Амарилисови

Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 459 пъти
Получил благодарност: 871 пъти

Re: Амарилисови

Мнение от greeneyed »

Неринето ми е в градината. Чета противоречива информация за него- да се прибира и може да не се прибира. Някой оставял ли е нерине в градината? Особено ме интересува на s_t_m опита, че е в същия геогр. район. :dovolen: И внимавай какво ще ми кажеш, Мери! :mrgreen:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Амарилисови

Мнение от dobis »

Grijni, в Пловдив май беше, живее от години в градина от тия луци от наште магазини , жената пише , че и цъфти всяка есен и е станало туфичка , с много цветове. Изфиряса ми сега името му. Това и беличкото са и аз не помня откъде вече, от коя чужденеция,но не си и помислих да храня глистите и охлювите в градината. Ако имах добро място , след година- две с кеф бих го оставила навън. Иначе с едрото розово магазинско що да не се опита , поне ги има и винаги можеш да запълниш дупката. Остави го , на мой риск, ако се затрие ще ти дам мойта луковица или ще ти поръчам :lol: :lol: :lol: говорим за това от гея сем или мм трейдинг..проклето име... :ufff: :ufff:
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 459 пъти
Получил благодарност: 871 пъти

Re: Амарилисови

Мнение от greeneyed »

От Евробулб е , от миналата есен. Ще го оставя, Доби, какво пък, ще го позатрупам с трева и шума, ще измисля нещо. Аз съм виждала тук в градината да зимува зефирантес, а всички съветват да се прибира. :hmmm:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Амарилисови

Мнение от Виола »

Грийни, белия зефирантес зимува в градината, аз го имам там, за другите не съм сигурна. :hmmm: Моите неринета всичките са в градината, от Евробулб са, бели, розови, червени; нямам намерение да ги вадя. Ще видим другата година какво е станало.
denitsavm

Re: Амарилисови

Мнение от denitsavm »

Ми аз си ги извадих моите такива - всичко, че ми е жал и сега съм ги натикала в хола на 25 градуса 8-) , най-вероятно ще ги уморя от жега :hmmmmmm:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Амарилисови

Мнение от Миша »

dobis написа:Ще ми цъфти Nerine undulata Strunning, не повярвах на очите си , едни малки лукчета бяха , а едното се напънало. Другите са гиганти пред него , ама нъцки...

Изображение
Ето го и моето,нямам търпение да цъфне цялото
Изображение
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Амарилисови

Мнение от dobis »

Nerine Albivetta само да му добавя и името...и отивам да наказвам другите поспаланковци. :lol:

Ама нали е много джиджано , а :lol: :lol: :lol:
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Амарилисови

Мнение от Виола »

Сладурчеее! Много е хубаво, моите още се ослушват.
Аватар
nadetoabromova
Кана кафе
Мнения: 666
Регистриран на: Ное 27, '09, 05:38

Re: Амарилисови

Мнение от nadetoabromova »

И аз съм в очакване на нерине Sarniensis и много се учудвам че сега цъвти така ли трябва?
http://picasaweb.google.bg/nadetoabromova" onclick="window.open(this.href);return false;
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Амарилисови

Мнение от dobis »

май да ... това ми е първото нерине с цвят ...предното ми лази по нервите 3 години и накрая студа се погрижи да цъфне , че и нови да ми докара :lol: :lol: Но от всичко написано из форумите , през септември някъде , тези се забавиха малко защото са нови , пътували , може би малко късно тръгнаха...но определено през есента .
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”