Прибиране на цветята за зимата

Публикувай отговор
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: Прибиране на цветята за зимата

Мнение от Moria »

dal написа:мълчи , ще те викна за розите да ми помагаш , ще видиш колко място ще има след две седмици :D друга песен ще запееш като намъкна и големите саксии :hihihi:
млъквам. :oops: после видях за седемте палми. :D под тях ще пия коктейли, няма да ям баници, неприлично ще е. :hihihi:
Изображение
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Прибиране на цветята за зимата

Мнение от vodo-leika »

Аз си мия джамовете сега! :twisted: :svekurva: Съвсем сериозно - останаха ми общо 6 и вече ми се повръща! :ufff: Като минете през Дал, ако сте набрали инерция, заповядайте :twisted: !
Тази седмица прибирам всичко, ако че се затопля, повече кочина няма да правя било то за сакъзи, мушката и какви ли не други от тоя род. Навън остават петуниите и кой оцелее.
Аватар
Feeriq
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Дек 13, '09, 17:58
Местоположение: Sofia

Re: Прибиране на цветята за зимата

Мнение от Feeriq »

Моите сакъзи са прибрани на хладно и много светло още при първото застудяване преди седмици и досега бяха ок .Но за два дни изведнъж пожълтяха и опадаха мнооого листа най вече в основата на стеблата това нормално ли е? Че досега съм ги държала все на топло +светло зимата и нямам идея как се държат на хладно + светло и хич не ми се ще да ги уморя .
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Прибиране на цветята за зимата

Мнение от vodo-leika »

Аз моите ги държа на хладно всяка зима. Нормално е да им пожълтяват листата, просто ги махай. Поливам мноооого песетеливо - 1, 2 пъти преди големите студове. Освен това ги орязвам преди да прибера.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Прибиране на цветята за зимата

Мнение от Titi »

vodo-leika написа:Аз моите ги държа на хладно всяка зима. Нормално е да им пожълтяват листата, просто ги махай. Поливам мноооого песетеливо - 1, 2 пъти преди големите студове. Освен това ги орязвам преди да прибера.
Моите са си на терасата и отрупани в цвят. Фуксиите и кампанулите също.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5155
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: Прибиране на цветята за зимата

Мнение от mileni »

Всяка година ,като позастуде и внасям сакъзчетата.Започва едно жълтеене на листа-ужас.Сега са навъни са си добре.Ще внасям ,като завали сняг :D
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
subversive
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1074
Регистриран на: Дек 23, '09, 08:44

Re: Прибиране на цветята за зимата

Мнение от subversive »

Да дам отчет: Внесох някои китки преди десетина дни- когато беше бая студено. Днес е топло, но не ми се изнасят пак- ще си стоят в източната стая (неотопляема). Нарчетата са добре- едното, на което му бяха изсветлели листата, пожълтяха и опадаха, другите 2 са добре. Мандарината е ок, акебията също. На вистерията й бяха пожълтели листата след студовете и сега опадаха, пообелих кората мъничко- отдолу е зелено. Въпросните с пожълтелите и опадалите листа- нормално ли е или е на умирачка? :lol:
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Прибиране на цветята за зимата

Мнение от Blue sky »

нормално е, това са листопадни растения, те спят зимата :nod:
важното е, да не ги преполееш че ще изгният и да не ги засушиш напълно, че ще изсъхнат :nod:
макар и в покой, на практика ако са навън, земята е влажна под снега :nod:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
subversive
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1074
Регистриран на: Дек 23, '09, 08:44

Re: Прибиране на цветята за зимата

Мнение от subversive »

Да :daaa: Ами откакто съм ги прибрала, веднъж са поляти- вчера. Полях да потече отдолу и не мисля в близките 2-3 седмици да поливам пак
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”