Картини

Модератор: scleri

Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Картини

Мнение от calico »

ехааа, Бреда, колко е хубаво да си имаш така почти личен художник. :daaa:
много е красива тази със шапките, човек направо се залепя за нея.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Картини

Мнение от elmaz »

О, Бреда, вие ли сте това?
Много исках да ми нарисува двете шапки, но
художничката прецени, че няма да е коректно към човека, който
вече е купил картината.
Истината е, че като гледам шапките, все едно гледам двама влюбени и ми става едно много, много
хубаво и топло.
Удоволствието е мое, да познавам, макар и виртуално, истинските собственици на шапките. :tzvetentze:
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 236 пъти

Re: Картини

Мнение от Breda »

:sflower: Колко е малък светът,нали?
Картината ми е подарък и аз по принцип нямам против да нарисува същата,но зависи дали тя има желание.Мисля,не обича да повтаря.Вариантът е качествен постер,много добра имитация на акварелна хартия,ако отпадне оригиналът.Ще и звънна утре да попитам :stiskam:
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 236 пъти

Re: Картини

Мнение от Breda »

Да покажа и майсторството и на стъкло,макар вече да не го прави.Кухненските ми шкафове- влюбени охлюви

Изображение Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7281
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 726 пъти
Получил благодарност: 1305 пъти

Re: Картини

Мнение от ljuboznatelna »

Бреда, изключителни са! Щастливка! :)
Виждала съм и обновеното жилище на Елица, пълно с нейни картини. Приказно просто!
Аз сега открих темата, и после ще снимам и допълня. Ние с ММ си имам афинитет към изкуството, но аз съм по-свидливата и съм много критична, и искам ако се дават пари, да са за нещо стойностно. Той залага на количеството и има широки пръсти. Но напоследък взе да се научава :)
В хола картините са на един млад пловдивски художник, Георги Коларов. За юбилея приятелите на ММ му дадоха пари, и решихме да купим картина. Първоначално искахме пейзажна от Пловдив, и така открихме художника. На място си харесахме още една, защото се оказа, че на живо са в пъти по-хубави. Ярките бои много добре стояха в кухненската част, а другата освежаваха. На моите снимки пък ас супер зле, но с телефона толкова.
Оказа се, че ММ има подарък, картина от бащата на художника - Любомир Коларов. После ММ, душа ненаситна, поиска от Жоро да му нарисува Античния. Обаче Жоро рисува на конвейр, кара серийно по няколко еднакви, със съвсем малки разлики в боите. И с тази комерсиалност си подбива цената на таланта, защото го има в изобилие.

Изображение Изображение Изображение

Та Античния го видях преди да го нарисува, и не ми хареса особено, но се обзаведохме и с него.

Изображение

После имаше поръчка за портрет на Левски, на което се смях, защото не знаех от пейзажист какво да очаквам. Постара се момчето, но не е най-сполучливия Левски :D

Изображение

После над аквариумите липсваше нещо, и там беше нужна морска картина. Следващата беше от бащата, Любомир Коларов, съвсем прясна , три месеца стоя в друга стая, за да не мирише :)


Изображение


О, забравих за тангото от Жоро, ами видяхме я и я харесахме. Тя пък много добре си застана до камината.


Изображение

Последната от Жоро (знам ли, засега) бяха лодките, които също закачихме над аквариумите.

Изображение

Има и няколко от студентските години на ММ, едната е жената с коня, на първата снимка. Конят добре, но жената - много аматьорска работа :) Но я окачихме, сантимент, какво да правиш. А тази графика ми е любима!

Изображение

В една папка отлежават няколко купени от цигани картини, хората чистили апартамент. Бащата е бил художник, преподавател, но сина от много неща се е освободил, включително една много голяма картина масло, за която аз доста протестирах, но "много изгодно, направо без пари" не търпеше възражение.

Изображение

Имаше и папка със скици и няколко много добри графики. Картини на починалия човек мисля, нямаше. (купихме и един кристален полилей от там, разкош някакъв, не мога да разбера такива хора, които даряват един живот на циганите, но да са живи и здрави, иначе нямаше да са наши)

Тези двете ми бяха изненада от ММ, защото били за мен. Любимите ми макове, и рози. Маковете бяха поръчани, специално заради моята любов към тях. Авторката е Ася Толедо, и работи в обсерваторията в Рожен.

Изображение Изображение

Утре ще дойдат още две, наистина прекрасни, но от суеверие няма да показвам преди да са мои.
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Картини

Мнение от elmaz »

Breda написа: Фев 11, '19, 22:37 :sflower: Колко е малък светът,нали?
Картината ми е подарък и аз по принцип нямам против да нарисува същата,но зависи дали тя има желание.Мисля,не обича да повтаря.Вариантът е качествен постер,много добра имитация на акварелна хартия,ако отпадне оригиналът.Ще и звънна утре да попитам :stiskam:
Не знаех, че има и такъв вариант. :stiskam: :stiskam: :stiskam:
Аз съм влюбена в шапките :dovolen:
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 236 пъти

Re: Картини

Мнение от Breda »

ах,тези шапки,какво вдъхновение са за Елица,има и други:)

Изображение

Миналото лято и занесох една кошничка с продукция и ето резултата :D
Изображение

А това е сайтът с всички нейни картини,за да не поствам поотделно
http://elitsakarabashlieva.weebly.com/
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Картини

Мнение от shoshy »

Чудесна картина :sheart: :sheart: Много ми хареса. Шапките са много добра хрумка. Обичам акварели.
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Картини

Мнение от elmaz »

Много хубави неща показвате :dovolen:

Бреда, Елица харесва нар.
Искам картина от тази художничка,харесва ми енергията на автора, но каквото покаже,
то вече е купено.
Аз знам, обаче, че "моята" картина ще си дойде при мен.
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Аватар
liubami
Кафевар/ка/
Мнения: 789
Регистриран на: Яну 11, '13, 13:08
Местоположение: софия

Re: Картини

Мнение от liubami »

Я, каква тема си имаме!!!
Обожавам картини, имам нещо мъничко от Елица, прекрасен художник!

Изображение
https://flickr.com/photos/147607694@N05 ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Арт и фотография”