Ремонт или реставрация на мебели

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15969
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 971 пъти
Получил благодарност: 1904 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

... продължих с мазането на части от градинската маса, която може би помните в този вид:

Изображение

Чекмедженца

Изображение

Изображение

Вратата, която служи за гръбче

Изображение

Краен резултат :swhew:

Изображение

Конструктивно нищо не е променено поради досадната липса на подходящи палета, но поне е шаренко :angelche:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7409
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 860 пъти
Получил благодарност: 1660 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ljuboznatelna »

Еййй, че готино! Градинската маса напълно се е преобразила с боичките!
И куфара е интересна мебел! Обаче се замислих, той ли е чак толкова голям, или ти имаш прекалено малко летни дрехи? :lol:
Какви са му размерите?
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Силвия »

Супер задобряваш, Гео :omgoo: трябва да обменим опит.
Това травертино предполагам ще звучи по друг начин ако му сложиш някаква тъмна вакса или нещо златничко :angelche: Него с какъв шаблон го прави, аз нещо не мога да си намеря свестни силиконови молдове.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7409
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 860 пъти
Получил благодарност: 1660 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ljuboznatelna »

Аз съм сигурна, че тук ще има още развитие, разкажи и за други планове - етажерчици, закачалчици?....
Ако щеш вярвай, но точно преди да вляза във форума, бях отворила в пинтерест това: https://i.pinimg.com/564x/89/ed/06/89ed ... ce2940.jpg
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Еличка »

Графче, чудно, чудно ще стане! Ще добавяш, ще трупаш джунджурийки... Харесват ми цветовете. Шаблоните също. Единствено ми натежа, че и двата шаблона на чекмедженцата клонят наляво. Може би ще ги направиш целите, щом си стигнала до средата?
Оххххх, ама много е хубаво! Ела да ми вапцаш плота на масата и вътрешната дограма :tzvetentze:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от milena02 »

Аууууу, Графиньо, става супер! :omgoo: Обожавам този нюанс на синьото, наричам го "синьо ала избелели дънки". Точно с кънтри визия го свързвам.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15969
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 971 пъти
Получил благодарност: 1904 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

