Рози в нашите градини 2019

Публикувай отговор
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Рози в нашите градини 2019

Мнение от hosta127 »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
mds777
Баш кафе майстор
Мнения: 2396
Регистриран на: Мар 9, '13, 15:11
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 114 пъти
Получил благодарност: 154 пъти

Re: Рози в нашите градини 2019

Мнение от mds777 »

Първата ми роза в градината-Цветелина Романтика
Изображение
и по-отблизо само малка клонка
Изображение
Боскобел

Изображение
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Рози в нашите градини 2019

Мнение от clock »

Прегръщам ви, момичета :gush: Хубаво ми е, че споделихте радостта ми от тази роза :liubov:

Тутти, не аз съм магьосница :dovolen: , а розата. От мен беше засаждането, поливането и насочването. Казах и какво искам от нея и тя се втурна да го изпълнява :D

Мария, за съжаление, не знам от къде идва това Himalayan в името. Поразрових се в интернет, но нищо конкретно не можах да открия. Не съм се образовала още достатъчно за розите, а вероятно има значение споменаването в името и. Често го наричат хималайски муск, та може и да си има пра родител от там.

Чери, благодаря ти, мила :gush:

Дарче, за съжаление, розата няма аромат. Има някакъв, но е тревист, съвсем леко се усеща. Измерено на око розата е около 4м по покрива и толкова от ъгъла до края на перголата. По покрива има пространство да се вихри още три пъти по толкова, че може и повече, но след перголата идва чардака, ще я прехвърля и на него и от там нататък ще са ножиците. Ако измисля някакъв въжен мост мога да я метна и на албицията :lol:

Калико, няма роза дето да не те обича! Аз също много харесвам големи рози и май повечето са ми все такива, дето им трябва място да се вихрят. А градинката малка, тясна. Гледам ги днес, от сега е джунгла и едвам се провирам, а като нацъфтят и натежат няма да има минаване покрай тях.

Ем :gush: на живо наистина е много красиво. ММ обаче е много смешен :D Толкова е впечатлен от розата, че който дойде, по каквато и да е работа, той го води и му показва розата :lol: Сякаш тя не се вижда и от хеликоптер :lol: Ама му е радост, но нали е мъж така си изразява възхищението :dovolen:
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Рози в нашите градини 2019

Мнение от kim »

Розичката ми Cezar
ИзображениеИзображениеИзображение
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Рози в нашите градини 2019

Мнение от Еличка »

Започва се темата, по същество. Да са ви здрави и цъфтежни, розарки! Да ви радват с цветове и красота до ноември!
Пупупу, успешен розен сезон!
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Рози в нашите градини 2019

Мнение от clock »

Кимче, величествен Cezar! :slove:

Малко розички от днес
Louise Odier на обелиск. Има още една симетрично от другата страна, но храста и е доста по слаб, не знам защо е така.
Изображение

Изображение

Clair Matin Светеща! На снимка не мога да хвана светлината, която струи от цветовете
Изображение

Zephirine Drouhin Зеферинката е прекрасна. Колкото пъти мина покрай нея се спирам да и се радвам. Аромат и ярък цвят. Телефона не може да предаде нито едно от двете.
Изображение

Рапсодията и Доктор Джамейн
Изображение
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Рози в нашите градини 2019

Мнение от dar »

Великолепни рози показвате! С това лошо време нашите ще цъфнат сигурно по Коледа. Клокче, и аз имам две Зефринки на арка от миналата пролет, едната беше по- добре, сега е точно обратното. Някакъв студен вятър ли мина не знам, но е като бебе в сравнение с другата, много изсъхнали шишове и почти без пъпки. Ще се оправят, но на 60 см разстояние, а различно преживяват климатичните условия. Твоята Зефринка над 3 години ли е?
Аватар
Nevita
Баш кафе майстор
Мнения: 2193
Регистриран на: Май 27, '15, 21:36
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 76 пъти

Re: Рози в нашите градини 2019

Мнение от Nevita »

Много се забавиха розичките ми тази година. Но започват с обещания :ieeemyzh: Засега само портретна снимчица на първенеца Коко Локо.
Изображение
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Рози в нашите градини 2019

Мнение от сюзан »

Eden
Изображение
Buff Beauty
Изображение
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
Неделя
Кафевар/ка/
Мнения: 878
Регистриран на: Сеп 9, '16, 13:41
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 62 пъти
Получил благодарност: 69 пъти

Re: Рози в нашите градини 2019

Мнение от Неделя »

Да покажа и моите красавици и красавци, както казва Девина - портретни снимчици на

Лавандер -а
Изображение

Розовия Еден в прегръдка с Диамантина:

Изображение

PULLMAN ORIENT EXPRESS:

Изображение

и единичния засега цвят на Елф:

Изображение
Чудех за преди време защо всички снимки на Елф са на фона на небето, тази година ми се изясни, моят е на три години, а вече е повече от 2 м., покачена съм на един стол за да го снимам
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”