От А до Я за любимите домати 2019

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
хортензия
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1003
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 121 пъти
Получил благодарност: 126 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от хортензия »

Благодаря за съвета Пламен :tzvetentze:
Мнението на Миша е същото за мое съжаление -овирусени.Сутринта скубя всичко което не ми харесва :cry: Мисля на тяхното место да сложа култуци.Много рано тая година почвам с вирусите,обикновено през август съм виждала такива домати.
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Lizi »

peterstamov написа: Юни 12, '19, 20:53 Имам един мой си сорт тука - Махленска превъзходна. На някой пращах даже. Опрашвам го ръчно с Хъни в оранжерията. Първи домат около 600 грама - едър . Готов узрял - сега направих салатка. Няма нито една семка ????? Що така? Исках да взема семена!
Понякога първият плод не прави семена. И на мен се е случвало.
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Краси Лазаров »

ivko69 написа: Юни 12, '19, 13:58 Добре,лошо няма..Ама аз искам да видя има ли живот в това пакетче,затова правя опити да я размножа..Искам да видя има ли жива триходерма,или няма...Защото водата може да стане кафява и от една шепа пръст... :hmmm: Не че не полях и аз,ама нещо ме ръчка в ребрата и не ми дава мира... Мнооого ме съмнява това пакетче на Агро био...Как на руснаците от ютуб им се получава за няма и седмица,а на мене да ми трябва два пъти повече време,и резултата да не ми харесва..Не мисля че бъркам в подготовката на пробата,просто ме съмнява че препарата е по-възрастен...Затова ще купя от второ място,ако трябва и от трето....И веднъж хвана ли я,ще си я поддържам и ще съм сигурен че поливам с триходерма...
При мен от първият опит се получи нещо,но също ми беше съмнително и чаках доста време. Вторият опит направих с друго пакетче,което преседя в неотопляемо помещение на градината. Цветът му беше доста променен и опита направих не в зърно,а в 1% разтвор на тор. До сега няма никакъв резултат за разлика от микоризата на същата фирма,от която много съм доволен. Предполагам,че партидата е същата от мин. година и може вече да не е годна. :stiskam: Надявам се да намерим качествена триходерма,защото върши добра работа още от разсад.
bialk
Kафенце
Мнения: 46
Регистриран на: Май 14, '19, 19:52

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от bialk »

И как точно ги правите тези опити с размножаването? Имам едно неотворено пакетче и мога да опитам и аз ако не е сложно.
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

bialk написа: Юни 13, '19, 13:34 И как точно ги правите тези опити с размножаването? Имам едно неотворено пакетче и мога да опитам и аз ако не е сложно.
viewtopic.php?p=900753#p900753
Станимир
Двойно кафе
Мнения: 157
Регистриран на: Апр 9, '19, 10:05
Местоположение: Сливен - Нова Загора

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Станимир »

bialk написа: Юни 13, '19, 13:34 И как точно ги правите тези опити с размножаването? Имам едно неотворено пакетче и мога да опитам и аз ако не е сложно.
Re: Рецeпти за любимите домати от Иван Руских
Мнение от Краси Лазаров » вт яну 15, 2019 4:47 pm

6.Размножаване на триходерма
Взима се зърно,по-бързо става с шлифовани семена. Промива се с вода да падне нишестето и се накисва за 24 часа. Пропарва се в микровълнова за 10 мин. да се убият бактериите. Воден разтвор на препарата 2 суп. лъжици се сипва вътре в буркан 720 м.където е приготвеното зърно. Оставя се на топло,след около седмица е готов,когато белите спори станат жълто зелени. Половин чаша от готовият препарат се накисва в 10 л. вода
Ето и клип по темата:

П.П. Докато се наканя излезли по-добри мнения, но нищо - повторението е майка на знанието. Неизвестно защо този път не получих предупреждение, че вече има отговор по темата.
Последно промяна от Станимир на Юни 13, '19, 16:43, променено общо 1 път.
Реши ли един пациент да живее, медицината е безсилна...
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4823
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ivko69 »

Сутринта поръчах те това...
http://www.phosphoderma.com/
Ако имате съмнения,че не е точно каквото трябва,казвайте докато е време,за да не си губя времето с опити,а да търся друго..Исках друг препарат,но не е в наличност..Ще дойде нова пратка след две седмици,евентуално..
Станимир
Двойно кафе
Мнения: 157
Регистриран на: Апр 9, '19, 10:05
Местоположение: Сливен - Нова Загора

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Станимир »

ivko69 написа: Юни 13, '19, 16:15 Сутринта поръчах те това...
http://www.phosphoderma.com/
Ако имате съмнения,че не е точно каквото трябва,казвайте докато е време,за да не си губя времето с опити,а да търся друго..Исках друг препарат,но не е в наличност..Ще дойде нова пратка след две седмици,евентуално..
Според моето скромно мнение е даже по-добро от чиста триходерма, защото е обогатено с фосфор. Не се разбира каква е цената и дали си струва за една малка градина с 60-70 корена.
Реши ли един пациент да живее, медицината е безсилна...
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4823
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ivko69 »

Станимире,не е много скъпо,само 13лв,ма па не е и много като количество,само 3гр..На мене повече не ми трябва,защото ако зарасте на житото,ще мога да си правя по една кофа...За тези които мислят да си развъждат триходерма,а не да поливат с купения препарат,тия 3гр даже са много...Ще накисна житото още тая вечер,та утре като получа пратката направо да почвам... :lol:
Станимир
Двойно кафе
Мнения: 157
Регистриран на: Апр 9, '19, 10:05
Местоположение: Сливен - Нова Загора

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Станимир »

ivko69 написа: Юни 13, '19, 17:21 Станимире,не е много скъпо,само 13лв,ма па не е и много като количество,само 3гр..На мене повече не ми трябва,защото ако зарасте на житото,ще мога да си правя по една кофа...За тези които мислят да си развъждат триходерма,а не да поливат с купения препарат,тия 3гр даже са много...Ще накисна житото още тая вечер,та утре като получа пратката направо да почвам... :lol:
Ивко, прав си, че 3гр са достатъчни, ако си развъдиш триходермата. Ама трябва да стане от първия път. И като се сетя, че Трифендера дето купих не дава признаци на живот, за сега ще се въздържа. Желая ти пълен успех в начинанието, защото резултатите ще са полезни не само за теб, но надявам се и за други форумни другарчета.
Реши ли един пациент да живее, медицината е безсилна...
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”