Краставици

Модератор: Миша

Публикувай отговор
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4877
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 50 пъти
Получил благодарност: 645 пъти

Re: Краставици

Мнение от ivko69 »

Кубинска мана,мана,ту тууу,туруру,мана ,мана,ту тууру ту...... :lol: Не е за смех,ма не е И опасно,писАл съм какво направих....

Изчисти листата и напръскай с триходерма и мая...Ма да напръскаш цялото растение,и листата които са останали И от долу,И от горе....
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6105
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2367 пъти
Получил благодарност: 1336 пъти

Re: Краставици

Мнение от alys »

Маята сурова ли и колко на 2 л вода с триходерма? Имам само суха мая.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4877
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 50 пъти
Получил благодарност: 645 пъти

Re: Краставици

Мнение от ivko69 »

Винаги имам сурова във фризера....Купувам си заради пръскането в градинката....Виж на колко се равнява сухата спрямо живата,събуди я и действай...На 10 литра слагам две пакетчета от 42 грама,а на два литра слагам едно пакетче от 42 грама...Айде хвани ми мерките.... :lol: Важното е да има с какво да се хранят триходермата и палочката и да живеят по-дълго на листата,а дали ще сложиш повече или по-малко,зависи с какво разполагаш...Импровизирай...Слагам и захар,пак на око като приепител и пак за храна...Примерно на два литра супена лъжица,а на десет литра 3-4 лъжици...
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6105
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2367 пъти
Получил благодарност: 1336 пъти

Re: Краставици

Мнение от alys »

ivko69 написа: Авг 26, '20, 22:08 Винаги имам сурова във фризера....Купувам си заради пръскането в градинката....Виж на колко се равнява сухата спрямо живата,събуди я и действай...На 10 литра слагам две пакетчета от 42 грама,а на два литра слагам едно пакетче от 42 грама...Айде хвани ми мерките.... :lol: Важното е да има с какво да се хранят триходермата и палочката и да живеят по-дълго на листата,а дали ще сложиш повече или по-малко,зависи с какво разполагаш...Импровизирай...Слагам и захар,пак на око като приепител и пак за храна...Примерно на два литра супена лъжица,а на десет литра 3-4 лъжици...
Това ще го преместя в темата за рецептите, за да бъде по-лесно откриваемо. Много полезно, дори бих казала растениеспасяващо. :)
Особено голяма полза има от поливане на краставици, на които започват епизодично да им увяхват листа. Но поливам просто с триходерма и вода или с бацилус субтилис и вода.
Писах в някоя тема, но дали в Домати, дали в Триходерма, не помня, но този лечебен вариант е работещ, проверено и доказано (в оранжерията и в градината, асмата и праза.
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6105
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2367 пъти
Получил благодарност: 1336 пъти

Re: Краставици

Мнение от alys »

Ето ми ги към днешна дата краставиците с кубинската мана. Не късам нищо. Пръсках няколко пъти с триходерма, мая и захар, също със сенная палочка. Раждат си. :)

Изображение
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4877
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 50 пъти
Получил благодарност: 645 пъти

Re: Краставици

Мнение от ivko69 »

Екстра са ти краставичките...Я мини та им прекъсни върховете,ма всичките,и виж след петнайсетина дни какво става...По съвет на Мацито аз ги прекъснах преди близо месец и си отбрах краставички...Много краставички...
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4877
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 50 пъти
Получил благодарност: 645 пъти

Re: Краставици

Мнение от ivko69 »

Днес цял ден се оглеждам за някаква ранна,ароматна и вкусна корнишонка,която да ми става преди крокодилката..Гледам,писали сте за Ронда добри неща,пък я гледах по сайтовете и на вид ми хареса,та да купувам ли?Пак казвам че ми трябва ранна,ароматна и горе долу вкусна...Ароматна имам предвид да мирише на краставица... :lol:
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6105
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2367 пъти
Получил благодарност: 1336 пъти

Re: Краставици

Мнение от alys »

Дали е мана или съм изгорила това листо? :hmmm: На останалите нищо им няма.
Изображение

Изображение
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4877
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 50 пъти
Получил благодарност: 645 пъти

Re: Краставици

Мнение от ivko69 »



Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6105
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2367 пъти
Получил благодарност: 1336 пъти

Re: Краставици

Мнение от alys »

Ивко, не знаех, че е модерно като отидеш на лекар, той да ти връчи няколко книги и да те отпрати по живо, по здраво. :lol: Но пък тук няма болен, така че ти благодаря за видеата. Взех решение да изрежа този лист, а довечера ще напръскам със сенная палочка и мая. Маята по препоръка на Иван е 100 г (ако е жива) на 10 л вода. Сенная палочка се бори включително с бактериалните заболявания (освен с гъбичните) и затова предпочитам нея в случая.
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”