Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от Силвия »

В Бриколаж беше, ама както казах преди 2-3 години. Ако имам път натам скоро ще хвърля едно око или ще питам :dovolen:
Ама ние с Люб и така го харесваме :D
Аватар
liubami
Кафевар/ка/
Мнения: 789
Регистриран на: Яну 11, '13, 13:08
Местоположение: софия

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от liubami »

Червен си го остави, прекрасен е така, с разни плочки само ще го окепазиш :tzeluvka:
https://flickr.com/photos/147607694@N05 ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от сюзан »

И аз го харесвам червен. Наистина е страхотен акцент.
Имам един такъв варел, жълт, с олющена боя. Ще взема да го боядисам и аз червен или син и ще посадя някоя роза. Само, не ръждясва ли това чудо се питам.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от Havga »

Ръждясва, поне моя, хем вътре беше с нещо като тефлоново покрите - Шелска му работа, но пък няма да се налага да слагаш зелен камък или хелатно желязо . :D
Добре оставям за сега. Може да лепна някое друго стикерче, чe съм обещала на дететf.
Между другото, в амазон и ибей намерих мозайки на килограм. Казвам го в случай, че някой реши да прави разни красоти от мозайки.
Вреоятно другия месец ще поръчам за проба.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от Havga »

:D Ето това измъдрихме с детето, лесно и най-вече отстранимо.
Изображение

Изображение
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от calico »

супер е, остави го така
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от Havga »

Някой, с опит в дърводелстването и градинарстването, може ли да даде акъл с какво да подсиля дъното на планирани от мен дървени контейнери, с размери на повдигнати лехи, напр. 120см. на 60 см. на 60 см. По принцип и предвид бюджета ще бъдат изработени от чам вероятно, байцвани, импрегнирани и лакирани и пр. Но веднъж напълнени с пръст и цветя няма да има начин да поддържам дървото от долу. Планирам да го облепя отвътре с мушама или друг подобен по-плътен водонепромукаем материал, но все пак ще има дренажни отвори и вода ще се просмуква в дървото от долната страна.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 49 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от scleri »

Вариянти за хидроизолация има много, но аз бих ти предложил нещо малко по-различно. Защо вместо дървени контейнери / с бая сериозни размери. Особено дълбочината / не използваш пластмасови строителни корита. От вън можеш да ги скриеш с една хубава дървена ламперия, но дъното ще ти е пластмасово, и няма да имаш проблеми с гниенето. Още повече че тия корита са относително евтини.

Става дума за ей туй чудо :

Изображение

Деветдесет литровото е само тринайсет лева. Гледах ги в Практис. Едно сигурно ще ти е малко, но можеш да използваш две, три, и да ги скриеш отпред с обща ламперия. Ламперията можеш и да си я купиш, а може и да си я направиш и от нещо интересно дето ти се подхвърля из къщи.
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от Havga »

Да, помня, че ми беше препоръчал нещо подобно, но просто не ми се занимава да търся дълго и продължително контейнери в този размер. Просто няма такива, които да ми паснат, а и цените не са много ниски. Отделно всики милилитър пръст ми е важен. Повечето корита са плитки, а аз искам да имам и дълбочина на почвата.

Затова си мислех, ако има крачета отдолу, все пак ще има някаква циркулация на въздух...
Отделно от долу вероятно има вариант да се намеже дървото с нещо и да се подсили пода с допълнителна греда?!?.

Имам и оферта за изработването на тези сандъци от алуминиева конструкция и термопанели от страни, но цената е около 40%-50% повече от тази на чамовата изработка ...., а аз искам 3бр...., пак опираме до бюджет. Отделно нещо не мога да си го представя, дървото си е дърво и с байца мога да докарам какъвто нюанс искам.... Все си мисля, че ще е по-красиво.
Последно промяна от Havga на Яну 22, '20, 16:26, променено общо 1 път.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Дим
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Фев 22, '19, 10:27
Местоположение: София-Д.Камарци
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от Дим »

Една идея - дренажните отвори може да се изпълнят с някакви тръбички от пластмаса малко по-широки и найлона да се пъхне в тях така че да няма доостъп изтичащата вода до дървесината.А изпълнението от дърво е много подходящо за градина.Вече има голям избор от материали за импрегнация на дърво така че няма да ти е проблем поддръжката.Сетих се и друго - някога траверсите на влаковете бяха от дърво напоено с горено масло и са издържали години на атмосферните условия.Можеш да опиташ само за дъното ,а останалата част както ти харесва.
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”