Коледни играчки - направи си сам

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Коледни играчки - направи си сам

Мнение от ravik »

Понеже не мога да намеря старата тема :oops: , хайде тук да съберем идеи как да си направим ефектни и оригинални коледни играчки. (ако ми посочите и старата тема, ще ги слея ;) )

Долните са украси, направени изцяло и само от естествени материали - изсушени плодове или обелки от плодове, шишарки, канелени пръчици, чушки :D :

Изображение

Изображение

Изображение

А така изглежда цялата елха:

Изображение
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
marioletka
Кафе с мляко
Мнения: 272
Регистриран на: Дек 1, '10, 18:32
Местоположение: до София

Re: Коледни играчки - направи си сам

Мнение от marioletka »

Здравей ravik, много приятно се изненадах когато видях играчките, които си направила изцяло от природни материали. Аз съм голям почитател точно на тема украса на дома от природни материали.Може ли да ми кажеш по подробно как си ги направила. Много ме заинтригува.
Песимистът вижда трудности във всяка възможност, оптимистът - във всяка трудност - възможности.
Уинстън Чърчил

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... 8148402236
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Коледни играчки - направи си сам

Мнение от lila »

Изображение

Аз не съм ravik, но тъй като тази играчка съм я реализирала неколкократно, бих могла да обясня.
Отива се на пазара на Красно село или на Иван Вазов. Намира се сергия, която да разполага с търсения от артикул - суха люта пиперка (чушка) и се закупуват не повече от 200 - 300 гр (количество, достатъчно за гирлянд). На същите пазари има и малки магазинчета с надпис "галантерия". В тях може да се намери шнурче или канапче с харесван от нас цвят. С шило или обущарска игла с широко ухо се пробиват чушките (пиперките) в горния край и се нанизват на канапчето (шнурчето). След това се окачват на клонка, близка до коледната трапеза. От личен опит мога да кажа, че този род еко играчки рядко оцеляват и след 12.00 часа влизат в менюто :tzvetentze:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Коледни играчки - направи си сам

Мнение от johnstalker »

След празниците, чушките се даряват на Ботаническата градина, където г-н Пенков ще ги използва по истинското им предназначение! :)
Аватар
marioletka
Кафе с мляко
Мнения: 272
Регистриран на: Дек 1, '10, 18:32
Местоположение: до София

Re: Коледни играчки - направи си сам

Мнение от marioletka »

Здравей Lila,
Благодаря ти за барзия отговор. Аз се обърнах към инициаторката на темата, защото за първи път попадам на нещо такова, страшно ме изкефи :) най-вече ме интересува това с шишарките как става. Много ми харесва украса с шишарки, но не мога да измърдя как да им направя дръжки да ги закачам на елхата. Най-вероятно се пробива с нещо или....Благодаря още веднъж и за твоето предложение ще се възползвам и тази година елхата най-вероятно ще приеме много необичаен до сега за мен вид :)
Песимистът вижда трудности във всяка възможност, оптимистът - във всяка трудност - възможности.
Уинстън Чърчил

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... 8148402236
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Коледни играчки - направи си сам

Мнение от lila »

:hmmm: Разбирам, че искаш да контактуваш с ravik директно, но в момента е много заета с поръчката на кактуси - може би няма достатъчно време. Като приключи, със сигурност ще се включи. До тогава можеш да пробваш с рибарски конец - корда, който да прекараш под най-дънните покривни вдървени люспи на шишарката (листенцата) и да изтеглиш през тях нагоре до основата (дъното на шишарката). Рибарския конец е леко разтеглив, можеш да оформиш с него клуп и да вмъкнеш някаква кукичка или закачалчица - например от обикновен кламер. Ще чакаме да пуснеш снимки на твои авторски изработки :tzvetentze:
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Коледни играчки - направи си сам

Мнение от orkud »

Може също да се залепи с топъл силикон :daaa:
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Коледни играчки - направи си сам

Мнение от lila »

Наистина може :D ами давайте и други идеи :tzvetentze:
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Коледни играчки - направи си сам

Мнение от orkud »

Ето моето предложение
Необходими материали - изгоряла крушка, парче панделка, някакви боички за рисуване, салфетка с коледен мотив и малко Ц200 или сухо лепило
1.Боядисвате крушката бяла
2. Залепяте със сухото лепило или Ц200 избран мотив от салфетката
3. Боядисвате около мотива с боичките в подходящ цвят
4. Пръскате с лак или намазвате с лак /по желание/
5. Връзвате панделка и дръжчица за окачване на крушката

Краен резултат

Изображение

Изображение
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Коледни играчки - направи си сам

Мнение от Titi »

Фантастични са :dovolen:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”