Бялата джамия в Абу Даби – шедьовър от мрамор, злато, полускъпоценни камъни и керамика

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.

Модератор: scleri

Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Бялата джамия в Абу Даби – шедьовър от мрамор, злато, полускъпоценни камъни и керамика

Мнение от Миша »

Склери, моля те, обясни ми значението на тези цифри, никак не ме бива с логиката :oops:
Изображение
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7295
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 745 пъти
Получил благодарност: 1359 пъти

Re: Бялата джамия в Абу Даби – шедьовър от мрамор, злато, полускъпоценни камъни и керамика

Мнение от ljuboznatelna »

Часовете са за молитвата. А датата долу е според ислямския календар. Ама много си наблюдателна, значи! Аз само орнаментите гледам :)
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Бялата джамия в Абу Даби – шедьовър от мрамор, злато, полускъпоценни камъни и керамика

Мнение от Гео, граф »

ljuboznatelna написа: Дек 3, '19, 22:26 ... Имам една стая в строеж, отдавна ми се върти из главата да е нещо ориенталско като интериор. Тия златни капители започвам да ги мисля сега :mrgreen:
... и фототапет с голям бял кораб :swink: :ssmiah: :ssmiah:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3886
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 53 пъти
Получил благодарност: 284 пъти

Re: Бялата джамия в Абу Даби – шедьовър от мрамор, злато, полускъпоценни камъни и керамика

Мнение от scleri »

В началото си помислих че часовника показва времето в градове които са важни за исляма. Така както часовници по летища и хотели показват времето в някои световни столици. След това обаче ми направи впечатление че има разминаване в минутите. Нашите мюсулмани знаят че трябва да се молят пет пъти на ден, и го правят в определени часове. Ислямският календър обаче е лунен за това точното време за молитва всеки ден се променя в зависимост от фазите на луната. Това е така да се каже часовник за перфекционисти в молитвите.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Бялата джамия в Абу Даби – шедьовър от мрамор, злато, полускъпоценни камъни и керамика

Мнение от Миша »

Благодаря! Наистина ми беше интересно , това с лунния календар никога не би ми хрумнало

Склери, сигурна съм, че можеш още много интересни неща да разказваш, знам, че преди да видиш някое място вече си изровил безброй интересни истории, моля те, разкажи още нещо, Дубай ми е абсолютно неясна материя, не искам само да видя, искам да науча , всяко място го правят хората, техните истории , съдби , обичаи
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3886
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 53 пъти
Получил благодарност: 284 пъти

Re: Бялата джамия в Абу Даби – шедьовър от мрамор, злато, полускъпоценни камъни и керамика

Мнение от scleri »

Мише, в началото си мислех че Дубай е твърде популярно, и посещаемо място, и не си заслужава въобще да ви споменавам за това пътуване. След това реших да ви покажа само двете от допълнителните екскурзии които според мен си струват парите. Сега като гледам снимките / някои от които по мое скромно време са горе долу сполучливи / си мисля че все пак си струва да се изфукам, и да ви разкажа това онова за тия далечни земи. Само трябва да минат ден, два да ми се подредят мислите, защото сега все още надделяват чувствата.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Бялата джамия в Абу Даби – шедьовър от мрамор, злато, полускъпоценни камъни и керамика

Мнение от Миша »

Благодаря, Склери! Ще чакам с нетърпение !!!

И не чакай много ;) , често емоциите са точно тези, които ни помагат най-точно да предадем впечатленията от дадено място , ще ми се и аз да изпитам поне малко от това, което си почувствал ти :tzvetentze:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Пътешествия и туризъм”