Мечтание за градина

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4529
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 2703 пъти
Получил благодарност: 1263 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Polin »

Шами, градинката ти става все по-красива и много цветна :liubov:
Розите от прекрасни по-прекрасни :potekoha: , седума е страхотен :liubov2:,
а ириса грее :ieeee:
Браво :tzvetentze:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8595
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 983 пъти
Получил благодарност: 773 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Благодаря Поли :tzeluvka:
Градината отвлича мислите ми,радва ме.Не е нещо особенно но за мене си е предостатъчно.Доволна съм,обикалям си я когато мога .Зарежда ме със положителна емоция :daaa:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8595
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 983 пъти
Получил благодарност: 773 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Отново размисли и страсти по никое време.Гледам :ovtza: ,гледам :ovtza: ,изгледах си очите как в три поръчки форумът избира нарциси,лалета и други пролетни луковици.А аз,аз само зяпам.Държа бе,държа се.И как няма :lol: Отварям празното портмоне,пак гледам :shock: :hmmm: Заделила съм парите за божурите и то не остана кажи речи :hmmm: Къде ти пари за лалета и нарциси.И като си помисля колко съм купувала,садила и после няма почти нищо,опитвам се да се самоуспокоя.
Сиреч,това е наливане само от пусто в празно и се прави само,ако си си надвил над масрафа :daaa:
Кого залъгвам,себе си естественно :ufff:
Ах, какви мечти ми се заформиха лалеени и нарцисени,ум да ти зайде :angel2:
И бързо ме презимиха със обаждане от една банка. :lol:
Отивам да се успокоявам в градината и да обмислям как от нищо да направя нещо. :hmmm:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Мечтание за градина

Мнение от calico »

Шами, отлични рози си показала, чудни, добре гледани.
Съмър Сонг колко ти е висока вече, и тясна ли върни нагоре, демек храста не се разпростира на ширина, нали?

...и Шами, гледах, гледах, и очаквах не само цветя, ами и градина, гледки, панорами, ама не видях, аз ли пропуснах, или ти? :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8595
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 983 пъти
Получил благодарност: 773 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Мила Калико,добре си ми дошла.Знаеш ли колко ми липсваше :tzeluvka:
Липсваха ми разнообразните разговори по по-особенна тематика :D
Гледки и панорами тая година няма ,аз не съм в норма както се вика :snif:
А розите,това им харесвам на розите,почти сами си се гледат :daaa:
Последно промяна от Shami на Май 28, '20, 13:14, променено общо 1 път.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Мечтание за градина

Мнение от calico »

Shami написа: Май 28, '20, 13:09 Мила Калико,добре си ми дошла.Знаеш ли колко ми липсваше :tzeluvka:
Липсваха ми разнообразните разговори по по-особенна тематика :D
ей, девойко :tzeluvka: ми почвай ги

ама и панорамите си искам :daaa: :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8595
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 983 пъти
Получил благодарност: 773 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Съмър Сонг засега върви много добре,катеря я отстрани на асмата на Свекчо и той все ме кандърдисва да я орежа като храст,но откакто видях една снимка при рускините на същата роза качена като асмалък,реших ,че искам същата.
Сега,клоните в основата са и три или четири,мисля четири,но един съхне.Един се катери,почти е стигнал асмата,но не се е качил и два клона висят странично.Тук съм в чуденка за тези два странични клона.Те в момента дават пищност в средата на розата,да ги катеря ли и тях и дали няма да ми трябва още нещо да забия отстрани на асмалъка за да ги катеря отделно.Ама как ще стане ми е много чудно :hmmm: Обаче основата на розата ще се оголи :daaa: Ще погледна пак при рускините да видя :daaa:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8595
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 983 пъти
Получил благодарност: 773 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Иначе,обходих розите преди малко и Dee Dee Bridgewater ме оставя в :shock: :potekoha: Това розе го гледах също при една рускиня със много хубава градина.Голяма катереща се роза.При мене за първа година дава цветове,засадена е на сенчесто място,да ме пита човек що така и я чаках доста години да нарасне от резник.Макар и малка,смея да твърдя,че моята е много по-хубава от тази на рускинята.Такива красиви и големи цветове вади :potekoha:Но си трябва опора и за нея.А пари нъц :snif: Като стане годна за обща снимка ще я снимам цялата,нищо,че е малка още :stiskam: Резниците бяха два и ги садих на две различни места.Миналата година ми се показа цвят на другия резник,много по-малък от този.Сега обхождам мястото и резника го няма.На негово място се кипри новопосадения Christopher Marlowe. :hmmm: Що така,обърках ли нещо.
Изчаквам да видя и другите рози в този участък,че още съм садила,но би трябвало отдавна да има цвят Bridgewater.
Е,ето такива ги върша. :ufff:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8595
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 983 пъти
Получил благодарност: 773 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

И като се е видяло,че ще карам по бедност по натататък трябва да се справям със това което разполагам до момента.
Мисля,оглеждам,не,че има много за оглеждане :hmmm: Завъртат ми се някакви идеи ,но засега са само проблясъци.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8595
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 983 пъти
Получил благодарност: 773 пъти

Re: Мечтание за градина

Мнение от Shami »

Заскитала съм се по баровете и темата ми си остана безстопанствена :lol:
Имах и имам доста други неща за вършене и използвам момента докато съм по читава да ги върша тях.Та градината пак е на заден план,но поне и се радвам,оглеждам я,зареждам се с красота.
Нещо тези дъждове уж добре да влияят на розите а като,че обратното ми се струва да е :hmmm:
Нестига,че всичко клюмна,даже Коко Локо,а листата нещо не са както трябва свежи.Не знам какво точно вали от горе,но не е читава работата и растенията го усещат.Все едно вехнат вместо да са свежарки.Помислих си,че проблема е в това,че не ги пръскам с нищо.Но и предишни години не съм пръскала,а такова чудо не е било.
Поне се разрових и намерих надписа на тъмночервената си роза,да не забравя да го запиша
Astrid Grafin von Hardenberg ,изкривих се докато го прочета,надписа доста се беше зацапал,наложи се да го сваля и на светлината хубаво да го огледам.
А онази роза за която мислех,че съм объркала и съм дала грешно име,ходих,огледах хубаво,тя си е,не съм сбъркала.Изглежда,че при мене Бременските музиканти са много цъфтеливи и са се разперили нещо още от малки.
До нея обаче имам засадена друга роза,а името не видях.Храстчето е доста дребно на вид,но взе ,че изкара един огромен цвят.Трябва да го щракна и да ровя за името.
Друга роза пак сега цъфти за първи път Honey Dijon,също огромен цвят,но клюма.Защо клюма,от дъждовете ли е :hmmm:
Тази роза ми беше мечталка,изпросих си резник от Дара,засадих го,прихвана ми се и на следващата година я минах с мотиката.Място не можех да си намеря.Нея и още няколко други розета им видях сметката.
Но съм я поръчала отново миналата есен,вече с корен,хич не ми се чака повече и сега тя да ми клюмне така.
Още една роза Charles Darwin,за нея нямам забележки вече,тя си е такава ,много я дебнех и тръпнех в очакване.Не беше лоша,като начало мисля се справи перфектно.
И съм се замислила от вчера,какво се случва с принца на Монако.Защо няма цвят все още.
Трябва да ходя да ги нащракам преди да са опадали цветовете :daaa:
Но преди това искам да си запиша още неща.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”