Сукулентни растения

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2256 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от pepelqshka71 »

Муроф, удоволствие е да ходя след теб по темите. Благодаря за споделеното :tzvetentze:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5058
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1349 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от Lilly »

Изображение
оростахис - китайската шапка

Изображение
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 856 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от Shami »

Лили,неможах да се сдържа при вида на китайската шапка :potekoha: :potekoha: :potekoha:
От кога я имаш,зимата вътре ли я гледаш,как върви? Виж колко много въпроси :angel2: :angel2: :angel2:,пиши моля те :gush:
Много ме беше яд,че не ни изпратиха нашите китайски шапки :snif: Изглеждат уникални на снимките :shock:
Имаш все класни растения,много класни и за мен е ,даже нямам думи да изкажа,колко интересно,любопитно,искам да видя всичко,да попия тази разнородна красота.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5058
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1349 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от Lilly »

Shami написа: Юли 26, '20, 20:40 Лили,неможах да се сдържа при вида на китайската шапка :potekoha: :potekoha: :potekoha:
От кога я имаш,зимата вътре ли я гледаш,как върви? Виж колко много въпроси :angel2: :angel2: :angel2:,пиши моля те :gush:
Много ме беше яд,че не ни изпратиха нашите китайски шапки :snif: Изглеждат уникални на снимките :shock:
Имаш все класни растения,много класни и за мен е ,даже нямам думи да изкажа,колко интересно,любопитно,искам да видя всичко,да попия тази разнородна красота.
тази точно не е от поляците - има няколко растения все още в един магазин до нас - 10 лв струва.
Албамар при мен дойде в насипно състояние , събрах пречупените връхчета, всичките са насадени и всички се прихванаха, така че на есен ще има за поръчалите при Мечтица/ ако ме подсетят :D
Миналата година го поръчвах този седум, но дойде калпаво полуумряло растение и си умря поживо - поздраво.
Иначе поне по описание си е седум - студоустойчив / идва от планините в Северен Китай и Монголия/, със сигурност се прихваща като бурен /насадих съвсем малки връхни пречупени стъбълца, това изобщо не е резник даже/ и си има основното изискване за седуми - песъчлива почва, много добър дренаж и слънце. Не би трябвало да има проблеми , ако спазиш тези изисквания. Ако има застойна вода , ще изгние.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8508
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 856 пъти
Получил благодарност: 657 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от Shami »

Лили,благодаря за подробното обяснение,разбрах,че не е сложен за гледане. :daaa:
Дано всички шапки да ти се прихванат :stiskam: :stiskam: :stiskam:
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2256 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от pepelqshka71 »

Лили, прекрасни са :daaa:

Нова придобивка от Лидъл. Беше последното, няма име. Не знам дали е студоустойчиво, но ще си проличи зимата.
Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2890
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1361 пъти
Получил благодарност: 1382 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от Клеър »

И аз си имам един бебешок вид Хавортия . Много ги обичам .
Изображение
Изображение
Оприличавам я на Pygamea argenteo- maculosa ,но изобщо не съм сигурна .
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2256 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от pepelqshka71 »

Клеър, бебешока е :potekoha: :potekoha: :potekoha:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2256 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от pepelqshka71 »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Taalgard
Кафевар/ка/
Мнения: 786
Регистриран на: Май 17, '20, 22:08
Местоположение: село Елин Пелин
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от Taalgard »

Клеър , Пепеляш поздравления !
Пепеляш , тя Гео ме предупреди за краденето... внимавай :D
За трудния никнейм можете да ми казвате Жоро.
Публикувай отговор

Обратно към “Кактуси и сукуленти”