Помoгнете да избера правилното растение

Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5057
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Помoгнете да избера правилното растение

Мнение от Lilly »

Силвето ни измисли забавление, докато тя работи / или ваканцува някъде :lol:
Потвърждавам си мнението - най-добре е да обиколи разсадниците .
В Хевис преди два дни видях такава красива облепиха....от снимките в нета точно тоя трънак сигурно никога не бих си избрала
На живо едно от дърветата мнооооого ми хареса / по-скоро храст
А има толкова много градински центрове, много растения се внасят от вън - във всички случаи ще намери много подходящи видове, които на нея й харесват / не на нас :D

Миленче, не мисля , че твоят физокарпус е Diabolo - по-скоро бих предположила, че е Physocarpus opulifolius LITTLE ANGEL - и той наистина е много красив, както и Physocarpus opulifolius ALL BLACK 'Minall2' / от Шмид съм ги купувала и двата сорта са невероятни/ . Но дали няма да се бият тия прекрасни цветова на листата с цветовете на саксията - не мога да кажа, не си го представям само от една снимка
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Помoгнете да избера правилното растение

Мнение от Havga »

Момичета, вярно е, че бачкам здраво в момента, но ви и чета. И ви обичам! :gush:

Имам време си мисля, да подбера правилното растение и най-вече започвам да планирам тур из разсадниците. Лошото е, че аз много много не ги знам. Освен Братаница и Екзотикплантс на Таралас (където отдавна се каня да отида), дайте някакви други разсадници, желателно е в региона около София и до 150 км. в околовръст.
Искам да е поотраснало растението- нямам търпение да го чакам да се развива от бебе, дори ако трябва да се плати повече :).
Определено ме тегли към дърво, а не храст. При това е желателно (ако е възможно) да с високо стебло, за да може да се минава под него без много да се заляга..., Широколистно или иглолистно още не сме решили. Сякаш най-ми харесват ацерите с разперена ефирна корона и прекрасни цветове :sheart: , но видях и доста иглолистни на присадки, които много кефят. Ще видим.
БТВ Саксията не е чак толкова претенциозна, може би от слънцето и контраста снимката е излязла толкова "лъскава" иначе цветовете са земни и ще издържи почти всичко като растение. Лошото е, че гърлото е по-тясно от най-широката част, което ме навява на мисълта, че каквото влезе вътре, доста трудно ще излезе с всичките си корени.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10114
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 373 пъти
Получил благодарност: 1037 пъти

Re: Помoгнете да избера правилното растение

Мнение от МГХ »

Lilly написа: Юли 10, '19, 10:23 Силвето ни измисли забавление, докато тя работи / или ваканцува някъде :lol:
...........
Миленче, не мисля , че твоят физокарпус е Diabolo - по-скоро бих предположила, че е Physocarpus opulifolius LITTLE ANGEL - и той наистина е много красив, както и Physocarpus opulifolius ALL BLACK 'Minall2' / от Шмид съм ги купувала и двата сорта са невероятни/ . Но дали няма да се бият тия прекрасни цветова на листата с цветовете на саксията - не мога да кажа, не си го представям само от една снимка
Права си Лили. Грешката е моя. Physocarpus opulifolius LITTLE ANGEL е. И в кашпа изглежда така Изображение
Силве, ти не ни слушай чак толкова, а си избери нещо по сърце. Ние си се забавляваме да даваме идеи, пък може нещо да ти хрумне от тях :hihihi:
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Помoгнете да избера правилното растение

Мнение от Havga »

Breda написа: Юли 9, '19, 19:53
Иначе ацер задължително трябва да имаш на терсата :daaa: ,но в елегантна неутрален цвят саксия.
И да не я сложиш до бидона :lol: :gush:
Е къде да я сложа ? Тя тази тераса да не е ратегателна :hihihi:
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Помoгнете да избера правилното растение

Мнение от calico »

Силве, виж и разсадник Хевис, в Добни Богров, ще ги намериш в интернета. Имат доста големи растения, имат и хубави ацери, и иглолистни, и широколистни дървета.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1602
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 13 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Помoгнете да избера правилното растение

Мнение от tsvetina »

Хавга, страхотна саксия!!! Като я гледам, си мисля, че много ще й отива растение с лъскави тъмнозелени листа, така ще изпъква самата саксия, просто растението ще я подчертае. Виждам, че предпочиташ дърво, но няма ли да му е тясно след време? Храстът, от който съм очарована в градината е калина viburnum sargentii onondaga, но не зная каква му е кореновата система...Цъфти прекрасно пролетта, след това образува лъскави червени плодчета, които се запазват зимата. Според мен подлежи на оформяне.
Така е лятото.
Изображение

Есента.
Изображение

Зимата
Изображение


Тази снимка е от нета, само пролетта не съм я снимала моята.
Изображение
Иначе имам и други предложения - хортензия, лешник и трева. Вечнозелено е също прекрасна идея.
Изображение


Изображение


Изображение Не бързай.
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Помoгнете да избера правилното растение

Мнение от Havga »

Хм, днес ходих до Проплант, заради една поръчка от Братаница, но това е друга история. Та там видях доста джиджани растения, с мноого “джиджани” цени :shock:
Така, че наистина ще трябва дълго да мисля и един път да “режа” (главата си) .
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2153
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Помoгнете да избера правилното растение

Мнение от flora »

Havga, момичетата са ти дали много хубави предложения, от които да избираш, а аз ще ти предложа нещо от опит - Сhamaecyparis pisifera boulevard. Имам такъв на терасата в 90см сандъче и на целодневно слънце. Вече трета година си расте без проблем. Игличките са меки и може да се оформя както решиш.Продава се в различни размери. Моят си го украсявам като мини коледно дръвче и му се радвам за празника. Аз съм го купила малък и съм го оставила да расте свободно, но съм с идеята да го оформям в началото така
Изображение
а по-късно
Изображение така или така
Изображение
Сигурно ще трябва все пак да го пресадя от сандъчето в по-голяма саксия някой ден.Под него през лятото може да се аранжират бели или сини невисоки едногодишни цветя, за да не виждаш една и съща саксия зиме и лете.
Каквото и да засадиш в прекрасната си саксия няма значение стига да те радва като го погледнеш.
Изображение Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”