МИРЪКЪЛ ГАРДЕН - една приказка нарисувана с цветя.

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.

Модератор: scleri

Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5274
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 105 пъти

Re: МИРЪКЪЛ ГАРДЕН - една приказка нарисувана с цветя.

Мнение от Daniela Pargu »

Темата е прекрасна,както всички, в които Склери ни разхожда по света! :tzvetentze:
И няма да влизам в спорове за естетика,но ще кажа ,че това е къртовски труд на стотици хора,в едни условия,които не си представяте !Уникална е Миръкъл гарден! А водеща е мечтата да се направи нещо,което природата не е създала на
тези места!Както и много други неща по тези ширини!
Усетът към детайла на арабския творец /във всички сфери - строителство,ювелирни изкуства, поезия и пр./ е достоен за възхищение!
С това не карам никого да се съгласява и да харесва ;)
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3886
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 53 пъти
Получил благодарност: 284 пъти

Re: МИРЪКЪЛ ГАРДЕН - една приказка нарисувана с цветя.

Мнение от scleri »

Мария Николова написа: Дек 3, '19, 10:27
Някой е спечелил конкурса и неговия проект е бил изпълнен, защото е показал как от нищо (2-3 вида цветя) може да се направи нещо, каквото никъде го няма. Направено е великолепно и от там нататък герои са хората, които поливат и поддържат "конете", "дърветата", "замъците", "самолета"...
Мерко, важен е и мащаба. Защото едно е да направиш, покриеш със зеленина и да поддържаш конска глава голяма колкото лека кола друго е когато тази глава е колкото три, четири етажна сграда. На цитираната от теб снимка мащаба им много не личи за това ще кача още една в по-близък план. Вижте колко са високи хората на фона на една от конските глави.

Изображение




Добавено след 15 минути 12 секунди:

Коремче, побелели коси, или едно Склери на фона на безброй цветенца.

Както можете да се досетите снимката не е моя, а на приятел който коварно ме е издебнал, и току що ми я изпрати да се видя що за фоторепортер съм.

Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1031 пъти
Получил благодарност: 2432 пъти

Re: МИРЪКЪЛ ГАРДЕН - една приказка нарисувана с цветя.

Мнение от Мария Николова »

scleri, като не си правиш селфита, тъй ще те папарачат приятелите! :sgiggle:
Да ти е жив и здрав приятеля :stiskam: за тази снимка!
Да ти е жива и здрава съпругата, :stiskam: че ти е дала начален тласък за това място на света, че и ние край вас да видим какви гледки са пленявали обектива ти! :sbow:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: МИРЪКЪЛ ГАРДЕН - една приказка нарисувана с цветя.

Мнение от ljuboznatelna »

Разбира се, че сте прави, че всяко пътуване обогатява, Но ме е яд, когато толкова труд и перфекционизъм дава този резултат. Сравнявам с Япония и нейните градини.
Иначе, Склери, много ми е интересен твоя фоторазказ!
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5274
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 105 пъти

Re: МИРЪКЪЛ ГАРДЕН - една приказка нарисувана с цветя.

Мнение от Daniela Pargu »

Сравняваш несравними неща ;)
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3886
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 53 пъти
Получил благодарност: 284 пъти

Re: МИРЪКЪЛ ГАРДЕН - една приказка нарисувана с цветя.

Мнение от scleri »

ljuboznatelna написа: Дек 3, '19, 21:32 Разбира се, че сте прави, че всяко пътуване обогатява, Но ме е яд, когато толкова труд и перфекционизъм дава този резултат. Сравнявам с Япония и нейните градини.
Иначе, Склери, много ми е интересен твоя фоторазказ!

Ееех. Японската градина е друго ниво. Дори не друго ниво, а цял друг свят. Тя е еманация на японската философия за живота.

Хората създали градината в Дубай са имали съвсем друга цел. Да създадат нещо интересно,нещо шарено, нещо грабващо очите, нещо което забавлява без да те кара много, много да се замисляш. Нещо което да е впечатляващо преди всичко с необичайността, и размера си. Нещо което да привлече масовия турист, а не туриста философ по душа. Щото тия последните не се срещат често в Дубай
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1356 пъти

Re: МИРЪКЪЛ ГАРДЕН - една приказка нарисувана с цветя.

Мнение от ljuboznatelna »

Ха ха , аз му казвам кифленска дестинация :) И Дубай ми е като една кифла. Лъскава опаковка, а вътре - нищо.
Публикувай отговор

Обратно към “Пътешествия и туризъм”