Нов формат на "Снимка на седмицата"?

Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7281
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 726 пъти
Получил благодарност: 1305 пъти

Re: Нов формат на "Снимка на седмицата"?

Мнение от ljuboznatelna »

Ааа, недей с лошо. Не превръщай едно добро начинание в скандал. Няма нужда от сарказъм. Всеки има право на мнение, ако иска да пише, ако иска да гласува, но да обижда останалите с различно мнение - не бива. На мен ми е безразлично как ще стане избора. Повдигам темата, за да може решението да дойде от страна на повече хора.
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 236 пъти

Re: Нов формат на "Снимка на седмицата"?

Мнение от Breda »

Олелеее,ама ти сериозно ли?
Къде видя сарказъм,скандал,че и обиди?
Искрено се извинявам на всички,които го разбират така.
Наистина все забравям,че във форум за хоби,градини и цветя трябва всичко да е официално,сериозно,носталгично,с привкус на драма и големи отговорности и задължения :glupav: :glupav: :glupav:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7281
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 726 пъти
Получил благодарност: 1305 пъти

Re: Нов формат на "Снимка на седмицата"?

Мнение от ljuboznatelna »

Рисковете на невербалната комуникация. Различни хора виждат в едни и същи думи различни неща. Престижна, доволни, важни, драма....На мен баш на сарказъм ми прилича.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Нов формат на "Снимка на седмицата"?

Мнение от Еличка »

Люб, никой от предложените варианти не ми допадна 100%, затуй и не гласувам. Мисля си, че може би някакъв вариант хем лайк, хем и да си пише, който иска. Обаче този, дето брои, как ще стане :hmmm: . Иска ми се още нещо - всеки, който гласува, да помогне на следващия мениджър (ако иска) със снимка, която е харесал.
Такива неща ми се въртят в главата...

Breda, айде без мелодрами, м? Не мисля, че някой има нужда!
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 236 пъти

Re: Нов формат на "Снимка на седмицата"?

Мнение от Breda »

Еличка написа: Юни 13, '19, 16:55

Breda, айде без мелодрами, м? Не мисля, че някой има нужда!
Няма,абсолютно съм съгласна с теб.И аз това казвам,че няма нужда,но "привкус на драма" се възприе като сарказъм .Ще каже човек ,че се решава някакъв съдбоносен въпрос на живот и смърт. В сайт за развлечение!Ама и аз си нямам друга работа,ами откъде ми хрумна да се меся в тази Снимка на седмицата - то сега теми,че и анкети,че тълкования на постове,обидени,така спокойно си беше.Съжалявам,наистина,че повдигнах въпроса.Млъквам вече,че наистина ще стане скандал. :slips:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7281
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 726 пъти
Получил благодарност: 1305 пъти

Re: Нов формат на "Снимка на седмицата"?

Мнение от ljuboznatelna »

Еличка, не знам. На мен лично ще ми дойде в повече ако и трябва да помагам със снимка :) Тази игра ми е повече задължение, отколкото игра. Хубаво е да има снимка на седмицата, особено за ФБ страницата на форума, въпреки, че ме мързи да избирам снимки, ако трябва да съм честна. :D Аз и модератор бях, защото трябваше някой да трие спама и разни грешки, не защото ми беше голямо желание. Не може само кеф, трябва и малко работа.
Бреда, влязох да гласувам в темата с най-добрите снимки. Ами нямаше такава, под която да не сложа лайк. Много са хубави :sheart:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Нов формат на "Снимка на седмицата"?

Мнение от calico »

Breda написа: Юни 13, '19, 13:33
calico написа: Юни 13, '19, 12:49 не мисля че трябва да се ограничава избора измежду само от "Най-добрите ни снимки". Там все пак всеки качва каквото му е харесало, а може да останат- и остават, извън тази тема десетки прекрасни снимки.
:hmmm: :hmmm: Ограничение е изборът на един човек с 5 снимки за цяла седмица.И точно в стария формат се случва това ,което казваш - " а може да останат- и остават, извън тази тема десетки прекрасни снимки" та не мога да разбера логиката ти някак.
Сега си мисля,да не би титлата "мениджър на седмицата" да е някаква мега престижна и желана,а аз да не съм усетила? Ако е така ,да си остане тогава,щом ви прави толкова доволни ли ,щастливи ли,важни ли ,там каквото е :daaa:

