Чушки и домати и други зарзавати

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13537
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 169 пъти
Получил благодарност: 263 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от kim »

Всички корени ли са така изглеждащи, защото на мен ми прилича на вирусно заболяване.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Deleted User 7475

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Deleted User 7475 »

extim69, здравей!
Не оспорвам мнението на Ким, но ми прави впечатление, че всички растения са с капки вода. Защо си пръскал, имало ли е проблем? Единственото, което можеш да направиш, е да не ги пипаш известно време и да наблюдаваш дали новите листенца ще тръгнат добре. Междувременно можеш да засееш нови семена, за по-сигурно. Има време, ще станат домати. :)
Deleted User 7475

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Deleted User 7475 »

Да кажа, че пресаденият пипер от зимните заигравки, върви добре, ама краставицата никаква я няма. Е, откъснахме 2 корнишончета, не е без хич, но при нея стресът е най-голям.
extim69
Kафенце
Мнения: 4
Регистриран на: Апр 26, '19, 07:40

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от extim69 »

Всички са така ,имаха капки вода по тях , защото ги снимах сутринта , сега е отворено , сложих и засенчваща мрежа
защото стана много горещо вътре , а за пръскането , направих го профилактично,наторих също
досега не съм имал нещо подобно , толкова рано
аз и не знам колко вода и на колко често им трябва
те са три реда по 5 м. ,капково , с 200л. вода ,пускам през два дена
Иначе мога да ги пресея , те са 30 корена,расад има по пазарите ,
първия род има доматчета , но нагоре е зле , не знам дали си заслужава да ги чакам
или да ги мятам и наново
Изображение
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4959
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 800 пъти
Получил благодарност: 1318 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от мечтица »

За листата на домата нищо не мога да кажа,не съм спец,добре ще е Мишето да види.
Обаче друго ме направи впечатление-''студено време , поливам през два дена с 180л. вода ,на три реда по 5м.''
Това прекалено много поливане за все още малък корен и да не говорим че все още април месец
Аз в моята оранжерия в най големите жеги през лятото поливам 2 пъти седмично.
Краставицата,понеже ей плитка коренова система,полива се малко и често,но домат прави дълбок корен и не се нуждае от чести поливки.
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Deleted User 7475

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Deleted User 7475 »

extim69, както усещаш нещата, така направи. В подобни случаи съм много бърза - скубя и хвърлям, ако ми изглеждат болни. На последната снимка не ми изглежда трагично доматът. Друг път не пръскай "профилактично", ако няма условия за разболяване.
Аватар
peterstamov
Кафевар/ка/
Мнения: 976
Регистриран на: Яну 28, '14, 00:33
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от peterstamov »

Махай ги! Както писа @kim и на мен ми прилича на вирусно!

Ползвай темата за домати......
viewtopic.php?f=57&t=8861&start=1905

Ако не е вирусно трябва повече инфо за разсада от къде, какви препарати и какви дози са приложени, почва, поливки, температури? Като че са попарени?

Като засадиш новите полей, после гледаш времето и почвата. Даваш кислород на корените. Отваряш оранжерията вече за постоянно от двете страни! Всякакви третирания - при някакви видими наченки! За какво му е толкова тор и вода при няколко листа и малко корени! Да си търси храната и водата - да прави корени!
May the Force be with You!
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13537
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 169 пъти
Получил благодарност: 263 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от kim »

extim69 написа: Апр 26, '19, 14:12 Иначе мога да ги пресея , те са 30 корена,расад има по пазарите ,
първия род има доматчета , но нагоре е зле , не знам дали си заслужава да ги чакам
или да ги мятам и наново
Изображение
Според мен ги сменяй с други. Каквото и да им е, дали преторено или вирусно растежният връх е деформиран
и едва ли ще се възстанови. Дори да се възстанови ще отнеме доста време.
Разсада купен ли ти беше? Такова втрънчване на листата като видя и знам, че са отписани.
Не е от пръскането с препарат, при преторяване листата се завиват нагоре или надолу. Това е нещо
съвсем различно и ще ми е интересно Мишето какво мнение ще даде като ги види.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13537
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 169 пъти
Получил благодарност: 263 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от kim »

extim69 написа: Апр 26, '19, 08:23 Сложих комбинирана тор
Първото торене можеш да го направиш с амониева силитра или тор, която съдържа повече азот,
но не прекалявай.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от ivko69 »

Според мене ,extim69 си е сварил доматите ...Като раци..Какво е това поливане-180 кг на два дена... :hmmm: Вижте колко е мокро до наилона на първата снимка..При затворена оранжерия и толкова вода,какво става...Водата се изпарява,конденза капе върху доматките,капките падат на земята,пак се изпаряват,кондензират,после пак капките капят върху доматките, и те така...Ако не са сварени,са измръзнали..Пак от конденза...Искам да кажа,че всичко е от влагата...Мамка им и оранжерии,хич не ги обичам...
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”