Хортензии прекрасни

Заключено
Аватар
мечтица
Чист кофеин
Мнения: 5068
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 967 пъти
Получил благодарност: 1859 пъти

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от мечтица »

mimin написа: Авг 19, '20, 13:24 Здравейте!Може ли сега да се засадят в градината хортензии.Благодаря ви.
Защо не,стига да не са на гол корен,в саксиите могат да се садят по всяко време.
Но все пак отделяй ей на първо време малко повече внимание,по често поливане,
дори и ако паникулата ,да не на пряко слънце.
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
MarietaYo
Kафенце
Мнения: 12
Регистриран на: Апр 27, '18, 20:58

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от MarietaYo »

Здравейте,
До сега не съм гледала Хортензии но ми е мерак. Тази пролет си направих нов североизточен кът и сложих една, но Не е цъфтяла. Тя е красивата в снимките:)
но вчера, Заедно с един красив Олеандър, ми дадоха бонус 3 нещастни Хорензии. Помогнете да ги спася. За начало - били са на слънце и недобре поливани. С това ще се справим. Сложих им и малко желязо и кристалон.
Как мислите? Ще оцелеят ли? Смятам да ги сложа в земята на сянка под огромни Аризонски Кипариси.
Дано не ме изхвърлите както от една друга тема - била само за затворен кръг :)

Изображение

Изображение
Аватар
мечтица
Чист кофеин
Мнения: 5068
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 967 пъти
Получил благодарност: 1859 пъти

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от мечтица »

Spoiler
MarietaYo написа: Авг 19, '20, 19:09 Здравейте,
До сега не съм гледала Хортензии но ми е мерак. Тази пролет си направих нов североизточен кът и сложих една, но Не е цъфтяла. Тя е красивата в снимките:)
но вчера, Заедно с един красив Олеандър, ми дадоха бонус 3 нещастни Хорензии. Помогнете да ги спася. За начало - били са на слънце и недобре поливани. С това ще се справим. Сложих им и малко желязо и кристалон.
Как мислите? Ще оцелеят ли? Смятам да ги сложа в земята на сянка под огромни Аризонски Кипариси.
Дано не ме изхвърлите както от една друга тема - била само за затворен кръг :)

Изображение

Изображение
Не са толкова зле хортензиите,не че засушени,хлорозни са.
Засади ги и поливай с оцет,0,100 гр на 10 литра вода,веднъж седмично,през другото време само с вода.
При засаждане добави хубава торфена смес.
Незнам кипарисите какви корени имат,защото знам че покрай туите не хубаво да се засаждат цветя.
Дано да се включи някой от съфорумци по тоя въпрос с кипарисите.
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
slavinaj
Дълго кафе
Мнения: 102
Регистриран на: Окт 11, '18, 22:36
Местоположение: София/Мало Бучино/На балкона
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от slavinaj »

MarietaYo написа: Авг 19, '20, 19:09 Здравейте,
До сега не съм гледала Хортензии но ми е мерак. Тази пролет си направих нов североизточен кът и сложих една, но Не е цъфтяла. Тя е красивата в снимките:)
но вчера, Заедно с един красив Олеандър, ми дадоха бонус 3 нещастни Хорензии. Помогнете да ги спася. За начало - били са на слънце и недобре поливани. С това ще се справим. Сложих им и малко желязо и кристалон.
Как мислите? Ще оцелеят ли? Смятам да ги сложа в земята на сянка под огромни Аризонски Кипариси.
Дано не ме изхвърлите както от една друга тема - била само за затворен кръг :)

Изображение

Изображение
Привет, мисля че ако засадиш хортензиите на сянка няма да цъфтят. Моята хортензия така се мъчи до една ела на сянка 3 години, нито порасна, нито цъфтя. Реших, че ще умре и я засадих в саксия и така 5 години живя прекрасно. Едва тази пролет събрах кураж да я върна обратно в земята, но от обед до18,00 ч. я огрява слънце, расте и цъфти, снимката й е по-нагоре на тази страница. Съвета ми е да засадиш хортензиите така, че да ги огрява слънце, ще ги поливаш вечер редовно.
MarietaYo
Kафенце
Мнения: 12
Регистриран на: Апр 27, '18, 20:58

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от MarietaYo »

Благодаря дами.
За Хлорозата поливах с желязо вече. Някой по-горе беше писал също. Ако няма ефект ще пробвам и с оцет.
Голямата - от първата снимка засадих пролетта . До 14ч е слънце после сянка. Но не цъфна. Може да се адаптира ...
Мисля, че поне 2 от тези в саксиите са Макрофила също.
Да видим, да на полусянка ще ги сложа.
Рододендронска почва би следвало да им върви... надявам се на лято да имам снимки :)
Продължавам да следя тук!
Благодаря
Deisy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1088
Регистриран на: Мар 20, '19, 20:22

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от Deisy »

Не мисля ,че сянката пречи нито кипариса . Имам под кипарис на сянка и май от редицата само тя цъфтя прилично :dovolen: ,но в редицата повечето са ми нови . В другата редичка имам на пълна сянка ,но е сянка от сграда и е светло и тя цъфтят,малко по-късно но беше по -свежа и с наситен цвят по-дълго от Хортензиите които ги пече до 11-12 (те даже и ми клюмват в жегите ) Имах няколко на слънце до 13ч. Еми не им е добре според мен .Клюмваха и мин.година и тази .засенчвах ги по едно време с едни чадъри :D и накрая ги поместих . От мой личен опит слънце максимум до 11ч а за белите(макрофили) и до 11 е много според мен.
Да добавя ,че поста ми се отнася за Макрофилите .Паникулатите са друга работа и по понасят слънце.
Може да не ти е цъфнала ако слана е попарила пъпките при мен така се случи с някой края на април.Рододендронската почва ще им е супер.
Аватар
Murof
Кафе машина
Мнения: 3115
Регистриран на: Ное 18, '11, 23:57
Местоположение: София
Дал благодарност: 37 пъти
Получил благодарност: 444 пъти

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от Murof »

Lilly, погледни, това може да е името на твоята ... Hydrangea macrophyllaTinkerbell :hmmm:
Lilly написа: Май 3, '20, 19:14 не мога да й се нарадвам
цветът на всяко клонче е различен
това са снимки от днес на една хортензия
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Нито една градина не е идеална.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5145
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 349 пъти
Получил благодарност: 1634 пъти

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от Lilly »

Изображение

Изображение

Изображение

ето я от днес
Аватар
marillia
Баш кафе майстор
Мнения: 2710
Регистриран на: Юни 14, '16, 20:35
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 198 пъти
Получил благодарност: 149 пъти

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от marillia »

Каква хубавица само! Истинско бижу ❤
От къде е купувана, Lily? И това ли е името й - което е написал Murof?
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5145
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 349 пъти
Получил благодарност: 1634 пъти

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от Lilly »

marillia написа: Авг 28, '20, 21:07 Каква хубавица само! Истинско бижу ❤
От къде е купувана, Lily? И това ли е името й - което е написал Murof?
безименна
от един квартален магазин, в който от време на време се появяват невероятни находки
утре ще мина и ако има още, ще купя
никой не ги купува, защото са малки , изсъхнали, смотани и трябва много фантазия, за да се сетиш , че 8 лв е никаква цена за тоя сорт
Заключено

Обратно към “Градински цветя и растения”