата година и съответно ,засадих най-абсурдни места ,защото нямаше подходящи места . И с бройките на розите внимавай и те са досадни за поддръжка .
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”