Калистемон /Callistemon/

Публикувай отговор
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Калистемон /Callistemon/

Мнение от lenuza73 »

zdarvejte....аз съм съвсем нова...четох за калистемона и в момента и аз се чудя какво да го правя...имам такъв закупен още април и го боднах в градината,но разбирам че май трябва сега да го вадя и прибера на топло...живея в района на Балчик....та възможно ли е да не се прибира или е наложително...ето го и него Изображениетук е още в саксията

Изображение ето го и в градината
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Калистемон /Callistemon/

Мнение от johnstalker »

Като се има предвид, че калистемонът е ендемит и произхожда от умерените части на Австралия и Нова Каледония, доста сходен климат с този в Балчик, има шанс и да не измръзне.
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Калистемон /Callistemon/

Мнение от lenuza73 »

:o е вече съм в шах...получих съвет да го прибера,че въпреки мекият климат тук по морето зимата си е зима и няма да го пощади......сега пък е възможно оцеляване :dovolen: и какво да сторя....а как не ми се иска да го прибирам,но като знам колко се изръсих за него :cry: ..давайте още мнения :nod:...и още нещо преди 5 дни ми се стори че расте накриво и го извадих ..издълбах по дълбока дупчица в земята и го върнах ,сега е заровен на по дълбоко
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Калистемон /Callistemon/

Мнение от Blue sky »

добре дошла :nod:
според мен - щом си го местила - вади от земята и прибирай в саксия
климата и да е горе-долу идентичен - можеш да експериментираш с възрастени, добре вкоренен, храстов екземпляр, който и да му измръзне надземнаа част, ще избие от корените
твоят е щамба няма начин да не измръзне горната част
и освен това, корените не са имали време да се вкоренят, сега щом си го вадила - пък съвсем няма никакво време за адекватно вкореняване, така че - прибирай тази зима, пък за следващата - ако го сложеш напролет в земята, добре се вкорени и прочие - можеш и да опиташ да го оставиш да зимува навън :stiskam:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
EliD
Виенско кафе
Мнения: 368
Регистриран на: Сеп 8, '10, 14:36
Местоположение: София

Re: Калистемон /Callistemon/

Мнение от EliD »

Аз тая есен съм на поправителен с калистемона :cry: Първия път не успях да си го захвана от резник и сега имам обещани нови, пък дано да успея, че е доста интересен.
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1619
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 9 пъти
Получил благодарност: 118 пъти

Re: Калистемон /Callistemon/

Мнение от Бобсъна »

johnstalker написа:Като се има предвид, че калистемонът е ендемит и произхожда от умерените части на Австралия и Нова Каледония, доста сходен климат с този в Балчик, има шанс и да не измръзне.
Всъщност климата на Австралия няма нишо общо с този на Бъллгария и естествено Калистемона няма как да оцелее в жестоките зими на Североизтока.... :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
Изображение
dal

Re: Калистемон /Callistemon/

Мнение от dal »

Бобсъна написа:
johnstalker написа:Като се има предвид, че калистемонът е ендемит и произхожда от умерените части на Австралия и Нова Каледония, доста сходен климат с този в Балчик, има шанс и да не измръзне.
Всъщност климата на Австралия няма нишо общо с този на Бъллгария и естествено Калистемона няма как да оцелее в жестоките зими на Североизтока.... :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
което си е голата истина , ами не съсипвайте растенията....
ибез това лятото беше шантаво и не съм видяла една снимка да са цъфтели , а моят цъфти януари и толкоз
ето така /виж датата/
Изображение

Изображение
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Калистемон /Callistemon/

Мнение от johnstalker »

Бобсъна написа: Всъщност климата на Австралия няма нишо общо с този на Бъллгария и естествено Калистемона няма как да оцелее в жестоките зими на Североизтока.... :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
Бобсън, умерените пояси и на северното и на южното полукълбо, са умерени. Можеш ли да ми кажеш защо и по какви критерии се определят тези климатични зони? :D
А жестоки зими има в Плевенско, както и жестоки летни горещини. Наистина най-вероятно е надземната част да позагине, ама това няма как да го разберем, ако някой не експериментира. ;) :D
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1619
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 9 пъти
Получил благодарност: 118 пъти

Re: Калистемон /Callistemon/

Мнение от Бобсъна »

Изображение Изображение


Както се вижда 7 зона ,каквато в най добрия случай има в България,я има в Австралия само около вр.Косцюшко-най високият от Австралииските Алпи...Всичко друго е доста по топло отколкото у нас...

За Харднес зоните-тук :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2440 пъти

Re: Калистемон /Callistemon/

Мнение от Мария Николова »

Промених си нагласата за калистемона. Мисля за него като за импала. Голяма красота, но трябва да се преместя при нея да живея - друг начин няма. :eeeh:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”