Бреда, когато започна тази игра преди години, гласуване нямаше. Мениджъра на седмицата избираше сам снимката, която трябва да е снимка на седмицата, той и затова беше мениджър- отговорността си беше изцяло негова. Която снимка той посочеше, това ставаше снимка на седмицата. Може би затова ти се струва, че някой е бил важен, доволен и пр. Всеки минаваше през тая "важност", ако така го усещаш ти това.
После нещата се промениха, после дойде и ФБ страницата, и сега гласуваме. Т.е. правилата на играта са се променили. Което е добре, и нормално.
Всъщност, като се замисля, сега доста се използва това лайкване наместо думи, и е нормално да го използваме. Никак не съм против това което предлагате Люб и ти. Просто си говорим...
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2587
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 747 пъти
Получил благодарност: 732 пъти

Re: Нов формат на "Снимка на седмицата"?

Мнение от Lalel4e »

За мен тук нещата стоят доста сложно и объркано - да си кажа като малко по-външен човек. Не външен за форума, а за темата "снимка на седмицата". Тъй като нямам мнооого време за ровене, гледам да мина през някои градини, някои по-важни за мен теми и то даже за моята все не остава, пък за "снимка на седмицата" - съвсем!

Тъкмо щях да предложа мениджъра просто да си избира по свой вкус една снимка и той да определя, прочетох, че така е било преди време, което значи, че нещо и този вариант не се е харесал.
Може би се търси по-голяма обективност, но за да има такава трябва да гласуват всички или поне по-голямата част от форума, а това не се постига при който и да е от начините (поради ниската "избирателна активност" хихи). Това води до затормозяване за мениджъра и на гласуващите - всяка седмица да се влиза в съответната тема, да се зяпа, да се мисли, да се коментира...

То е ясно, че в една седмица се постват много повече от една прекрасни снимки и няма как да се определи наистина нааай-хубавата. Според мен идеята би трябвало да е да се избере ЕДНА от хубавите снимки и дали ще е избрана от един човек, или от 15 - не е ли все едно? Така се спестява целия този сложен процес.
Все пак си имаме и отделна тема за най-хубавите снимки - за тези, които искат да видят повече от една.

За да станат нещата прости и лесни, според мен трябва да има ЕДНА тема "снимка на седмицата", в която да се избира ЕДНА снимка от ЕДИН човек, който да посочи следващия избиращ (мениджър ли го наричате или как там..), той също да избере снимка за своята седмица и т. н. като всеки се стреми да прегледа предходните снимки в темата и да се старае да избере такава от градина, която не е участвала скоро - това само с цел да не се въртят нещата все около 3-4 най-хубави градини и фотографи :)

Всичко останало е сериозен ангажимент с ровене, гласуване, броене...
Това е моето предложение :)
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15876
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 845 пъти
Получил благодарност: 1695 пъти

Re: Нов формат на "Снимка на седмицата"?

Мнение от Гео, граф »

Абе истината е, че играта забоксува от слабата активност, но никой не може да накара хората да играят, ако не им се играе. Давам зор за нея не защото съм ѝ кой знае какъв фен, а за да има какво да слагам на корицата във фейса (то основно заради това се възобнови самата игра). Твърде дълго време си ''играех'' сама, къде видяла, къде пропуснала, и слагах снимки там, затова просто моля за помощ в нещо елементарно и красиво - да поддържаме профила на Хобикафе ако не с друго, то поне със снимки :!:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2587
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 747 пъти
Получил благодарност: 732 пъти

Re: Нов формат на "Снимка на седмицата"?

Мнение от Lalel4e »

Aми Гео, що не ни наредиш ти - пишеш на тоя, на оня "от еди-коя си дата до еди-коя си, ти избираш снимка". Който не може, заместваш - все ще откликнат хора и така. По-малко ангажимент е и за нас. Пък аз бих надничала дотолкова чат-пат да избирам снимка. Ама това с гласуването всяка седмица... в повече ми идва - просто го прескачам :oops:

Или пък просто отваряш на "прекрасните снимки" или как там беше темата, харесваш си снимка и никого не питаш :hihihi:

Уж за по-лесно го пиша, ама май пак само ти се натоварваш така... Аз мисля варианта, който предложих по-горе е най-беболезнен: един избира снимка и намира друг за следващата седмица и така :)

Не знам... тръгнала съм и а акъл да давам :idea1:
Публикувай отговор

Обратно към “Снимка на седмицата”