Роза - търси се сорт

Публикувай отговор
Deisy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1088
Регистриран на: Мар 20, '19, 20:22

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Deisy »

Айде и аз при вас . Червената роза купена от разсадника на бай Стоян за катерлива .по мое мнение мистър Линкълн ? Има огромен цвят и стахооотен аромат издържа дъжд .Петносва се обаче.Втората е 3та седмица на пъпка (розова ) купена март от незабравка в саксия на Остин трябваше да е Dame judi dench (оранжевата ) нищо общо пуска дълги клони присадката е високо (ще я затрупвам пак). Пада се по средата между 5 броя Dame Judi 😅който цъфтят 3ти път вече .Гадая за Strawberry Hill. Като се отвори ще снимам пак да тогава чакам предположения😙На последните 2 днимки Dame Judi за сравнение.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
nirolin
Kафенце
Мнения: 2
Регистриран на: Мар 13, '19, 00:09

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от nirolin »

Може ли да ми помогнете с име на розата.Не е Румба.
Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11647
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 100 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от libra »

За да разпознаваме роза,трябва да имаме повече информация ,по простата причина че има хиляди сортове.
Като гледам красотичките на около ,снимката не е от БГ, съответно , достъпът до сортове рози е различен от нашите възможности. Например , възможно е , местните вериги да продават дребни саксийни рози от фирми ,които ние не сме чували и които не се продават на директни дребни клиенти .Така ,че не сме факири .
Ти също можеш да си търсиш информация в нета чрез ключови думи -например патио рози .Успех !
Аватар
JuliS
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1700
Регистриран на: Мар 17, '10, 15:53

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от JuliS »

Добро утро
Издирвам коя е тази красавица

Изображение

Изображение

Изображение
"Възрастта е без значение , когато носиш слънцето в себе си!"
Аватар
JuliS
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1700
Регистриран на: Мар 17, '10, 15:53

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от JuliS »

Ето една по добра снимка

Изображение
"Възрастта е без значение , когато носиш слънцето в себе си!"
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 956
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Аника »

Това дали е Claire Austin?

Изображение

Изображение

Изображение
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 956
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Аника »

Никой ли не може да я познае?

Храстът е като чаша, висок поне 2м, широк пак поне толкова
libra
Наркоман
Мнения: 11647
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 100 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от libra »

Прилича ,да .При мен прави едни анемични, грацилни клони ,дори листата са светло зелени.
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 956
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от Аника »

libra написа: Май 29, '20, 08:55 Прилича ,да .При мен прави едни анемични, грацилни клони ,дори листата са светло зелени.
Благодаря, либра :)

Да, нищо, че е голяма, клоните са едни меки, разпиляни, а са много от центъра, не е като да можеш лесно да я поведеш на ограда
libra
Наркоман
Мнения: 11647
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 100 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Роза - търси се сорт

Мнение от libra »

Aми,тя си е природно такава ,фонтановиден,падащ храст http://www.rosebook.ru/roses/english-ro ... re-austin/. Такива рози полягат върху земята, цветовете се забиват в тревата и калта ,и им гледаш само дръжките .Особено ,в този сезон като се накиснат от дъждовете. Аз не я харесвам как е при мен ,но съм виждала по-добре изглеждащи екземпляри .
Няма достатъчно височина за подвеждане ,макар че може да се опита.Но розите ,които подвеждаме оставяме с макс 4-5 клона и да са по-дълги .Нейните клони могат да се огъват ,трябва да им се постараеш да ги хоризонтираш.Аз я държа по-ниска ,именно заради рахитичните клони .Уж,за да е по-компактна.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”