Чушки и домати и други зарзавати

Модератор: Миша

Публикувай отговор
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 668
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 9 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от lidiq_macka »

На 28ми февруари сложих да рътя на мокра салфетка пиперите и чушките.От 2015г. имах забравени един хубав пипер и чушка, та реших да ги пробвам.Познайте кои първи показаха кълнчета - ами тези двата сорта от 2015 та.Другите още дремят.
Вятър
Kафенце
Мнения: 21
Регистриран на: Авг 23, '15, 20:14
Местоположение: н. в. 900 метра

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Вятър »

Имам малка площ за зеленчуци, които миналата година садих на етапи докато се освобождаваше терена и беше истинско мазало и много трудно за поддръжка.Иска ми се тази година да започна с ясен план.

Ще садя домати , един ред чушки, салатки, репички, моркови, краставички и тиквички , ягоди .
И подправки.
Има ли някакви правила за разположението на растенията? Напр. в каква посока да са редовете?,
При мен е един правоъгълник, в който мога да садя от изток към запад или от юг към север посока на редовете.
От изток страната , която граничи с телена ограда е на 1 метър почти изцяло засенчена през лятото от дърветата на съседа и ми се иска там да има нещо, което не му влияе толкова липсата на пълно слънце. Напр.чесън, арпаджик и салатки ? или моркови? Или ягодите мога да преместя там? Дали е подходящо?

Ако не е това правилната тема за подобен въпрос, бихте ли ме насочили?
Icon
Кафевар/ка/
Мнения: 794
Регистриран на: Фев 4, '19, 14:41

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Icon »

run. написа: Фев 29, '20, 23:00 ....
Какво смяташ да рекламираш icon...
:dovolen:
ами...., кой каквото му се отдава, ако бях в Америка, щях да рекламирам спаначена баница... :lol: .., ама тука всеки може да си я прави и не смея да се впускам много в постният рекламен бизнес.... :lol:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
alys
Чист кофеин
Мнения: 6106
Регистриран на: Авг 12, '19, 22:03
Дал благодарност: 2369 пъти
Получил благодарност: 1336 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от alys »

И пиперът чака ;) по-добри времена. На заден план са изтормозените домати.

Изображение
Аватар
ivrabetsa
Кафевар/ка/
Мнения: 828
Регистриран на: Ное 15, '12, 23:50
Местоположение: Близо до морето

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от ivrabetsa »

Вятър написа: Мар 1, '20, 13:53 Имам малка площ за зеленчуци, които миналата година садих на етапи докато се освобождаваше терена и беше истинско мазало и много трудно за поддръжка.Иска ми се тази година да започна с ясен план.

Ще садя домати , един ред чушки, салатки, репички, моркови, краставички и тиквички , ягоди .
И подправки.
Има ли някакви правила за разположението на растенията? Напр. в каква посока да са редовете?,
При мен е един правоъгълник, в който мога да садя от изток към запад или от юг към север посока на редовете.
От изток страната , която граничи с телена ограда е на 1 метър почти изцяло засенчена през лятото от дърветата на съседа и ми се иска там да има нещо, което не му влияе толкова липсата на пълно слънце. Напр.чесън, арпаджик и салатки ? или моркови? Или ягодите мога да преместя там? Дали е подходящо?

Ако не е това правилната тема за подобен въпрос, бихте ли ме насочили?
Обикновено посоката на редовете е север - юг.На сенчестото място можеш да поставиш подправките,салатки,чесън,лук,моркови.Ако не е плътна сянка от орехи например,можеш да поставиш там и краставиците.Всичко друго иска пълно слънце!
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4877
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 50 пъти
Получил благодарност: 645 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от ivko69 »

Аааа,оставете че чесновата муха ми нападна чесъна,ами днес като скосих с плоскореза сидератите,и оплевих поклай лука,миии....и той е отишъл на кино..Почти всичкия е с навито централно листенце и вътре в главичката по едно бяло,почти прозрачно червейче...Айде този е малко,щеше ми се да имам за зелено,ами на лозето жената е насадила шест килограма за зимата...Утре отивам да го пръскам ли,да го поръсвам с пепел ли,ма трябва нещо да направя... :hmmm: А при тъщата няма никакви поражения,вчера пак погледнах,че ходих да пръскам хризантемите защото бяха пълни с въшки...
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4877
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 50 пъти
Получил благодарност: 645 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от ivko69 »

Такаааа,ходих на лозето..Закарах близо 40кг пепел,напудрих с гевгира лехите,стана много равномерно...Лука тамън е тръгнал и се е наредил екстра..Мисля че улових момента..Остана ми пепел като за още два пъти да го напудря,и ще го направя.... ;)
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 614
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 66 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Дон Домат »

Дойде време и за пипера.При мен най-добре става Хисарската капия има и малко Слоново ухо.Тази година изцяло на изкуствено осветление.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
НАМ
Кана кафе
Мнения: 557
Регистриран на: Юни 20, '18, 11:41
Дал благодарност: 195 пъти
Получил благодарност: 125 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от НАМ »

Дон Домат, екстра ти е пипера. Ти кога го ся, че вече и цъфти?
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 614
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 66 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Дон Домат »

НАМ написа: Апр 24, '20, 23:38 Дон Домат, екстра ти е пипера. Ти кога го ся, че вече и цъфти?
Благодаря ти. Аз не записвам... сях няколко пъти, този май е от февруари. :hmmm:
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”