Лалета 2019

Публикувай отговор
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2517
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 603 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: Лалета 2019

Мнение от Lalel4e »

Момичетааа... досега развивах нетипична за мен симпатия към лалетата - цвете, което допреди две години изобщо не отразявах, а сега... сега вече развивам непреодолима зависимост :eeeh: :eeeh: :eeeh:

Миналата година се влюбих в лалетата, а тази - в МНОГОТО лалета :lol: :lol: :lol:
Установих, че ако едно лале ми харесва, то в голяма туфа същото лале ми харесва 100 пъти повече.
И сега пред мен се очертава един огромен проблем - вместо да искам да имам 30 вида лалета, сега вече искам да имам поне по 30 лалета от всеки вид... :potekoha: :potekoha: :potekoha: което си е истинско финансово предизвикателство... :eeeh:

Иска ми се да ви цитирам една по една с прекрасните снимки, с които ме развълнувахте, но всеки път като седна да пиша се зазяпвам в новите мнения :potekoha: :potekoha: :potekoha: и така и не стигам до писане...
Имате уникални красоти около себе си, направо ви завидях! Мария пък с този клип направо... Изображение
Новата ми мечта е да развъждам лалета! Не за друго, а за да виждам всяка пролет МНОГО цъфнали лалета НА ЕДНО МЯСТО!
Това е, край - реших: наесен ще натъпча градинката пред блока с луковици!!! И ще се надявам някой да не ги обере поне първите три дни... :lol:

И за да не стоят излиянията ми хептен тъй напразно, "тургам" едно фото "тука-тъй" за компенсация :):

Мама и бебе :liubov:
(Cummins - за съжаление има нещо уродливо в луковиците, на които попаднах тази година - не знам дали по принцип е проблемен този сорт /хибрид, но при мен се развиха зле. Въпреки че едната луковица даде тези два цвята, след нея не се образува нова луковица, нито бебета - нищо :()

Изображение
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4446
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 68 пъти
Получил благодарност: 212 пъти

Re: Лалета 2019

Мнение от jozefin »

Страхотна снимка на Cummins!
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Лалета 2019

Мнение от Мария Николова »

А ти как видя по време на цъфтежа луковицата? :shock: Дай й време след цъфтежа, до пожълтяването и тогава кажи какво е положението..
Много се радвам, че ти е харесал лалеения клип! :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Лалече, не искам да те тревожа, но ще искат да ги откъснат и без да щат, ще ги оскубят с луковиците. :cry:
Защото лале не може да се къса, реже се. Има много здраво лико в долния край на дръжката.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2517
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 603 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: Лалета 2019

Мнение от Lalel4e »

Мария Николова написа: Апр 16, '19, 14:41 А ти как видя по време на цъфтежа луковицата? :shock: Дай й време след цъфтежа, до пожълтяването и тогава кажи какво е положението..
Понеже тези двечките са ми от бурканите с вода - там целия процес се наблюдава от-до. :)
И гледах другите - да, по време на цъфтежа луковичките силно се смаляват, но все пак ги има, даже и бебетата започват да набъбват, а това нямаше и наченки на луковица. То и цвета е малко крив, ама не личи на снимката, щот съм мастор ;)
А другото ми Cummins е в сандъка - и то расте криво - и листата изкълчени, и цвета един.. :snif: Ще го видим него какво ще остави след себе си... Ама каквото е.
Мария Николова написа: Апр 16, '19, 14:41 Лалече, не искам да те тревожа, но ще искат да ги откъснат и без да щат, ще ги оскубят с луковиците. :cry:
Защото лале не може да се къса, реже се. Има много здраво лико в долния край на дръжката.
:snif:
Еми тогава няма да я пълня градинката, ама ще бодна няколко за проба, да видим :)
То все пак мястото е много централно и може и да оцелеят. Все пак има из града и лалета и доста други цветя и не ги обират... Да се надяваме, че няма да налетят точно на моите :lol:

И айде пак да не минавам от тук празна:
Нежна Maureen :smmm:

Изображение Изображение
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Лалета 2019

Мнение от Аника »

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4357
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1650 пъти
Получил благодарност: 585 пъти

Re: Лалета 2019

Мнение от Emilly1212 »

Tulip salmon impression

Изображение

Красивите лаленца Portland от marillia :liubov: На живо са прелестни

Изображение

Tulip hakuun

Изображение

Неизвестни от пазара ;)

Изображение


Изображение

Почти прецъфтяват вече, и това им е последната фотосесия, но не мога да им се нарадвам...И аз съм влюбена вече в лалетата завинаги :liubov2:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Лалета 2019

Мнение от clock »

Лече, тази прелест Cummins е като фантазия на талантлив художник! Прекрасно е!

Аника, страхотни букети! Замисли ме дали догодина и аз да не насадя някъде един такъв букет. Много са ефектни така лалетата!

Еми, всичките ти лаленца са много нежни. Докато ги гледах си мислих, че са точно като теб - прекрасни, нежни и изпълващи с любов!
Portland наистина има уникален цвят! :nod:

Погледнах кога съм направила първата снимка на лаленцата - 25 март е било, а лалето е Light and Dreamy. Почнали са да прецъфтяват, но още държат цвета си. Благодаря на хладната пролет, че удължи удоволствието да им се радвам толкова дълго! А French Blend Rose тепърва започват да отварят. Като великденски яйца са :liubov2:
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4357
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1650 пъти
Получил благодарност: 585 пъти

Re: Лалета 2019

Мнение от Emilly1212 »

Клокче :liubov: благодаря ти!

Твоите лаленца са чудесни, цветовете много ми харесват. Записвам си ги, ти откъде си ги поръчвала?

Всички показвате страхотни лалета, красота е навсякъде! :tzvetentze:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Лалета 2019

Мнение от clock »

Ем, всичките лаленца са ми от Флуел.
:gush: Благодаря ти!
mimaflora
Баш кафе майстор
Мнения: 2125
Регистриран на: Дек 9, '09, 19:53
Дал благодарност: 147 пъти
Получил благодарност: 12 пъти

Re: Лалета 2019

Мнение от mimaflora »

Ех,че хубаво е станало тук! Чудесни градини с невероятно красиви лалета!
Изображение

Изображение

Изображение
http://www.delia.bg - Творческо ателие за ръкоделия
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”