Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Публикувай отговор
denitsavm

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от denitsavm »

Както казах - ще взема няколко лалета и ще ги насадя, полея, като пресъхнат - във фризера, 8 седмици схема , после малко по-топло за адаптация, леко овлажняване и топло ... и после ще докладвам
denitsavm

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от denitsavm »

Аз, понеже съм връзкарка :mrgreen: и си взех луковиците от Евробулб . Пейпъруайтите са покълнали :hmmm: и сега си мисля да ги посаждам, та който е гледал да ми каже на студено ли да ги сложа за известно време, напр. на двора или ще си цъфнат и ако си ги държа у дома :hmmm:
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от Blue sky »

ще си цъфнат :nod:
мисля че всички луковици които купуваме сега са форсирани и съвсем готови за цъфтеж :nod:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31883
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1231 пъти
Получил благодарност: 3117 пъти

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от Мария Николова »

denitsavm написа:Аз, понеже съм връзкарка :mrgreen: и си взех луковиците от Евробулб . Пейпъруайтите са покълнали :hmmm: и сега си мисля да ги посаждам, та който е гледал да ми каже на студено ли да ги сложа за известно време, напр. на двора или ще си цъфнат и ако си ги държа у дома :hmmm:
Даже не мога да ти прочета "пърпърите", но щом са пролетноцъфтящи - никакви колебания! Биологията им изисква студ. Най-добре ще се чувстват направо в земята - на студено и под снега на топличко.
В саксия на открито със сигурност ще се заледят и луковиците ще станат на каша. Вътре ще им е много горещо и ще ги преполееш, пак лошо.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
denitsavm

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от denitsavm »

:lol: това са тези домашните нарциси, уж за вътре :dovolen: , намерих си статия за тях http://www.gardenersnet.com/bulbs/paperwhite.htm" onclick="window.open(this.href);return false;, но ако евробулбските са си форсирани си мислех да не ги редя по двора саксииките, а да си ги държа тук.
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от Moria »

Пейпърите се садят също като форсираните хипеаструми и до 4-6 седмици би трябвало да цъфнат. После незнам. :mrgreen:
Изображение
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от vodo-leika »

Moria написа:Пейпърите се садят също като форсираните хипеаструми и до 4-6 седмици би трябвало да цъфнат. После незнам. :mrgreen:
Миналата година ги насадих някъде към ноември, цъфнаха януари, гледани на закрита тераса.
denitsavm

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от denitsavm »

ОК - значи ги садя и навън, за да им е хладно и да не цъфнат доември, а ще ги глася за декември. Стискайте палци да не ги замразя, но на перваза от външната страна предполагам няма да е проблем поне докато не е минус 23 градуса температурата
Аватар
estrella74
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1406
Регистриран на: Юли 14, '10, 23:00
Местоположение: София

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от estrella74 »

Аз много искам да си засадя луковици в голяма кашпа, но да си бъдат навън (т.е. не искам да ги форсирам) и не знам как да процедирам - да оставя кашпата навън или да я заровя в земята и напролет да я извадя? Мислех си ако се направи някаква изолация на стените на съда дали луковиците пак ще замръзнат?
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
[img]http://media.snimka.bg/s1/1862/029967772.jpg?r=0[/img]
denitsavm

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от denitsavm »

Теоретично могат и да измръзнат и е добре да я увиеш или още по добре да я заровиш. Ако е с добър дренаж - добре, че да не задържа вода, която пък да замръзне. Аз оставих 2 кашпи така и не мисля нито да заривам нито да закопавам - ако стане :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”