Градинката на Дилянка

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Аватар
tronix_bg
Виенско кафе
Мнения: 392
Регистриран на: Юни 25, '14, 14:01
Дал благодарност: 28 пъти
Получил благодарност: 16 пъти
Обратна връзка:

Re: Градинката на Дилянка

Мнение от tronix_bg »

dilyana.ivanova написа: Май 10, '20, 18:48 tronix_bg, арката на входа е с източно изложение и слънце огрява до обяд, а от едната й страна на 2 метра има ябълка, и тя прави шарена сянка от 10 часа сутринта. Там от едната страна са Утопия и Варшавската Нике, от другата са Хубавата булка, Шин шигуоку и Май дарлинг. Всички се развиват чудесно на полусянка. Утопия е страхотен клематис, мощен и много цъфтежен, прилича на Фонд Мемориз, но цвета е малко по- дребен. Комбинирах го с Варшавянката, защото и тя обича следобедна сянка, но миналата година тя беше много малка и не си засякоха цъфтежа. Сега изглежда ще цъфтят заедно. Ще показвам снимки, чакам ги до 10 дни да започнат😉 Ето няколко от 2019
Дилянка, много благодаря за отговора :tzeluvka:
Личи си, че всички комбинации при теб са подбрани внимателно. И всичките са ти повече от чудесни. :liubov2:
Като приказка ти е домът :nod:
Имах Фонд Мемориз от форумна поръчка преди няколко години,
но за съжаление нещо не му хареса мястото и се загуби.
Утопията много ми харесва, наистина имат голяма прилика с Фонд Мемориз.
Аз търся някой сорт, който хем да е добър катерач, хем да цъфти на полусянка
и да е или в тъмносинята гама, или в червено-розовата.
Мястото му ще бъде под една огромна круша до малък розов храст, цъфтящ в кремаво бяло.
За опора има обикновена мрежа на селски двор (за сега). :idea1:

Приемам предложения :nod: :tzvetentze:
- Да, мила моя, - каза ми Съдбата. – Нима не знаеш, че от мен можеш да си купиш само семена...
"Притча за семената"
http://www.gnezdoto.net/mydrost/540-liu ... na-sydbata
Аватар
dilyana.ivanova
Kафенце
Мнения: 48
Регистриран на: Фев 24, '20, 17:32

Re: Градинката на Дилянка

Мнение от dilyana.ivanova »

Привет на всички :liubov:, време е за седмичен отчет от моята градинка :liubov2:. Тази седмица има още нови разцъфнали цветенца.
Започвам от входа на къщата
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


И пазителка та на градината :liubov2:
Изображение
Аватар
dilyana.ivanova
Kафенце
Мнения: 48
Регистриран на: Фев 24, '20, 17:32

Re: Градинката на Дилянка

Мнение от dilyana.ivanova »

Продължавам към вътрешния двор

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
dilyana.ivanova
Kафенце
Мнения: 48
Регистриран на: Фев 24, '20, 17:32

Re: Градинката на Дилянка

Мнение от dilyana.ivanova »

Следва слънчевия югозападен ъгъл с флориди и принцеси

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
dilyana.ivanova
Kафенце
Мнения: 48
Регистриран на: Фев 24, '20, 17:32

Re: Градинката на Дилянка

Мнение от dilyana.ivanova »

И накрая тичинки и панорами от Английския кралски двор :lol: на дървената арка, обгърната от смокинови и палмови листа :D

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градинката на Дилянка

Мнение от dar »

Дилянче, много цветно е при теб ! Красиви и интересни клематиси имаш! Благодаря ти, че ги споделяш с нас! Тази Утопия коя група е? От една клематисова фея, Тобо преписаха съчетанието на Варшавския найк с Фонд меморис за компания на розата Очи за теб. Четвърта година мъка . На видно централно място са, а от тая детска болест няма отърване. Тази година Варшавския найк я подмених, че се беше затрила нацяло. Ако пак не вървят нещата се чудя с тази Утопия ли да не пробвам, зависи от групата и предлагането й.
Аватар
dilyana.ivanova
Kафенце
Мнения: 48
Регистриран на: Фев 24, '20, 17:32

Re: Градинката на Дилянка

Мнение от dilyana.ivanova »

:arrow: dar, привет :dovolen: Утопия е трета група, японска селекция, получена от кръстоска на Флорида и неизвестен клематис. Фонд Мемориз е английска глезла, по-капризна и претенциозна, имам вече и двата клематиса. Цвета на Утопия е малко по-дребен, с по-заострени листенца, и има една жълта ивичка на всяко листо, когато се отваря, Много мощен и издръжлив е, трета година е при мен и цъфти до октомври, не е боледувал досега, а Варшавската Нике се рестартира миналата година. Взех го от Полша, за съжаление не съм срещала да го предлагат тук :tzvetentze:

Изображение

Изображение
Аватар
Ян бибиян
Kъсо кафе
Мнения: 77
Регистриран на: Апр 11, '19, 21:10
Местоположение: Смолян
Дал благодарност: 57 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Градинката на Дилянка

Мнение от Ян бибиян »

Много хубо и цветно е тук. Дилянка много добре подбрани цветово клематиси. Поклон невероятна ферия
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Градинката на Дилянка

Мнение от dar »

Дилянка, никакви претенции нямам за размера на цвета. Комбинацията е страхотна! Варшавская найк я взех април тази година от магнолия Пенков. Предлагат много хубави клематиси. Дано тръгнат вече, не знам какво ня мога да им угодя. Тази Утопия от къде ти е? Даже като име не я бях чувала.
Аватар
dilyana.ivanova
Kафенце
Мнения: 48
Регистриран на: Фев 24, '20, 17:32

Re: Градинката на Дилянка

Мнение от dilyana.ivanova »

Добро утро, dar :tzvetentze: - Утопия я взех от Полша- направих поръчка на 12 клематиса от там през есента на 2018, от e-clematis. Бях си харесала Фонд Мемориз, но тогава го нямаше никъде и когато разглеждах каталога на поляците, се влюбих в Утопия- може да се каже, че направих поръчката заради нея :nod: и не съжалявам.Ако правите обща поръчка от там, горещо ти препоръчвам да я вземеш. Другия вариант е да пробвам да вкореня резници- имам един успех с клематис от 3-та група :D Фонд мемориз го намерих миналата година в Магнолия Петков, беше последна бройка и веднага го грабнах, тази година цъфна - наистина е много красив, но Утопия не му отстъпва и го бие по цъфтежност и обилност :gush: Хубав и слънчев ден
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”