Препоръчайте ми рози за....

Публикувай отговор
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от libra »

Нямам ги тези рози и не мога да кажа .В такива случаи ,гледам картинки в нета , в опит да разбера като как вървят въпросните рози .Не винаги работи номера с гледането на картинки .Дон Жуан е най-добре да го нямаш .Не знам другите хора какво го правят .При мен на първи цъфтеж е горе долу добре ,но после стават тези огромни шишове .Принудена съм и да ги намалявам есента , защото зимата не биха издържали на виелиците .
Аватар
divna78
Двойно кафе
Мнения: 172
Регистриран на: Фев 14, '17, 14:55
Местоположение: София
Дал благодарност: 5 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от divna78 »

Libra, благодаря за включването!
libra написа: Сеп 29, '20, 19:15 .Дон Жуан е най-добре да го нямаш .Не знам другите хора какво го правят .
Разсмя ме с това...е, поръчала съм го вече!
Къщата, където ще садя е на морето, но с доста специфичен местен климат, там рядко вали сняг, пък да натрупа в последните 10години се е случвало веднъж- за 2 дни! Но пък иначе е доста ветровито и усойно!
И обеми като твоите няма как да постигна, защото тази година за 3месеца и половина не капна капка.
Ясно е, че ако се наложи ще местя, както са го правили много от розарите в този форум, но ми се искаше горе долу структурата на храстите, които се един до друг да е хармонична.
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от libra »

https://irecommend.ru/content/ochen-kra ... -lyubimaya
Ето тук има коментар за Симпатия
Leila123
Кана кафе
Мнения: 516
Регистриран на: Май 19, '18, 22:33
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Leila123 »

И аз като divna _78, първо поръчах някои рози, други имам от резници, които трябва да местя вече на постоянните им места. Събраха се доста рози и много за копаене :swhew: Трябва да подредя няколко катерача до ограда. Моля за мнение подходящо ли е това подреждане: Rosarium Uetersen, Alba Meillandecor, Florentina, Eden.
На малка арка ще сложа Rose de Tolbiac - държи ли се по-самостоятелно изправена, че арката ми не е много стабилна?
До друга ограда, далеч от тези, мисля да сложа Souvenir du Docteur Jamain- смятам да огъна в последствие клоните към земята.
На трета ограда ще са в жълто рози - една неизвестна, смятам да преместя там и една друга, на която издирвам името, но ми казаха, че вероятно е Rimosa - става ли за ограда?
Като по-самостоятелни в близост до жълтите на оградата съм предвидила Crown Princess Margareta, Newsflash, Emilien Guillot, Tatton. Въпросът ми е първите три могат ли да растат без подпори и коя от тях понася засенчване в следобедните часове?
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от libra »

Писах ,писах и не съм го изпратила ,айде,пак
Розариум е склонен да тръгва хоризонтално ,ама от тревата .За това ,клните се подваждат ,накъдето трябва ,докато са сговорчиви .
Алба -та не е за редица с катерачи ,до колкото я виждам на снимки .Окръглен храст ,но може и да поляга .
Совенир-а трябва да го обследваш дали става за тази процедура .Аз съм огъвала до долу Пени Лейн -пълна катастрофа ,защото тя е тип ЧХ с високи дръжки .По тази причина огънатите клони приличаха на игленик от щръкнали нови клони по 5 0-60-70 см. Тук се запалихме по розата на една рускиня ,която беше получила кълбо от цвят ,но не си спомням коя е розата.
Римоза става според мен ,макар че моята е доста изстрадала .За нея заподозряхме ,че като че ли страда в по-хладна време .Мери и Калико имаха много красиви .
Маргарета си е доста голяма -изправена на широка чаша ,но клъстерите и клюмат .Любима ми е . Мисля,че става за солитер .
Катерливи рози ,каквито и да са ,искат подпиране ,защото когато цъфтят обилно ,са и големи дъждове .Накисват се ,натежават много ,падат и има опасност от счупване в основата .Моята прословута редичка я подпирах с гребла и подобни и накарая й направухме конструкция от хоризонтални пръти ,на която да се подпират .Да уточня ,че гледат на юг и си се накланят напред /при мен /.
Leila123
Кана кафе
Мнения: 516
Регистриран на: Май 19, '18, 22:33
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Leila123 »

Либре, мерси! :liubov:
Розариум ми е още на малък резник, догодина ще го слагам, но го мисля да е там.
Албата ми подариха резник, той се хвана, вече цъфти и е доста голяма. Трябва да я слагам някъде, не знам къде. Само там й измислих място.
Видях снимка на Сувенир-а така огънат, на една полякиня беше май.... затова реших да пробвам. Пък и разбрах, че трябва да е на по-сенчесто място и затова не е в горната редица, те са на слънце.
Ще видим само как ще стане с подпирането, тъй като двора е с голяма денивелация, а редицата рози ще е в най-високата част, на южен склон, не знам накъде ще гледат, май на юг.
А уж нямаше да купувам рози.... :hmmmmmm:
Leila123
Кана кафе
Мнения: 516
Регистриран на: Май 19, '18, 22:33
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Leila123 »

А Алба или Айсберг мога ли да сложа на средата на една полянка? Ще станат ли на фонтан? :hmmm:
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от libra »

На Aйсберг -а фонтанът ще прелее в езерце ,а това е алба-та Изображение
Leila123
Кана кафе
Мнения: 516
Регистриран на: Май 19, '18, 22:33
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Leila123 »

Айсберга ми е хилав, въпреки че е на 4 години. Почти не цъфти, само му събирам листата, защото целия се оголва. Мислех да го хвърлям, но още не съм се наканила. Боледува постоянно, въпреки че пръскам. И почвата обеззаразявах....

Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от libra »

Да ,податлив е на черни петна и колкото и да го пръскаш ,по някое време може да оплешевее. Но ,като сорт , е голяма ,силно растяща роза .
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”