Прибиране на цветята за зимата

Публикувай отговор
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3130
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Прибиране на цветята за зимата

Мнение от mucunka »

Да прибирам ли младите клематиси,тзи пролет ги вкорених и насадих в саксии? :hmmm:
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
denitsavm

Re: Прибиране на цветята за зимата

Мнение от denitsavm »

Муцунке, повечето хора прибират младите клематиси на хладно :nod: Аз съм оставила и в градината и ще прибера някои да видим кои ще са по-добре.
Аз искам да попитам за Лавровито дърво - издържало до -10 градуса, но май при нашите условия да се прибира :hmmm:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31883
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1231 пъти
Получил благодарност: 3117 пъти

Re: Прибиране на цветята за зимата

Мнение от Мария Николова »

Муцунче, последни прибирай клематисите. Докато температурите са около минус 5-6 градуса, в саксията ще ги усещат около минус 10 градуса и не е опасно още за тях. Но тогава вече ги прибери, заради рязко спадане под тези стойности. Достатъчно им е само да са на закрито, като ги прибереш.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: Прибиране на цветята за зимата

Мнение от Moria »

И какво?! Ревеш че нямаш място. Ако сложиш стелажи, висящи , разклонени и нам-какви цветарници , знаиш ли колко цветя ще събереш още. :hihihi:
Изображение
dal

Re: Прибиране на цветята за зимата

Мнение от dal »

Moria написа:И какво?! Ревеш че нямаш място. Ако сложиш стелажи, висящи , разклонени и нам-какви цветарници , знаиш ли колко цветя ще събереш още. :hihihi:
мълчи , ще те викна за розите да ми помагаш , ще видиш колко място ще има след две седмици :D друга песен ще запееш като намъкна и големите саксии :hihihi: там ще те бодна с кафето и баницата , тамън всеки вика браво евала , ах блазе ти , ама ако дойде да мие джамовете , да мъкне саксиите , да полива и да пръска срещу белогъзка ша опъне петалата ; па на сметката за газта ще рони кленът жълта шума в есенния тих покой, със сигурност :lol:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31883
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1231 пъти
Получил благодарност: 3117 пъти

Re: Прибиране на цветята за зимата

Мнение от Мария Николова »

dal написа:
Moria написа:И какво?! Ревеш че нямаш място. Ако сложиш стелажи, висящи , разклонени и нам-какви цветарници , знаиш ли колко цветя ще събереш още. :hihihi:
мълчи , ще те викна за розите да ми помагаш , ще видиш колко място ще има след две седмици :D друга песен ще запееш като намъкна и големите саксии :hihihi: там ще те бодна с кафето и баницата , тамън всеки вика браво евала , ах блазе ти , ама ако дойде да мие джамовете , да мъкне саксиите , да полива и да пръска срещу белогъзка ша опъне петалата ; па на сметката за газта ще рони кленът жълта шума в есенния тих покой, със сигурност :lol:
СФиркай за джамовете! :daaa: Ще си нося стълбичката и сметанката, от теб само кафето. ;)
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
svetla06
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1586
Регистриран на: Ное 29, '09, 19:41
Местоположение: Русе

Re: Прибиране на цветята за зимата

Мнение от svetla06 »

Дал, джамовете ще миеш напролет, след виелиците и фъртуните и след като изнесеш плевелчетата обратно навън :nod: :lol: . Кой мие зимно време прозорзи - да вземат да замръзнат :hihihi: ...
denitsavm

Re: Прибиране на цветята за зимата

Мнение от denitsavm »

Добре е, Дал, чууудно :nod: Прекрасна зимна градинка :dovolen: Ми оная палма отвън - къде ще я свреш, тя по-голяма от фикуса :shock:
Аватар
steffi1
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1133
Регистриран на: Яну 28, '10, 22:26
Местоположение: Горна Оряховица
Дал благодарност: 11 пъти
Получил благодарност: 23 пъти

Re: Прибиране на цветята за зимата

Мнение от steffi1 »

Дал , сФиркай - даже и със стълбата и препаратите мога да дойда. Кафе ,кола ,алкохол - не пия....Тънкънъ ша миниш , дет се вика.
Ама с Мимозик тортичкИ /множественото число е наблегнато/ ще си хапнем. :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”