Някой знае ли?

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2440 пъти

Някой знае ли?

Мнение от Мария Николова »

Някой знае ли от собствен опит кои храни са богати на витамин Ка, който не се продава в аптеките като другите витамини?
На снаха ми баща й 2 дни имал обилни кръвоизливи и в резултат възникнал проблем с бели кръвни телца. Решението на проблема е да се храни с храни, съдържащи витамин Ка.
Синът ми прегледал и намерил в нета, че това са храните от групата на бобовите растения.
Но от собствен опит, някое форумно другарче може да е намерило и други храни, или билки, които да не са отразени в нета.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1730 пъти
Получил благодарност: 1961 пъти

Re: Някой знае ли?

Мнение от Тутти »

Мария, много има в зеленолистни зеленчуци, бобови, зеле, сини сушени сливи, броколи, и особено ефикасно от аптеката спирулина. Това е водорасло, има го на хапчета.
И на прах, тогава се смесва с нещо друго - смачкан банан, кисело мляко, пюре...
Аватар
dancheto
Кафе машина
Мнения: 4883
Регистриран на: Фев 24, '11, 08:48
Местоположение: хасково
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 22 пъти

Re: Някой знае ли?

Мнение от dancheto »

В добавката Остеофорте на АкваСорс има витамин К2 ето - Дoбaвĸи c витaмин K
Учeнитe разкриват, чe жeнитe, пpи ĸoитo имa липca нa витaмин K, пpиeмaт нeдocтaтъчнo oт витамина в диeтaтa cи, или нe се хранят с дocтaтъчни ĸoличecтвa зeлeни зeлeнчyци. Анализ зa резултата от приемането нa дoбaвĸa c витaмин K в paмĸитe нa тpи гoдини посочва, чe зaгyбaтa нa ĸocтнo вeщecтвo ce нaмaлявa c 43% пpи xopaтa, вземащи дoбaвĸaтa пpeз времето на изследването.
Днeвният прием нa витaмин K във фopмaтa нa дoбaвĸa ce пpeпopъчвa дa e 150-300 мĸг, a eднa пopция ĸъдpaвo зeлe ĸeйл ,нaпpимep, мoжe дa предложи oĸoлo 500 мĸг oт витaминa.
Зa цeлитe нa зaздpaвявaнe нa ĸocтитe е препоръчително да се взима витaмин K2, тъй като е aĸтивeн пo – дългo вpeмe oт oбиĸнoвeния витaмин K.
Витамин К2 се съдържа в Остео Форте на АкваСорс
Този продукт съдържа и други съставки, които осмислят употребата на калция и с тяхна помощ организма ни може ефективно да го усвои.

Ето - Основни съставки
Магнезий (от органични морски водорасли) - допринася за поддържането на нормална мускулна функция и кости. Допринася за намаляване на чувството за отпадналост и умора.
Калций (от натурални и диви органични водорасли, богати на калций) – допринася за поддържането на нормална мускулна функция и кости.
Витамин D - допринася за нормалното усвояване и използване на калция и фосфора, за поддържане на нормални кости и мускулна функция. Добит от органични гъби при спазване на етични стандарти за производство.
Витамин К2 – новата K2Vital® Delta форма на витамин К2 в AquaSource Остео-Форте е до 20% по-усвоима. Този уникален процес на двойно микрокапсулиране предлага възможно най-добрата защита от тръпчивия и остър вкус на някои минерали.
Хранителни ко-фактори – йонни минерали, цинк, бор и ензимите протеаза, липаза и амилаза.

