Фритилария (Fritilaria),Ведрица

Публикувай отговор
Mike
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1599
Регистриран на: Яну 12, '10, 19:01
Получил благодарност: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Фритилария (Fritilaria),Ведрица

Мнение от Mike »

Абе не знам какви ги произвеждат холандците -ама наистина голям мор сред фритилариевите луковици пада -тази година за трети път си купувам жълта -след цъфтежа изчезва и луковицата -въпреки че е на полу сянка, редовно овлажнявана почва /те не обичат суша/. Мелеагриса ми е редовен засега и стандартната оранжева /явно стар изпитан сорт/.
dal

Re: Фритилария (Fritilaria),Ведрица

Мнение от dal »

Mike написа:Абе не знам какви ги произвеждат холандците -ама наистина голям мор сред фритилариевите луковици пада -тази година за трети път си купувам жълта -след цъфтежа изчезва и луковицата -въпреки че е на полу сянка, редовно овлажнявана почва /те не обичат суша/. Мелеагриса ми е редовен засега и стандартната оранжева /явно стар изпитан сорт/.
Майк , моята е едра , в средата вдлъбната като разпробита , отстрани твърдо и оранжево -т.е. като паничка е , нямам представа какво ще излезе ;
ще взема да купя 1-2 и аз , че да знам че има нещо под пръстта поне.... :stiskam: Нямам опит с тях особен :hmmm:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31651
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 986 пъти
Получил благодарност: 2244 пъти

Re: Фритилария (Fritilaria),Ведрица

Мнение от Мария Николова »

dal написа:
s_t_m написа:Недей тъй, тревожиш ме... :eeeh: Трябва и аз да поразровя да видя какво става там долу. :hmmm:
еремурусите от три извадих един и ще го пратя на блу да опитва колкото има нерви , аз приключих с тях завинаги ;
:tzvetentze:
Ама защо бараш еремурусите?!!! :svekurva: Ииииих, толкова им са крехки корените - само за бъзикане плачат. :twisted: Моя, като го купих преди години, за две години го забравих - само шума, без да се сещам какво е и на третата изкара цветонос. Значи съм купила хилаво бебе. От както го преместих на по-слънчево място, няколко години вече пощръкля да цъфти.
Майк , моята е едра , в средата вдлъбната като разпробита
:lol: "Разпробитото" в средата е мястото, където е бил цветоноса на фритиларията. :sgiggle:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4448
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 89 пъти
Получил благодарност: 230 пъти

Re: Фритилария (Fritilaria),Ведрица

Мнение от jozefin »

По-миналата година си поръчах от Евробулб 5-6-7 фритиларии (различни). Нищо не поникна, ниищо. Само персиката, но и тя "изфиряса" след цъфтежа. Е, много ги харесвам, но се отказах вече да купувам.
Иначе стогодишната, бабина, оранжева няма грешка :D .
Аватар
tzarina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1560
Регистриран на: Май 18, '10, 13:32
Местоположение: София

Re: Фритилария (Fritilaria),Ведрица

Мнение от tzarina »

Направо ме отчайвате с тези фритираларии, ама каквото стане. А тези оранжавите, тук в селото, където ни е вилата, във всяка градина има по цели масиви. Нито ги завиват, нито нещо, ама напролет им цъфтят като побъркани на хората. Едната баба каза, че откакто се помни като дете, в двора й винаги това цвете е цъфтяло и му викали царската корона.
http://tzarina.snimka.bg/flowers/gradina-2011.570684.23098397" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.facebook.com/Chervenokosaveshticashastliva#!/Chervenokosaveshticashastliva" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 590 пъти
Получил благодарност: 1071 пъти

Re: Фритилария (Fritilaria),Ведрица

Мнение от greeneyed »

Няма нужда от завиване, то си иска студ през зимата. Тук пък му казват ходжово лале. :dovolen:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Фритилария (Fritilaria),Ведрица

Мнение от Албена »

greeneyed написа:Няма нужда от завиване, то си иска студ през зимата. Тук пък му казват ходжово лале. :dovolen:
И по габровско наричат фритиларията ходжово лале ,но съм чувала да й казват и булка.
Аз си поръчахот Евробулб фритилария meleagris.Смятам да я посадя направо в градината.Дано ме зарадва с цвят на пролет :stiskam:
dal

Re: Фритилария (Fritilaria),Ведрица

Мнение от dal »

и сега да ви разкажа за фритиларията бяла на стойност милиони лева-в саксийката имаше едно луковиче , не по голямо от малък орех....
от това луковиче , което под микроскоп засях се очаква да се завъди бяла фритилария..
засях и другата с разпробитата фонтанела
не очаквам да показвам снимки :D
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31651
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 986 пъти
Получил благодарност: 2244 пъти

Re: Фритилария (Fritilaria),Ведрица

Мнение от Мария Николова »

Хихихи! Като искаш мъник-фритилария, и луковицата ще му е мъничеста. :mrgreen:
Грийни, и тук казват на големите "Ходжово лале". :nod:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
animn
Kафенце
Мнения: 31
Регистриран на: Дек 9, '10, 11:24

Re: Фритилария (Fritilaria),Ведрица

Мнение от animn »

А при мен му казват "пиперка", на стандартните, оранжевите.Имам от тях, но напоследък не цъфтят.Какъв е проблема според вас?
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”