Какво сготвих днес

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Какво сготвих днес

Мнение от johnstalker »

Ще се тества още днес! :)
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2440 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Мария Николова »

Е, ся вече, Джонка, ме подскокуроса и аз да го тествам! :daaa: :ieeee: :ieeee:
Само да разпратя по темите фотките, и ще ида да взема продукти. Ще ги направя 3 ветрила. Моите млади съседи от нашата площадка ми носят агнешко по "агнешките" празници, а аз ще им занеса довечера патладжанени ветрила, да им взема акъла. :hihihi:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
dung
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1783
Регистриран на: Апр 16, '15, 15:04
Местоположение: Раднево
Дал благодарност: 178 пъти
Получил благодарност: 151 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от dung »

Извинявам се за закъснението - имах проблеми с публикуването :snif:
Ето рецептата:
https://www.zajenata.bg/%D0%BA%D0%BE%D1 ... C7xKPchQlo

Мария е познала, но само началото :dovolen:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2440 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Мария Николова »

Дани, благодаря ти! :gush: :liubov:
Сега ще събера продуктите, но ще го направя утре, за да е готово навреме. Тази вечер Ани и Сашо ще са вечеряли, когато извадя от фурната патладжанените ветрила.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Какво сготвих днес

Мнение от johnstalker »

Изображение

Кума Лиса го спретна.. М-ммм!
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2440 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Мария Николова »

Еха! Браво на Кума Лиса! :daaa:
И моите ветрила станаха ммммъ! Чаках, чаках фурната да загрее и... няма никой в къщи! :ufff: :ufff: :ufff: Кой знае преди колко години е изгоряла и съм забравила. :eeeh:
Бях предвидила 3 ветрила за Сашо и Ани да им занеса. Наложи се да изчакам, докато Ани се върне от работа към 7:30 и да ги занеса в нейната фурна. Задърпаха ме да седна при тях на аперитив, та ги дочакахме да се опекат.
Добавих ивици гъби и лук .
Получиха възторжено одобрение. Много добре върви с ветрилата розе, проверено!
Проверете и вие! :daaa: :ieeee: :daaa:
Не ходих с фотото, но Сашо прати една телефонна снимка на двама ни на Пепеляшка, на която се вижда втората тавичка с две ветрила на масата. Утре Вили може да я покаже.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Еличка »

Любимо ми е, леееекичко по-различно го правя. Вместо бекон слагам сирене. Кашкавалът го слагам накрая отгоре и под него задължително! босилек.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2248 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от pepelqshka71 »

Големи подкокоросвачи сте. Ще се готви, то е ясно, щом и Мери направи тези ветрила, вече ми е неудържимо мммм.
Мерко наздраве и дано нямаш нищо против да пусна снимката на прекрасното ти ястие с две любими мои физиономийки. Поздрави на Ани :tzeluvka:

Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2440 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Мерси, Вили! :sbear: Казах на Ани да отвори от Гугъл форума и да търси Готварство. Да видят снимката. :angelche:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3611
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 39 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от venetka70 »

Не са ястия, а салати, ама снощи кълцах и бърках до сред нощите. Уча узбеките на разни неща, че нещо ми изблудня от тоя техен плов и манты. Втори път вече печем червен пипер и патладжани на мангал. Предния път им правих кьопоолу. Омахаха една голяма купа за нула време. Сега им направих салата от печен червен пипер с чесън и магданоз, втора салата само с патладжан печен и огромно количество зелен кориандър и чесън. Докато чаках да се разпали мангала си чоплих из цветната градинка. Открих чудна тученица и то доста. От къде се взе не знам. Две години тука никъде не съм виждала тученица. Орязох я и те ти трета салата с нея, изцедено кисело мляко и отново чесън за аромат. За обяд раздадох половината от салатите, за вечеря поемат и останалите количества от салатите в кутийки към разни места по домовете на колегите и колежките.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”