Съставки
в препоръчителен дневен прием от 2 капсули:
Магнезий (Ulva sp (органични морски водорасли**) - 200mg (53%*)
Калций (богати на калций органични водорасли**) - 200mg (25%*)
Афанизоменон флос-акве (водорасли от езерото Кламат) - 20mg
Йонни минерали*** - 24mg
Цинк (цитрат) - 10mg (100%*)
Протеаза (10 000 UT/g) - 10mg
Амилаза (50 000 KBU/g) - 6mg
Липаза (10 000 U/g) - 6mg
Бор (натриев борат) - 1mg
Витамин K2 Vital® Delta - 40mcg (53%*)
Витамин D2 250 IU (като органични гъби на прах**) - 6.5mcg (125%*)
Капсула: Растителна целулоза
*Хранителна референтна стойност в ЕС в %
***Естествено добити от Голямото солено езеро, Юта, САЩ
Условия на съхранение: на хладно и тъмно място.

Данни за алергени:
Не съдържа алергени според Регламент (ЕС) № 1169/2011 за предоставянето на информация за храните на потребителите.
Указания за употреба
Вземат се по 2 капсули дневно по време на хранене.
Мога да помогна с поръчването на Остеофорте, на всеки който желае. Ползвам го лично, няма никакви проблеми да се комбинира дори и с лекарства. Няма противопоказания. В първия линк в подписа ми може да прочетете повече или ето на този линк http://www.aquasource.net/DisplayProduc ... d=6&pid=57
Независим дистрибутор на АкваСорс
http://superhrani.myaquasource.net
http://superhrani.myaquasource.net/opportunity
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2440 пъти

Re: Някой знае ли?

Мнение от Мария Николова »

Благодаря ви, Тутти Фрутти :sbear: и Данче :sbear: !
Веднага звъннах на снаха ми и прочетох краткия и точен отговор на Тутти. Петя ще купи от аптеката спирулин и веднага ще иде да му го занесе в Поликраище, още тази вечер да накара баща си да започне да го приема.

Изведнъж попаднах в "черния списък". :svekurva: :svekurva: :svekurva:
Копирах текста си. Бързо намерих телефона на Джонката, издиктувах му записания № на IP-то ми и вече съм извън "черния списък"! :ieeee: :ieeee: :ieeee:

Джонка, благодаря ти! :sbear:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5274
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 105 пъти

Re: Някой знае ли?

Мнение от Daniela Pargu »

Мерко, имаше в аптечната мрежа К1 на таблетки - като хранителна добавка :daaa:
Кажи на снаха си да потърси и това! :stiskam:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13718
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 399 пъти

Re: Някой знае ли?

Мнение от zeleno »

има ли някой мнение за този HONDROCREAM ?
майка ми има постоянни болки в колената , пи какви ли не капсули , от скъпи по-скъпи , естествено резултат йок
далеч съм от мисълта , че ще и порастнат нови ...
но поне да не я боли при движение
или препоръки някакви :hmmm:
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Някой знае ли?

Мнение от libra »

Koмпреси от солена вода + английска сол ,която съдържа магнезии .Аз правя разтвора на око.Друго -има магнезиево олио ,за по-удобно . Първоначално може да се разтваря с вода ,за да не щипе .По-късно може да не е нужно разреждане .
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13718
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 202 пъти
Получил благодарност: 399 пъти

Re: Някой знае ли?

Мнение от zeleno »

Благодаря :tzeluvka:
купих и някакъв мехлем с люти чушки , да видим ...
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4958
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 797 пъти
Получил благодарност: 1315 пъти

Re: Някой знае ли?

Мнение от мечтица »

zeleno написа: Май 29, '20, 09:44 има ли някой мнение за този HONDROCREAM ?
майка ми има постоянни болки в колената , пи какви ли не капсули , от скъпи по-скъпи , естествено резултат йок
далеч съм от мисълта , че ще и порастнат нови ...
но поне да не я боли при движение
или препоръки някакви :hmmm:
Зелено,понеже и аз отскоро имам такива болки в колена и съм изпробвала какво ли не :snif:
Последно една моя приятелка ми препоръча солени превръзки.
Още не съм пробвала и не мога да кажа резултата. :hmmm:
https://fakti.bg/life/361239-prevrazkit ... 12-bolesti
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”