Триходерма

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Венцислав
Дълго кафе
Мнения: 141
Регистриран на: Юни 20, '20, 12:36

Re: Триходерма

Мнение от Венцислав »

alys написа: Сеп 17, '20, 21:21 Разказвах за ползите от пръскането. Днес снимах един грозд, откъснат от асмата. Само да вметна, че най-хубавите гроздове пазя за децата (сина и снахата). Според мене, ако не бях пръскала, развалените зрънца щяха да са влажни, а 99% са сухи. Не твърдя, че разбирам от болести по гроздето, но ми прилича на преборена болестта. Тя си е взела нейното, но е спряна. Права ли съм? Ето снимка
Изображение
Засъхване по чепките на гроздовете или заболяването, познато още като щилеме, е неинфекциозна болест по лозата. Симптомите наподобяват сивото гниене.
Петната некрозират и частите от чепките и зърната изсъхват. Най-напред признаците на болестта се появяват около цъфтежа на лозите. Изсъхване на чепките се появява и след прошарването и омекването на гроздето. Повредените чепки се оцветяват в тъмно-кафяво до сивочерно. Гроздето не узрява, засъхва и е негодно за консумация и преработка. При дъждовно време и висока въздушна влажност петната бързо се разрастват и могат да обхванат цялата чепка на грозда, което понякога причинява откъсването му. В такива случаи силно се развива и сивото гниене.
Смята се, че причина за съхненето по чепките е нарушеното съотношение между елементите калий, калций и магнезий. Етиологията на болестта не е изяснена и няма разработени мерки за борба срещу нея. За да се намалят загубите от съхненето на чепките, лозите могат да се пръскат една седмица преди цъфтежа с Калциев хлорид - 0,5% или с Магнезиев хлорид - 0,5%. При спиране на растежа на леторастите и в началото на узряването лозите се пръскат с Магнезиев сулфат - 0,5%. С работния разтвор трябва добре да се напръскват листата и гроздовете. Третирането да се провежда рано сутрин, привечер или след дъжд, когато влажността на въздуха е по-висока. Пръскането на лозята срещу маната допринася за намаляване на загубите от съхненето на чепките и гроздето.
Димо33
Kъсо кафе
Мнения: 51
Регистриран на: Сеп 18, '19, 15:24

Re: Триходерма

Мнение от Димо33 »

Мария написа: Сеп 18, '20, 00:55 Лехите са покрити с найлоново сребристо фолио, а пътеките с по- плътно, подобно на вашето.
Когато садя първо полагам капковото , после фолиото и правя дупки с уреда за садене.
Другата година мисля да сложа от плътното покритие и на лехите.
Оставих няколко лехи, които мулчирах с трева, но не видях разлика в плододаването, за сметка на повече хамалогия и труд.
Виждал съм тази технология с плътно фолио навсякъде. Много по- добра е от найлона, защото диша и минава водата. А и работата става символична... С поялник се пробиват дупки за растенията. При мен така направих ягодите и се родих направо. Ластуните стоят отгоре и се махат лесно. При нужда от вкореняване, се слагат директно в малка саксиика.

Недостатък е, че веднъж пробити, дупките си стоят и стават само за определени култури.
Инак, фолиото и лехите не ги пипам, така си стоят. Само вътре обработвам и добавям компост.

Тези неща не са за тази тема, за което се извинявам. :)
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 5938
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 1801 пъти
Получил благодарност: 1007 пъти

Re: Триходерма

Мнение от alys »

Венцислав написа: Сеп 18, '20, 07:24 Гроздето не узрява, засъхва и е негодно за консумация и преработка.
Ааа, узрява и е сладко. :) Благодаря за отговора.
Мария
Кафе с мляко
Мнения: 206
Регистриран на: Яну 4, '20, 11:57
Местоположение: с. Тенево

Re: Триходерма

Мнение от Мария »

Димо33 написа: Сеп 18, '20, 07:33 Тези неща не са за тази тема, за което се извинявам. :)
Много полезно за мен защото точно днес ще местя ягодите и не се бях сетила за поялник, аз разрязвам фолиото на кръсче.
Поздрави!
Който градина сади - щастие отглежда и радост жъне!
Димо33
Kъсо кафе
Мнения: 51
Регистриран на: Сеп 18, '19, 15:24

Re: Триходерма

Мнение от Димо33 »

[/quote]

Много полезно за мен защото точно днес ще местя ягодите и не се бях сетила за поялник, аз разрязвам фолиото на кръсче.
Поздрави!
[/quote]

При мен дупките са също на кръст, на три реда. С поялник не се брида, макар да е играчка... Намерих и снимка на ягодите.

Поздрави. :)

Изображение
Венцислав
Дълго кафе
Мнения: 141
Регистриран на: Юни 20, '20, 12:36

Re: Триходерма

Мнение от Венцислав »

alys написа: Сеп 18, '20, 07:42
Венцислав написа: Сеп 18, '20, 07:24 Гроздето не узрява, засъхва и е негодно за консумация и преработка.
Ааа, узрява и е сладко. :) Благодаря за отговора.
Извинявам се за пропуска - това за НЕ УЗРЯВАНЕТО се отнася за заразените зърна, а не за здравите.
Успех.
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 5938
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 1801 пъти
Получил благодарност: 1007 пъти

Re: Триходерма

Мнение от alys »

Венци, благодаря още веднъж! :)
yavor
Kъсо кафе
Мнения: 99
Регистриран на: Яну 16, '20, 17:35

Re: Триходерма

Мнение от yavor »

Мисля утре като обера гроздето да пръсна с тази триходерма и където се е освободили място да сложа сидерати.
Изображение

Изображение
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2847
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1068 пъти
Получил благодарност: 1179 пъти

Re: Триходерма

Мнение от Клеър »

Алис получих си триходермата . Благодаря ти от сърце :tzeluvka: . Ще започна да чета и да видим дали ще успея с размножаването .
Успех на всички начинаещи като мен , пък и на баш лаборантите също . :dovolen:
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 5938
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 1801 пъти
Получил благодарност: 1007 пъти

Re: Триходерма

Мнение от alys »

Клеър написа: Сеп 18, '20, 20:03 Алис получих си триходермата . Благодаря ти от сърце :tzeluvka: . Ще започна да чета и да видим дали ще успея с размножаването .
Успех на всички начинаещи като мен , пък и на баш лаборантите също . :dovolen:
Видях, че всички са си взели вече пакетчетата. Радвам се, че поне дотук всичко мина добре. Успех на всички!!!
Аз ще изчакам Ивко да напише препоръки и насоки. Иначе докато делях пакетчето с едно другарче, без да искам ръснах малко на бюрото и после реших да не го хвърлям, а да сложа на течна среда. Ама бяха само няколко прашинки и след като три дни нищо не се случи в чашката, добавих още малко на върха на ножа. Не разбърках. Реално сега не ми трябва нова триходерма, защото съм си размножила, замразила и т.н. За жалост и при мене последното жито, което делнах с Лучия, се провали като опит. Знам си грешките и ще поправям - не трябваше да разбърквам, не трябваше да засушавам, после два дни по куриери затворено в плик нейното, а моето и то - отвий, завий, бе не се прави така. Слага се тиходермата и не се пипа, ако не мирише лошо. :)
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”