ljuboznatelna написа: Авг 24, '20, 12:06 Еййй, че готино! Градинската маса напълно се е преобразила с боичките!
И куфара е интересна мебел! Обаче се замислих, той ли е чак толкова голям, или ти имаш прекалено малко летни дрехи? :lol:
Какви са му размерите?
Размерите на куфара са 100/80/25, Люб, не е много малък, амна няма да ми събере всичките летни дрехи (да не говорим за зимните!), но ме кефи като мебел. Шефа извади едни крачета от табуретка около 30см и затова го виждам като смешна масичка. Ще видим как ще стане, защото е талашитен и може да не може да се закрепят добре краката. Поне ще пробваме :nod:
ljuboznatelna написа: Авг 24, '20, 14:16 Аз съм сигурна, че тук ще има още развитие, разкажи и за други планове - етажерчици, закачалчици?....
Ако щеш вярвай, но точно преди да вляза във форума, бях отворила в пинтерест това: https://i.pinimg.com/564x/89/ed/06/89ed ... ce2940.jpg
Оо, планове да искаш - менят се като времето в планината :lol: :lol: ... Взела съм си от Стерадо чугунени държачи за етажерка, 30 см декоративен ключ-закачалка и сапунерка пак от чугун, замислила съм други красотички, НО :swait: ... на този етап масата остава така. Ще чака да построим замисленото удължение (със сигурност догодина), Шефа да изведе отстрани чешмата, да ми построи цялата маса, да сложи мивка и едва тогава да довърша всичко. Вратата ще бъде хоризонтална, като кухненско гръбче. Вероятно тогава ще я пребоядисам, ще преправя шаблоните, под мивката ми се ще да позиционирам макара с маркуч, до съоръжението предвиждам ниска чешма с малко корито (бих се радвала на каменно, такова като твоето с бъчвичката, така че ако мернеш нещо подобно някъде, да сФиркаш :daaa: ) - за миене, за наливане на вода в лейка, а като нищо през зимата ще ми щукне и още нещо... Точно този пин е един от двата, които ме запалиха да направя масата - сънувам го :potekoha: :potekoha: :potekoha: :potekoha:
Силвия написа: Авг 24, '20, 13:49 Супер задобряваш, Гео :omgoo: трябва да обменим опит.
Това травертино предполагам ще звучи по друг начин ако му сложиш някаква тъмна вакса или нещо златничко :angelche: Него с какъв шаблон го прави, аз нещо не мога да си намеря свестни силиконови молдове.
Си, всичките направени шарки с шаблончета са за добиване на опит, няма да останат в този вид. Все на нещо трябва да се уча, нали 8-)! Опит-грешка, опит-грешка, знаеш как е. Днес чакам да пристигнат ваксите, пастата за шаблони, нужни са ми специални четки за шаблони, защото Лорка е доста течна боя и мазаляка се получи не само от моите леви ръчички. Шаблона не е молд. Обикновен за многократно ползване е, нанесох травертиното с малка четка, като го изтеглях нагоре, за да направи релеф. Молдовете, които съм намирала до сега, са или адски кичозни или детински, нищо не ми харесва.
Еличка написа: Авг 24, '20, 19:48 ... Единствено ми натежа, че и двата шаблона на чекмедженцата клонят наляво. Може би ще ги направиш целите, щом си стигнала до средата?
Оххххх, ама много е хубаво! Ела да ми вапцаш плота на масата и вътрешната дограма :tzvetentze:
Мразя симетрията, Елчо :sdull: ! Много рядко правя нещо симетрично (освен наредените като войници китки в градината :sgiggle: ), на мен ми е жизненонеобходимо да е криво, капичнато, изчанчено, на кестерме... да продължавам ли 8-) ...
Бих дошла да вапцам при теб, стига да има от ония неща, дет ми се фукаше с тях снощи, домашните :angelche: ...
milena02 написа: Авг 24, '20, 21:07 Аууууу, Графиньо, става супер! :omgoo: Обожавам този нюанс на синьото, наричам го "синьо ала избелели дънки". Точно с кънтри визия го свързвам.
Миленски, точно дънково синьо гоня, не съм го стигнала съвсем, ама толкова си мога :eeeh:.........
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от katia »

Гео много хубаво става. Може да обърнеш липсата на подходящи палета в твоя полза. Аз бих ги изгладила с шлайф и байцвала.
Ето шкафа от контейнера от преди няколко страници

Изображение
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от katia »

Гео, граф написа: Юни 19, '20, 10:26
Силвия написа: Юни 18, '20, 19:54 Стерадо :dovolen:
Е тука вече се захласнах :potekoha: :potekoha: :potekoha: ... А не е да не знам фирмата, ама с толкова акъл съм си като без хич :sdull:
Как ме засърбяха ръчичките и колко неща си харесах за градинската маса! Само да я направя веднъж...
Ох, вече нямам търпение Изображение Изображение............

Ако знаеш колко съм търсила ТАКАВА сапунерка :!:

Изображение
Не проследих търсиш ли такава сапунерка :chokkkofa: Ама ако търсиш има я във Вивре. Аз я имам от там.
https://www.vivre.bg/p-621235/%D1%81%D0 ... =2&ch_id=1
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15969
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 971 пъти
Получил благодарност: 1904 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

katia написа: Авг 25, '20, 13:34 ... Ето шкафа от контейнера от преди няколко страници...
Покажи как изглеждаше първоначално, че да видят хората от какво какво си направила :nod:
katia написа: Авг 25, '20, 13:39 Не проследих търсиш ли такава сапунерка :chokkkofa: Ама ако търсиш има я във Вивре. Аз я имам от там.
https://www.vivre.bg/p-621235/%D1%81%D0 ... =2&ch_id=1
Не ме бий, Кейт, купих си от Стерадо, но се радвам, че мислиш за мен и сапунерката ми :gush: :tzeluvka: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”